Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] wymiana seryjnych normalnych reflektorów na reflektory xenonowe


Michalkuga
02-12-2012, 13:27
Dzień dobry.
Jestem szczęśliwym posiadaczem nowego forda Kuga jednakże po 3 miesięcznej eksploatacji tego samochodu podjąłem decyzje aby zamienić seryjne reflektory na xenonowe w celu poprawy wydajności oświetlania .
Na chwilę obecną udało mi się zakupić używane światła wersji xenon z allegro wraz ze spryskiwaczami reflektorów.
Mam takie pytanie czy ktoś już robił taką wyminę w fordzie ?
Co oprócz reflektorów potrzebuję aby bez żadnych przeszkód dokonać zamiany reflektorów

tedi_k
02-12-2012, 18:47
Potrzebujesz jeszcze rzeczy bardzo trudno zdobywalnych:
- czujnik poziomowania świateł na przednie zawieszenie (koniecznie od Kugi) z wiązką;
- czujnik poziomowania świateł na tylne zawieszenie (koniecznie od Kugi) z wiązką;
- sterownik poziomowania świateł xenon (od Kugi)
- zbiornik płynu spryskiwaczy z pompką spryskiwania reflektorów oraz czujnikiem poziomu płynu
- uruchomienie świateł (najlepiej przy pomocy ELMconfig) - to już łatwo:one:.

Michalkuga
03-12-2012, 22:10
Dziękuje za informacje

Miraks
04-12-2012, 11:45
A swoją drogą dziwne, że do Kugi nie ma reflektorów projektorowych na zwykłe H7 - ja przynajmniej się z takimi nie spotkałem.

boncio
04-12-2012, 21:09
Polityka Forda jest teraz taka, że projektorowe na H7 są tylko w najbogatszych wersjach Fiesty i B-maxa, bo nie ma do nich dostępnych xenonów. Od Focusa w górę chcąc mieć projektorowe trzeba kupić xenony. Kiedyś można było kupić soczewki do żarówek halogenowych, teraz już nie.