Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] demontaz elementow "chromowanych"


b@rth
18-07-2012, 12:12
Witam

czy ktos juz wczesniej bawil sie w demontowanie elementow auta?
zdemontowalem listwe "chromowana" pod kratka wlotu powietrza, udalo mi sie tez ze znaczkiem Ford i obwodka wokol niego...
... nie wiem jak sie zabrac za halogeny, mysle ze trzeba calosc z czarnym elementem plastikowym zdemontowac...
... sa tez 2 elementy przy lampach, u mnie to zaslepki, ale sadze ze w ksenonach to miejsce na spryskiwacze, tyle ze tu raczej nie widze problemu, wyjme lampy i znajde mocowanie :mrgreen:
... pytam takze o listwe na masce - "chromowana" - od spodu maski sa 3 elementy mocujace, ale sama listwa siedzi dosc mocno, mysle ze jest przyklejona... :570:

... ma ktos doswiadczenie w demontowaniu tych elementow?

chmielu 14
20-07-2012, 21:08
witam.co do oslonki halogenow to masz racje,kolo lam to tak jak piszesz lampe wyjac i tam jest taka nazwijmy to sprezynka(latwo wyjac)a listwa jest klejona na tasme dwostranna i te 3 koleczki.powodzenia

b@rth
22-07-2012, 22:48
witam.co do oslonki halogenow to masz racje,kolo lam to tak jak piszesz lampe wyjac i tam jest taka nazwijmy to sprezynka(latwo wyjac)a listwa jest klejona na tasme dwostranna i te 3 koleczki.powodzenia

dzieki, wlasnie tak zrobilem...
... halogeny pestka, lekkie odchylenie, plaski tempy element i wypinamy z zatrzaskow,
... zaslepki przy lampach trzymaja sie na wygietych sprezystych drucikach, banal z wypieciem
... gorzej z listwa na masce, juz dzisiaj mi sie nie chcialo, ale mysle ze bez suszarki, ostrego noza sie nie obejdzie... to chyba nie tasma dwustronna, to jakis klej, albo silokon, trzyma ostro...

jakby ktos chcial sie bawic wklejam 3 foty na ktorych widac miejsca mocowania halogenow i zaslepek przy lampach

TomiGP
12-08-2012, 11:26
A co sie stalo ze tak wszystko demontujesz !

b@rth
12-08-2012, 13:37
A co sie stalo ze tak wszystko demontujesz !

odezwal sie we mnie adam slodowy...
... nie wiem, tknelo mnie z przerobieniem znaczka, a jak zaczalem demontowac to zdemontowalem wiecej z checia jakichs zmian...
... w sumie juz prawie skonczylem, elementy schna, obecnie na etapie lakierowania, jak dobrze pojdzie to w srode zmontuje wszystko... :D

TomiGP
12-08-2012, 17:28
dzieki, wlasnie tak zrobilem...
... halogeny pestka, lekkie odchylenie, plaski tempy element i wypinamy z zatrzaskow,
... zaslepki przy lampach trzymaja sie na wygietych sprezystych drucikach, banal z wypieciem
... gorzej z listwa na masce, juz dzisiaj mi sie nie chcialo, ale mysle ze bez suszarki, ostrego noza sie nie obejdzie... to chyba nie tasma dwustronna, to jakis klej, albo silokon, trzyma ostro...

jakby ktos chcial sie bawic wklejam 3 foty na ktorych widac miejsca mocowania halogenow i zaslepek przy lampach

To na jaki kolor bedziesz je lakierowal i jak zmieniasz znaczek. Jak mozesz to wrzuc jakies foty. Ja wyciszylem bagaznik i mam czarne felgi. Tez tak powolutku cos zmieniam.

Gostek_
12-08-2012, 17:32
Ja zmieniłem felgi, niedługo wrzucę zdjęcia z nowymi, wygląda dużo lepiej. Znaczek chętnie pomaluję a do tego jakieś italiany pozbawiły mnie znaczka TDCi... Mam też chromowaną listwę na zderzak przy bagażniku i nakładki na pedały oraz na lewą stopę. I tak felgi wyszły najdrożej :-)

b@rth
12-08-2012, 19:19
To na jaki kolor bedziesz je lakierowal i jak zmieniasz znaczek. Jak mozesz to wrzuc jakies foty. Ja wyciszylem bagaznik i mam czarne felgi. Tez tak powolutku cos zmieniam.

http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1855340&postcount=46 zerknij tutaj 8)
... jak juz napisalem, mysle ze w srode bedzie robota zakonczona i zamontuje wszystko na gotowe...

TOMAS
18-08-2012, 20:00
i jest sobota i dalej cisza

b@rth
19-08-2012, 13:21
i jest sobota i dalej cisza

Dopadła mnie choroba... Lenistwo się zwie...

Zestaw gotowy do montażu, czeka... na moje natchnienie i taśmę dwustronna do listwy na maskę.

b@rth
21-08-2012, 20:14
Zestaw gotowy do montażu, czeka... na moje natchnienie i taśmę dwustronna do listwy na maskę.

http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1866542&postcount=56

ArekEwelina
26-09-2022, 19:39
Witam jestem posiadaczem kugi od niedawna i mam pytanko.Moze macie jakis patent na zdemontowanie listwy chromowanej na masce?Mysze ja wymienic bo jest ten chrom popekany i sie luszczy brzydko wyglada.