Zobacz pełną wersję : Problem z ogrzewaniem


Marcino79
05-10-2006, 20:40
Witam

Wskaźnik temperatury wody jest prawie na środku a z nawiewów leci tylko delikatne ciepłe powietrze mimo ze ustawione jest na max.

Co może być przyczyną tego?

Dzieki serdeczne za pomoc z góry.
Pozdrawiam

Basia
05-10-2006, 21:39
możesz mieć zamuloną nagrzewnicę lub filtr zapchany

-waldi-
05-10-2006, 21:49
a wogóle działa regulacja zimne - ciepłe ? bo moze od tego trzeba zacząć

Basia
05-10-2006, 21:52
zawór od nagrzewnicy może być zakamieniony.

Marcino79
05-10-2006, 21:56
regulacja zimno-ciepło dziala, filtr niedawno wymienilem.

Gdzies wyczytałem że ktos mial podobny obiaw w pumie i przeszło po wymianie płynu i ręcznemu odpowietrzeniu całego układu mimo że niby odpowietrza się sam.

jerryop
05-10-2006, 22:22
W Essim to miałem. Pomogło płukanie nagrzewnicy. Trzeba zdjąć dwa węże i podłączyć wodę pod ciśnieniem, tylko nie przesadź z tym ciśnieniem - przynajmniej na początku, żeby nie zrobił ci się korek, powoli zwiększaj strumień i będzie ok. :fcp23

Marcino79
06-10-2006, 13:25
Witam

Dzisiaj przed odwiedzenie warsztatu sprawdzilem jeszcze jedno kiedy samochód już sie nagrzał wyłączyłem nawiew i po 2-3 min włączyłem na maksymalną temperaturę przez chwilę leciało bardzo ciepłe powietrze lecz zaraz zaczęło spowrotem spadać do letniego.

Opowiedziałem w warsztacie jakie są objawy i stwierdzili że nagrzewnica jest zapchana i jej wydajność spada. Powiedzieli że rozwiązania są dwa 1) wymiana nagrzewnicy 2) prubować przepłukać nagrzewnicę.

Gdzie dokładnie mieści sie nagrzewnica i czy jest ciężki dostęp??

Pozdrawiam

Basia
06-10-2006, 18:43
w większości autek jest po środku tuż przy nogach wewnątż autka musisz zajżeć pod kokpit jest zabudowana plastikiem jest podłączona dwoma przewodami gumowymi oraz sterowanie za pomocą cięgna.

[ Dodano: 2006-10-06, 19:47 ]
rozkręca się przeważnie w środku ale może być problem z odczepieniem węży gumowych bo może trzeba będzie je odczepić tuż za silnikiem pod maską.
niewiem jak jest u ciebie ale myślę że podobnie jak nie to mnie ktoś poprawi.