Zobacz pełną wersję : Skórzana kierownica


Jarfusi
19-07-2004, 12:28
Posiadam Fusiona od roku czasu. W wyposażeniu mam kierownicę pokrytą skórą. Ale niestety owa skóra ulega niszczeniu. W paru miejscach schodzi jakaś taka pielinka. Nasuwa się skojarzenie że nie jest to skóra tylko tandetny wyrób skóro podobny. Czy ktoś z szanownych kącikowiczów zauważył u siebie takie zużycie? Czy reklamowaliście to u dielera?. Z góry dzięki za odpowiedź
Jarek

Jacek
19-07-2004, 13:22
A pielegnujesz ja czyms? Jakims srodkiem do skory?

Jarfusi
19-07-2004, 13:44
Do tej pory nie konserwowałem ale zastanawiam jakiego środka uzyć skoro najprawdopodobniej to nie jest skóra naturalna.

Pzy
19-07-2004, 14:48
Pewnie jest to tzw. "skóra ekologiczna" :wink:

AT
20-07-2004, 21:29
A czym można pielęgnować skórzaną kierownicę tak, żeby później się nie ślizgała, lepiła lub brudziła rąk? Są jakieś takie środki?

Adam

coma
22-08-2004, 09:44
ja też miałem problem z kierownicą to nie brak pielęgnacji tylko g... materiał na serwis i wymiana (u mnie gwarancyjna)











ff 1,4 16V XII 2003 Vitro

Skolmi
22-08-2004, 10:50
U mnie (fiesta) trzyma się dobrze. Traktuję ją środkiem Autolandu.
[OT] Co ciekawe w roku modelowym 2003 była w standardzie w każdej wersji.
Teraz tylko w FXGold. Widziałem taką bez skóry w salonie, tfu.

Terror
23-08-2004, 09:34
U mnie (fiesta) trzyma się dobrze. Traktuję ją środkiem Autolandu.
[OT] Co ciekawe w roku modelowym 2003 była w standardzie w każdej wersji.
Teraz tylko w FXGold. Widziałem taką bez skóry w salonie, tfu.
Ja sowjego zamawiałem pod koniec roku 03 i wszędzie była wzmianka, że ma być kierownica skórzana, a dostaliśmy ze zwykłą :evil:
A jak zadzwoniłem do kierownika AutoPlazy, to powiedział, że od pół roku nie ma skórzanych i nic na to nie poradzi. I co ja Qr*** mogę im zrobić? W sumie to nie dotrzymali warunków umowy...

Brach Tomasz
19-09-2004, 16:34
Ja sowjego zamawiałem pod koniec roku 03 i wszędzie była wzmianka, że ma być kierownica skórzana, a dostaliśmy ze zwykłą :evil:
A jak zadzwoniłem do kierownika AutoPlazy, to powiedział, że od pół roku nie ma skórzanych i nic na to nie poradzi. I co ja Qr*** mogę im zrobić? W sumie to nie dotrzymali warunków umowy...
Mnie również zagotowało jak kupiłem FF i nie było w nim kierownicy skórzanej. Brak tej skóry spowodował, że autko to straciło swój urok, a w ASO powiedzieli mi, że koszt takiej skóry wraz z założeniem to 200 zł. - muszę ja mieć :twisted:

chromol
19-09-2004, 19:16
... powiedział, że od pół roku nie ma skórzanych i nic na to nie poradzi...
niestety mogę siętylko przyłączyć do powyższego. chyba za dobrze im szły FF, że zrezygnowali z wyposażania w skórzane kierownice. poprzednie autko miało skórę i nawet całkiem, całkiem się powoziło. jak już nie będę miał co robić z pieniędzmi to sobie zafunduję. :)

Yotez
23-09-2004, 17:34
Eee tam... idzie zima - można założyć skórzane rękawice :P , a po zimie może będą jakieś promocje i wtedy skórzana kierownica będzie mozę tańsza.

Jarfusi
28-09-2004, 07:00
ja też miałem problem z kierownicą to nie brak pielęgnacji tylko g... materiał na serwis i wymiana (u mnie gwarancyjna)


Wymienili mi na gwarancji ową kierownicę. Po wymianie pytam się czym ja konserwować aby dłuzej wytrzymała, a gostek z serwisu powiedział abym odpuścił sobie wszelkie konserwacje bo wrazie czego ford moze przyczepić sie do niewłaściwego środka konserwacji. Lepiej nic nie robić a w razie czego za rok znów wymienią.











ff 1,4 16V XII 2003 Vitro

pawel256
28-09-2004, 07:13
Ja swoją kierownice traktuje kremem nivea, dobrze konserwuje, a po wytarciu nie zostawia jakiegoś tłustego osadu.


