Zobacz pełną wersję : Wymiana rozrządu i napinaczy??


hlmale1
08-10-2006, 12:31
Cześć, niedawno kupiłem swoje autko, nie miałem jeszcze z Fordem do czynienia, gdzie najtaniej wymienią pasek rozrządu z napinaczami?? Jak myślicie, czy opłaca się kupić samemu pasek, np na Stefanowskiego koło wydziału mechanicznego [jest tam hurtownia pasków zębatych i klinowych]. W jakich kosztach wy się zmieściliście??

Kaczuszka
09-10-2006, 12:54
Witam,
Ja rolki i napinacz kupiłam na Uniwersyteckiej - w sklepie z łożyskami "Prema" czy jakoś tak.. Pasek kupiłam od Jacka (z FCP), natomiast wymianę tego wszystkiego robiłam we własnym zakresie. Wcześniej robiłam rozeznanie odnośnie cen za wymianę i najsensowniej wydawało mi się na Piotrkowskiej naprzeciwko stawu/obok Białej Fabryki - niedaleko pl. Reymonta. Nie pamiętam ile zapłaciłam za części (czasami nie warto pamiętać ile się wrzuca do tej specyficznej skarbonki..) . Powiem tak kupowałam najtaniej jak sie dało bez utraty na jakości (SKF+Gates).

Pozdrawiam
Kaczuszka

profek
21-04-2007, 19:00
Ja robiłem na Zagajnikowej młody chłopak ale wie co robi 90pln za usługę w sprzedaży mają wszystkie części do essiego i nie tylko,chociaż rozrząd kupiłem w intercarze na Dabrowskiego.

black_time
22-04-2007, 12:41
W tym sklepie komplet do twojego auta kosztuje 270 zł za oryginał lub 225 za zamiennik.Wysyłka kosztuje 15zł kurierem.

http://ford-sklep.pl/index.php?cPath=40_90

Ja mam ten oryginalny na którego producent daje gwarancje na 90 tys. km.W przypadku zamiennika jest to 60 tys.Jak zmieniasz to weź cały komplet sobie wymień,tym bardziej,że dopiero kupiłeś autko i nie wiadomo co i jak tam jest zrobione.

adi
23-04-2007, 07:08
profek gdzie na zagajnikowej ten rozrzad wymieniałes?pytam z ciekawości,bo ja 25lat mieszkłaem na tym osiedlu co jest po druggiej stronie zagazjnkowej-tzn osiedle zagajnikowea :)
czy ty mowisz o tym punkcie koło wulkanizacji???moja tata tam jezdzi ze swoim mondim ze wszytskim -odłacznika stabilizatora po klocki,czujniki itp tez chwali tego chłopaka bo nie dosc ze ceny ma dobre to "bystry"jest i nei rozbiera połwoy auta zeby cos zrobi c:)

jesli o tym samym mowimy...

black_time
23-04-2007, 08:44
No właśnie powiedz gdzie na Zagaji,bo może tam podjade ze swoim i zobaczymy na ile mi wyceni robocizne?

Kapuhy
24-04-2007, 18:59
Prawdopodobnie ten sam warsztat, gdzie firmowe auta robimy-pogadałem trochę w pracy, też sobie chwalą. Warsztat jest tuż za skrzyżowaniem z Okopową po wschodniej (parzystej) stronie Zagajnikowej, przy wulkanizacji właśnie.

adi
25-04-2007, 07:09
dokładnie róg ale ten "prawy róg" zagajnikowej i niemojewskiego,na rogu budynku jest sklep z czesciami olejami itp a 10 m w głab nemojewskiego wrota garazowe