Zobacz pełną wersję : Zmienne fazy rozrządu nie działają, elektrozawór


karolmar4
20-09-2012, 12:58
Witam proszę o pomoc użytkowników Forda Pumy z silnikiem 1,7 ZETEC lub ludzi którzy znają te auto, problem polega na tym że niedawno kupiłem takowy model jako autko do odratowania było zaniedbane, w zasadzie do remontu. Zrobiłem już naprawdę sporo rzeczy, wydałem bardzo dużo kasy, ale niestety ostatniego nie mogę nigdzie znaleźć a mianowicie tego elektrozaworu od zmiennych faz rozrządu mój mechanik powiedział że on nie działa, a według mnie jest to tak jakby serducho tego auta gdzie bym nie dzwonił nie mają takiej części chcą mi ewentualnie sprzedać cały silnik proszę o pomoc ewentualny kontakt tel. 793686414. Pozdrawiam Karol.

Agnesqa
20-09-2012, 22:46
A jakie są konkretnie objawy ? Brak mocy? buczenie przy przyspieszaniu? Podpinałeś pume pod kompa?

Jeśli chodzi o elektrozawór zmiennej fazy to jest dostępny tylko w ASO za ok 1100 PLN.

karolmar4
21-09-2012, 08:19
Aqnesqa wygląda to tak, mam zwykłe 1,7 bez VCT tak to czuję, niema kopa, problem taki 3-4 sekundowy z odpaleniem, silnik pracuje ogólnie cicho ale buczy pewnie wydech tak mi sie przypadkiem wydawało :) samochód był na kompie 3x najpierw u elektroników dwóch różnych, a przed ostateczną decyzją czy go ratować pojechałem do ASO i tam dowiedziałem się najwięcej tzn. że całkowity brak mocy bo wtedy tak było to przyczyna pompy paliwa i że coś nie tak jest z tym nie szczesnym elektrozaworem, pomyślałem sobie że może ktoś ma jakiś używany na zbyciu bo wiem ile kodsztuje nowy :( a auto pochłonęło już sporo, wymieniłem (łożyska, tuleje, amorki tył, łączniki stabilizatora, pompka sprzęgła, akumulator, pompa paliwa, wszystkie filtry, płyny i olej, rozrząd razem z paskiem klin czeka na wymianę w bagażniku, puki nie znajdę elektrozaworu :( mam też pytanie czy ten z 1997 roku MHA jest taki sam jak ten z 1998 MHB?

songo144
19-02-2013, 17:44
Brak mocy to objaw ;/