Zobacz pełną wersję : Statoil paliwa zimowe ARCTIC


axe
08-12-2012, 12:29
Wczoraj tankowałem na Statoil Diesla Gold paliwo dosłownie bezbarwne jak woda czyli w tym roku roku rzeczywiście Statoil przygotował się do zimy. Piszą, że nie ma dodatków bio więc kolor się potwierdza. Zauważyłem tez taki sam kolor Pb 95 i pisze paliwo zimowe - rzadko kiedy benzyna ma taki kolor i jest zimowa . Jestem ciekaw jaka jest sprzedaż paliwa zimowego typu Gold. Czy rzeczywiście od 16 listopada zeszło im paliwo przejściowe i diesel arktyczny jest w 100 % arktycznym. Normalny diesel wczoraj kosztował po 5,58 a Diesel Gold po 5,88. Ciekawe jaka jest rotacja paliwa w zbiornikach stacji.

jaroslav
19-12-2012, 18:48
Wczoraj zalałem tego specyfiku do mojego TDCI. Po ujechaniu 200km średnie spalanie jest ok. 1litr większe niż na zwykłym z BP. Chyba brak biododatków mu szkodzi:shock:

Dzizas
19-12-2012, 22:05
Jak na razie nie narzekam na Arctic'a, wczoraj zalałem i dzisiaj rano po raz pierwszy od początku zimy nie miałem problemu z odpalaniem. Ale to raczej nie jest warte tej ceny, wolę dłużej rano pokręcić i więcej zalać. Spalanie takie same jak na orlenowskim ekodieselu.

yarosyaros
31-12-2012, 14:05
Te paliwa premium to pic na wodę i wydarcie kasy, mają przede wszystkim gorsze smarowanie z powodu zmniejszonej ilości siarki, ja leje zwykły ON z dodatkiem Millers-a, oraz na pełen bak 100ml oleju do dwusuwów LL.