Zobacz pełną wersję : gaz do mondeo


maras494
22-07-2004, 11:34
Mam mondeo 1,6 z plastikowym kolektorem.Chce założyć zwykłą instalację z komputerem.Na inną mnie nie stać. Wiem ze tak mozna. Tylko jak uniknąć problemów. Jak najlepiej zainstalować? Może już ktoś jeździ na takiej. Wystrzały są tak bardzo szkodliwe?

misiek
22-07-2004, 12:34
Ja wlasnie dzisiaj zakladam instalacje do swojego, mam plastikowy kolektor, pewnie jak wszysktkie mondeo.

Z tego co sie orientowalem:
- mozna zalozyc instalacje klasyczna
-wystrzaly moga byc szkodliwe, jednak podobno w fordach sa solidne kolegtory plastikowe ktore nie sa sklejane z 2 czesci, przez co sa o niebo bardzie wytrzymale.
- nalezy pamietac aby dbac o dobra iskre, bedzie tak jesli bedziemy mieli dobre swiece, kable, nie przytkany filtr powietrza. Obowiazkowo przy montazu trzeba zalozyc nowe swiece i kable, znacznie minimalizuje to prawdopodobienstwo strzalu. Moj znajomek przejechal 2 litrowym mondkiem juz 50kkm na gazie, nie strzelilo mu jeszcze ani raz. Przy przeglaach wymienial zawsze swiece i kable WN. O teraz postanowil wymieniac kable co drugi przeglad. Ja takze zamierzam tak robic.
- wazne tez abys wybral porzadny punkt w ktorym bedziesz decydowal sie na montaz. Uwazam ze różnica nawet 300zl przy montazu nie powinna odgrywac roli i nalezy wybrac lepszy warsztat mimo ze bedzie drozszy
- no i oczywiscie problemow nie mozna uniknac, mozna zminimalizowac ewentualne ich powstanie przez to co wyzej napisane. Przy instalacji goscie na pewno kaza ci podpisac oswiadczenie dotyczace twojego kolektora plastikowego (nie bedzie on podlegal gwarancji w razie uszkodzenia).