Zobacz pełną wersję : Otwory odprowadzające wodę


walet
14-07-2004, 23:05
Czy zwróciliście uwagę, że w przednich drzwiach są tylko dwa otwory odpływowe (najdalej położone od zawiasów). Trzeci otwór odpływowy niestety nie istnieje. Jest co prawda wytłoczenie w drzwiach ale otworka BRAK! W efekcie tak nowatorskiego rozwiązania, auto gdy stoi na parkingu pochylone do przodu, po burzy nabiera wodę do drzwi. Serwis spytany o to, zrobił wielkie oczy :shock: Co prawda mamy 12 lat gwarancji na perforację i nie ma się tym co przejmować. Ale co będzie jak Ford wprowadził więcej tak nowatorskich rozwiązań?
Pozdrawiam

gips
19-07-2004, 16:08
Masz ciekawe spostrzeżenia ! :lol:

lutti
23-07-2004, 14:12
Dzięki za to spostrzeżenie, nie będę nigdy parkował na pochyłościach przodem w czasie deszczu.

miroli
24-07-2004, 21:32
Ja mam fuzję z listopada 2003 i mam w przednich drzwiach trzy otworki a w tylnych dwa.To chyba wystarczy ,moim zdaniem.Może teraz już wprowadzili jakieś "ulepszenia" jak to świetnie zauważyłeś!

Robbo
26-07-2004, 09:10
Witam.

Faktycznie. Sprawdziłem. Mam dwa otwory w przedniech drzwiach, a na dodatek jeden z nich był zaklejony całkowicie jakimś smarem i musiałem go udrożnić.

chromol
07-08-2004, 20:20
Ja mam fuzję z listopada 2003 i mam w przednich drzwiach trzy otworki a w tylnych dwa.
ja mam tyle samo (dziś myłem FF i sprawdziłem). trzeba tylko od czasu do czasu popatrzeć na otwory i jak są zapchane to przeczyścić i po kłopocie. jak myję autko to przy wycieraniu obserwuję wyciekającą wodę odwadniającymi otworkami w drzwiach. :)

Yotez
09-08-2004, 07:36
Potwierdzam - Fusion 04-2004 Dwa otworki w przednich drzwiach - zalepione smarem - musiałem się mocno "nagrzebać" żeby je udrożnić, ale juz jest ok - ciekawe spostrzeżenie!
Pozdrawiam

chromol
09-08-2004, 09:19
to bardzo ciekawe. albo blachy na drzwi mają od kilku producentów (bardziej prawdopodobne) albo pracownik na prasce czasami przyśnie i nie wybije wszystkich otworów (mniej prawdopodobne). ciekawe jakie wytłumaczenie tego faktu ma producent ?? :shock:

coma
22-08-2004, 00:03
myśle że otwory w drzwiach zależą od czasu producji te z koloni miały 3 otwory z przodu a te hiszpańskie maja tylko 2
tak mi się wydaje :razz:










fusion 1.4 XII 2004

pawel256
28-09-2004, 14:42
nie do końca tak jest ze te montowane w kolonii mają 3 otworki bo ja mam taki egzemplarz i tez ma dwa, swoja drogliczyłem ze jak mi "niemcy" montuja auto to nie bedzie kłopotów ze spasowaniem i złożeniem ale zaje się nie ma to znaczenia

Paweł
FF 1.4 benzyna V.04 /benzyna/deep navy blue

Ania
02-10-2004, 18:32
Auto moje montowane w Kolonii, ale nie wiem ile ma otworow.Jutro sprawdze.Zauwazylam tylko, ze po ulewach lub myciu jak otwieram drzwi woda gromadzi sie na progach i jest we wszystkich wglebieniach,rowkach tak jakby uszczelki nie trzymaly.Byc moze mam zapchane otworki o jakich piszecie.

Ania
08-10-2004, 16:53
Mam po trzy otwory w kazdych drzwiach.