Paweł
FF 1.4 deep navy blue

Ania
02-10-2004, 18:22
Samochod zakupilam jak tylko pojawil sie na rynku w Polsce.To byly początki wiec skorzana kierownica byla w standardzie.Nie narzekam i nic sie z nia nie dzieje i jeszcze jej nie konserwowalam.

Hildegard
02-10-2004, 18:46
Ja w swoim fofo mam skore i jest w porzadku , jest tez srodek do pielegnacji skor po ktorym sie rece nie slizgaja,produkuje go niemiecka firma SONAX polecam !.

aelek
14-03-2005, 11:10
Witam
Moje autko ma prawie 1,5 roku i 24 kkm na liczniku.
Ostatnio zaczyna mi obłazić skóra z kierownicy, ale widzę z poprzednich postów, że wymieniają w ASO. Czy trzeba sie bardzo "stawiać"?
Przy okazji zgłoszę jeszcze inne usterki:
- opadająca, przy dziurawych jezdniach, zasłonka przeciwsłoneczna nad kierowcą (choć sporadycznie jej używałem!)
- tłukące się uporczywie zamki tylnych drzwi, gdy nadwozie na nierównościach się skręca. Już było kilka postów na ten temat, ale czy ktoś się ostateczne uporał z tym problemem? Nie liczę oczywiście rozwiązań typu "taśma klejąca", stosowanych w ASO, które moim zdaniem FORD powinien opatentować!
Poza tym fuzja pali jak trzeba. :)

pozdrawiam

BeMoL44
19-05-2005, 21:16
ja swoją smaruję po prostu kremem nivea :D

aelek
20-05-2005, 07:12
Z tą NIVEĄ to bym był ostrożny. To co mamy na kierownicy to NIE JEST naturalna skóra, a co najwyżej tzw. "ekologiczna skóra", czyli tworzywo (skaj?) na bazie zmielonych resztek naturalnych skór. W ASO odradzili mi używanie czegokolwiek poza mydłem, bo mogą potem stwierdzić, że sam sobie obszycie popsułem.
PS. Raz kupiłem buty z takiej ekologicznej "skóry"..... gorzej niż plastik. Odradzam!

pozdro

Rafi ABC
20-05-2005, 20:54
hmmm mydło???

aelek
23-05-2005, 11:54
I to tylko SZARE! :) :) :)

BeMoL44
23-05-2005, 21:48
ja od ponad już roku raz w miesiącu smaruję i nic się nie dzieje ---już kiedyś nawet ktoś pisał na forum że nasze Fuzje kochają krem nivea nawet na desce roździelczej :D

adam33
31-07-2005, 17:56
u mnie po 2 latach też skóra na kierownicy zaczyna odłazić / najpierw pojawiają się małe pęcherzyki - potem pękają/ , podejrzewam że od słońca / ochydnie to wygląda/ to badziewie jakieś a nie skóra

m-a-r-i-o
16-01-2006, 01:06
zdaje się, że dobiłem do tego samego momentu, co adam33 - minęły 2 lata, gwarancja też - zamiast tego pojawiły się pęchęrze na kierownicy, a potem zaczęła złazić zewnętrzna warstwa "skórzanej kierownicy" :evil:
zdaje się, że do listy fuszerek należałoby dodać pozycję: oszustwo - montaż g... skaju zamiast wpisanej do wyposażenia skórzanej kierownicy
a ja nie chcialem wierzyć mojej dziewczynie, że jej zdaniem to wcale na prawdziwą skórę nie wygląda... o święta naiwności :?

