Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Brak wolnych obrotów na benzynie


tomekwegl
17-07-2012, 22:30
Witam. Mam problem taki jak w temacie. Otóż silnik to 1,8 16v 115 KM. Mam tam gaz sekwencję. Na gazie jest wszystko ok a na benzynie silnik zaczyna szarpać na wolnych obrotach i schodzi do około 500 obr/min. Po dodaniu gazu wszystko jest ok a jak puszczę to znów to samo. Co może być przyczyną?

1olek
18-07-2012, 07:53
moze wtryski sie zapiekly od ciaglej jazdy na LPG

tomekwegl
18-07-2012, 20:03
To chyba przerywałby też na szybszych obrotach i nie miałby mocy a tak nie jest. Na wyższych obrotach jest wszystko dobrze.

kundziel
19-07-2012, 11:24
zrobiłbym na Twoim miejscu najpierw porządek z silnikiem krokowym i zrobił samoadaptację (pamiętaj, że tylko na PB)
Ewentualnie sprawdź czy jest odpowiednie ciśnienie na listwie wtryskowej.

darmodziej
20-07-2012, 18:50
Miałem ostatnio prawie identyczny problem, z tą różnicą, że wcale nie chciał wchodzić na wysokie obroty, ale jak już się udało go „rozbujać” i przełączył się na gaz, to pracował poprawnie, przyczyną okazał się przepływomierz powietrza. Odepnij wtyczkę od przepływomierza i zobacz, czy silnik się nie uspokoi, jeżeli tak, to przepływomierz do wymiany.

tomekwegl
21-07-2012, 20:14
Po odłączeniu przepływomierza silnik zgasł przy tych problemach na benzynie a jak chodził na gazie to była zmiana w pracy. Z tego wniosek że przepływka chyba sprawna :-)
Zrobiłem samoadaptację. Jak na razie jest spokój. Zobaczymy na jak długo.
Dzięki wam za podpowiedzi:-)