Zobacz pełn± wersję : [Galaxy 1994-2000] problemy ze spalaniem


waldi1974
26-09-2006, 09:31
witam .
posiadam forda galaxy 2,3 benzyna +lpg, 99" 144,000 przebiegu .Od kilku miesiecy mam problemy ze spalanie w cyklu miejskim 19-20l .Wymieniłem sonde lambda zrestartowałem komp. ,wymieniłem termostat i nic nie pomoglo.prosze o pomoc jeżeli kto¶ miał taki przypadek lub wie co moze by przyczyn± niech mi co¶ poradzi.Z góry dziekuje.

pion
26-09-2006, 21:32
witam

jakie błedy wykazywał komputer?, czy po wymianach, restarcie i kilku dniach jazdy zapisały się nowe błedy - jakie? tak czy siak należałoby zacz±ć od analizy spalin, czy nie jest jaki¶ parametr znacznie przekroczony?
miałem w swoim 2,0 podobny problem zaraz po kupnie (dokładnie nie sprawdziłem czy spalanie było aż tak wysokie - ale zaniepokoił mnie wynik analizy spalin - emisja CO2 - 4,5 %) - pomimo że sonda widziała bogaty skład mieszanki i podawała stałe (na oscyloskopie) napięcie > 1V nie zmieniał się skład mieszanki, były podejrzenia że to zawór EGR ale okazało się że walnięt± mam froterkę (wentylator dopowietrzenia spalin) - była martwa - po jej wymianie wszystko wróciło do normy sonda rysuje ładn± sinusidę,
spalanie w jeĽdzie miejskiej z klim± w moim przypadku to i tak ok. 13-14 lpg/100km
nie wiem na ile moje do¶wiadczenia pomog± - życzę powodzenia

pozdrawiam