Rafi ABC
16-01-2006, 18:08
Może ktoś wie, gdzie można obszyć kierownicę PRAWDZIWĄ skórą? Efekt pewnie będzie 100 razy lepszy niż skóra fordowska... tylko żeby cena była przyzwoita...

aelek
20-01-2006, 12:00
Ja już wymieniałem koło kierownicy po 1,5 roku eksploatacji. Cóż z tego skoro zamontowali dokładnie takie samo badziewie. Skórka się złuszczy KAŻDEMU, wcześniej czy później ....
Można znaleźć (np. na Allegro) usługę obszywania kierownicy prawdziwą skórą. Kosztuje to coś koło 100 PLN. Problemem będzie natomiast poduszka powietrzna, a konkretnie jej demontaż i ponowny montaż. Można to bezpiecznie zrobić tylko w ASO i jak ich znam, to nie będzie tanio.
Dodatkowo trzebaby odstawić samochód na kilka dni - kierownicę trzeba wysłać i potem otrzymuje się obszytą pocztą.
Chętnie przeczytam, czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii. W końcu wszystkich nas to czeka, bo liniejąca kierownica wygląda ohydnie!
pozdrawiam

Skolmi
20-01-2006, 12:29
Problemem będzie natomiast poduszka powietrzna, a konkretnie jej demontaż i ponowny montaż. Można to bezpiecznie zrobić tylko w ASO


Ja tam nie widzę problemu :P

TOMEK07
20-01-2006, 21:49
Zawsze można kupić kawałek skóry szydło i dratwa i samemu obszyć kierownice może zleci cały dzień na obszywaniu ale i tak taniej i szybciej niż komus to zlecić no i nie trzeba demontowac wtedy kierownicy :lol:
w końcu nie jest to aż takie trudne to tak samo jak naciąganie sznurówek na niby skóre kupioną w sklepie :mrgreen:

viva
02-02-2006, 21:49
W Wałbrzychu jest zakład który obszywa większość kierownic do samochodów (TAKATA) pewnie tam maja skórki do kierownic.

biernik
02-02-2006, 22:32
TOMEK zebyś sie niezdziwił czy jest to takie łatwe
Ale powiem ci najwaniejsze. skra w jedna strone naciaga sie bardziej i wlasnie w ta strone musisz mieć 140cm skóry szer minimum 25 cm.
I skóre trzeba tak naciągnąć na kierownice , żeby w wewnętrznej stronie kierownicy sama sie podwineła.
Potem odpowiedni klej i w miejscach szwów lekki szlif kierownicy i jeszcze na końcach skory odpowiedni szew który niekazda maszyna potrafi i dopiero ten szew ręcznie sciągasz do kupy.

EC Tuning
03-02-2006, 17:03
Może ktoś wie, gdzie można obszyć kierownicę PRAWDZIWĄ skórą? Efekt pewnie będzie 100 razy lepszy niż skóra fordowska... tylko żeby cena była przyzwoita...
U nas w Euro Car'z :) koszt mysle że dla kolegów z forum 300 zł byłoby jak najbardzie realne :)

biernik
03-02-2006, 21:27
nieprzesadzaj bo normalna cena ze skóra to 150-200 max

Ania
04-02-2006, 23:38
Moja kierownica też niby skórzana, a cała w oblazłych dziurkach.Auto juz po gwarancji i z dnia na dzień łat przybywa.

TOMEK07
07-02-2006, 21:30
Moja kierownica też niby skórzana, a cała w oblazłych dziurkach.Auto juz po gwarancji i z dnia na dzień łat przybywa.
wydaje mi się ze to co dają na polski rynek to jest jakieś całkiem tanie badziewie
moja fuzja z Belgii po przejechaniu 35tyś zero śladu zużycia "skóry" na kierownicy
chyba że mało nią kręce chociaż nie wydaje mi sie bo dziennie ponad 80 km robię większość miasto ,skrzyżowania i ronda :lol:

Martini
23-05-2006, 11:38
[quote="Jarfusi"] W wyposażeniu mam kierownicę pokrytą skórą. Ale niestety owa skóra ulega niszczeniu. W paru miejscach schodzi jakaś taka pielinka. Nasuwa się skojarzenie że nie jest to skóra tylko tandetny wyrób skóro podobny. Czy ktoś z szanownych kącikowiczów zauważył u siebie takie zużycie? Czy reklamowaliście to u dielera?.

W mojej Fiescie z 2002 r. bylo dokladnie to samo. Po 1,5 roku odlazla "skora" (kusnierz, ktory pozniej obszywal mi kierownice _prawdziwa_ skora, turlal sie ze smiechu na haslo "skora w Fiescie" ;-)) w miejscu, gdzie normalnie trzyma sie lewa reke. Podejrzewam ze od potu i slonca prazacego przez boczna szybke, ale tak czy siak... "skorzane" kierownice z Fiest i Fusionow sprzedawanych w roku 2002/2003 to jeden wielki BUBEL :-( A reklamowac nie moglem, bo gwarancja sie skonczyla (wtedy byl tylko rok).

Pozdrawiam,

--
Marcin

jagrall
23-05-2006, 21:30
kusnierz, ktory pozniej obszywal mi kierownice _prawdziwa_ skora,

powiedz ile zapłaciłeś za obszycie kierownicy?? no i gdzie to robiłeś. może zafunduje sobie coś takiego...

w115
23-05-2006, 21:53
To coś na kierownicy co ma być skórą to jest "jakieś dziwne coś" a nie skóra. W moim pierwszym aucie (Mercedes - Ford to dla mnie autem numer dwa mimo że używam go na codzień :fcp2 ) znajomy tapicer obszył mi kierownicę, zrobił mieszek i obszył gałkę biegów. Prawdziwą skórą, ręczna robota. Tak zrobiony ster jest całkiem inny w dotyku, pachnie "ekskluzywnie" świetnie się trzyma i jest bardzo trwały (półtora roku ostrej eksploatacji - auto nie ma wspomagania i zero oznak zużycia!!)
. Na moje pytanie - czym konserwować otrzymałem odpowiedź, żebym się nie nabrał na żadne środki "do skóry" tylko mam używac od czasu do czasu zwykłego kremu glicerynowego do rąk (do kupienia w każdym kiosku).
To co jest w moim Fordzie na kierownicy w sumie nawet nie przypomina skóry ekologicznej, bardziej chyba gruby worek na śmieci zszyty od spodu równie grubą nicią :fcp2
Dla tych którzy chcą zobaczyć prawdziwą ręcznie szytą kierownicę w prawdziwej skórze, zapraszam do mnie na oględziny i "macanie" steru w Mercedesie :fcp27

jason1980
23-05-2006, 22:33
Nie ma to jak Scorpio. Moj ma 100kkm i zadnego sladu na skorzanej kierownicy. Nigdy mi nawet do glowy nie przyszlo zeby ja czyms zakonserwowac
Pozdrawiam

Martini
31-05-2006, 11:28
kusnierz, ktory pozniej obszywal mi kierownice _prawdziwa_ skora,

powiedz ile zapłaciłeś za obszycie kierownicy?? no i gdzie to robiłeś. może zafunduje sobie coś takiego...

Obszywalem kolo Pyrzowic (zapomnialem nazwy miejscowosci ;-)). Masz tu namiary do goscia http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=1296348 ;-) Wtedy bylo troche taniej (cos okolo 140 zl, ale facet stwierdzil ze przezyl z moja Fiesta prawdziwa meczarnie i chyba bedzie Forda wyzej cenil ;-p Ale spisal sie swietnie! I to wszystko BEZ odpinania poduchy ;-)

Pozdrawiam,

--
Martini

TOMEK07
05-06-2006, 21:39
a moja kierownica przyjechała z belgii na liczniku ponad 43 tyś i spoko się trzyma
może ktoś pomyśli co za niechluj ale wnętrze samochodu czyściłem chyba z 6 razy kierownice przetarłem jedynie wilgotna szmatką , żadnych kremów czy chemii

odnośnie tych co zamówili auto ze skórzaną kierownica a dostali bez
jeżeli wpłaciliście jakąś zaliczkę przed zakupem to można było zerwać umowę i żądac zgodnie z kodeksem cywilnym zwrotu kasy x2 ponieważ umowa nie została dotrzymana jeżeli kwota wpłaty była powyżej 50% wartości to można sie sądzić o zapłatę zakupu u innego sprzedawcy tak wyczytalem i raz sobie tego użyłem-umowa z muzykami że będą grali na moim weselu nie mogli więc zwrócili zaliczkę razy dwa plus zapłata za inny zespół bez protestu.
myślę że nadal to obowiązuje, jednak jezeli sprzedawca by to usłyszał od razy montowali by skórę.
nawet po jakimś czasie można spróbować , albo przynajmniej postraszyć Ochroną konsumenta , w końcu można nie wiedzieć że skóra wyparowała :568:

jokrzycho
07-06-2006, 19:53
Czołem,
a ja mam "krajową" kierownicę już prawie 3 lata i przejechane 81k km i zero śladów zużycia :fcp2 . Raz tylko (rok temu) posmarowałem Renapurem.

TOMEK07
15-06-2006, 19:57
Czołem,
a ja mam "krajową" kierownicę już prawie 3 lata i przejechane 81k km i zero śladów zużycia :fcp2 . Raz tylko (rok temu) posmarowałem Renapurem.
widocznie nasze w wcześniejszych wersjach były lepsze :fcp2
ja zauważyłem że mam lekkie ślady w dwóch miejscach ale to jest ryska od obrączki teraz trzymam kierownicę drugą ręką na liczniku mam 45 tyś i normalnego żużycia brak

Rafi ABC
16-06-2006, 10:30
Ja mam Fusia z marca '04, przejechane 55tys km... nie ma problemów z obiciem kierownicy (odpukać)

nocny
31-07-2006, 00:20
Ja też wymieniałem kierownicę - wymienili na gwarancji w ASO bez szemrania. Tym razem jest to skóra.

sw.wilq
05-06-2007, 19:48
Ja mam samochód od Żabojada - rocznik 03 - pseudoskórka porzpecierała się nieco .... chyba też poszukam kogoś do "obrzucenia" kierownicy. Zna ktoś może jakiś zakład w okolicach Łodzi?

jokrzycho
22-06-2007, 18:55
Czołem,
niestety :fcp11 przechwaliłem swoją kierownicę. Od pewnego czasu rozpuszcza się tam gdzie trzymam ręce na niej. Szczególnie dokuczliwe jest to w upał, ręce kleją się do kierownicy :fcp7 . Zacząłem jeździć w rękawiczkach :fcp17 , ale to już chyba za późno. Niestety nie mam innego pomysłu, prócz kupna nowej, ale to chyba duży koszt :fcp15

mjr misiu
23-06-2007, 10:09
Cześć,

Chciałbym obszyć kierownicę mojej Fuzjii skórą (prawdziwą a nie tym wyrobem skóropodobnym jaki oferują w salonach :fcp3 ) i szukam adresów firmy tym się zajmujących - jeśli znacie takowe, podajcie je proszę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

mjr misiu :fcp13

Hildegard
23-08-2007, 20:55
Czołem,
niestety :fcp11 przechwaliłem swoją kierownicę. Od pewnego czasu rozpuszcza się tam gdzie trzymam ręce na niej. Szczególnie dokuczliwe jest to w upał, ręce kleją się do kierownicy :fcp7 :fcp15
To samo u mnie ,5 lat-80000 przejechanych km. i zaczela sie z lewej strony "odparzac" pomimo,ze o nia dbalem.
Teraz potraktowalem ja srodkiem do impregnacji skor, ale sie dziwnie klei i mysle ,ze jej dni sa policzone :570: .

I.
21-09-2007, 21:12
hej
Fusion '03 kierownica skórzana w idealnym stanie
może dlatego że klimatyzowana :D
pozdr
I.

ciupas
04-05-2008, 13:13
Witam. Ja od początku miałem plastikową kierownice. W dłoniach leżała kiepsko więc postanowiłem ją obszyć. Skórę kupiłem na allegro.Obszyłem sam. Było trochę pracy ale wynik jest zadowalający.Byłoby jeszcze lepiej, ale był to mój pierwszy raz i teraz zrobiłbym to dużo lepiej.

stucco
04-05-2008, 20:59
Witam. Ja od początku miałem plastikową kierownice. W dłoniach leżała kiepsko więc postanowiłem ją obszyć. Skórę kupiłem na allegro.Obszyłem sam. Było trochę pracy ale wynik jest zadowalający.Byłoby jeszcze lepiej, ale był to mój pierwszy raz i teraz zrobiłbym to dużo lepiej.
Moim zdaniem i tak całkiem niezły wynik. :) Pogratulować tylko zdolności manualnych.

dr_Oktan
10-05-2008, 17:32
Ciupas zrobione dobrze , ale czemu dodałeś jeszcze więcej szarości do wnętrza :fcp5

Ja mam tak, ...ups widać trochę brudny niebieski :fcp19 , ale mam już czyściutko :fcp1

ciupas
12-05-2008, 20:30
U mnie kierownica jest czarna a deska ciemno szara.Może na zdjęciach tego nie widać ale razem wygląda to całkiem nieźle.

Yaro
18-06-2008, 18:34
U mnie po obszyciu kierownica wygląda tak.
http://img138.imageshack.us/img138/1279/s8001604ey5.jpg (http://imageshack.us)