Zobacz pełną wersję : Dobieranie felg i opon


rafal
22-07-2004, 23:01
Kazdy szanujacy sie sprzedawca felg lub opon "on line" posiada na swojej stronie internetowej przelicznik, sluzacy do dobierania odpowiednich kol.

Zrobilem prosta tabelke w Excel'u, dzieki ktorej mozna sprawdzic, jakie felgi/opony nadaja sie do naszego samochodu, nie bedac w sieci. Niestety rozszerzenie "xls" jest niedozwolone, a zatem nie moge jej zalaczyc do mojego postu. Chetnie przesle zainteresowanym.

A swoja droga, jaka tolerancje stosuje sie w Polsce przy doborze kol, tak zeby nikt sie nie czepial ? :wink: We Francji jest to aktualnie 3%.

A moze zrobic taki przelicznik w "javascript" i umiescic na stronie klubu, zeby nie trzeba bylo odsylac forumowiczow na inne strony ?

Pozdrawiam

slyboots
22-07-2004, 23:13
Mozna wiedziec gdzie jest ta tabelka ?

rafal
22-07-2004, 23:20
Sprobowalem ja dolaczyc do mojego postu, ale nie mozna dolaczac plikow "xls". Pewnie ze wzgledu na mozliwosc wystepowania wirusow. Moge wyslac e-mailem.

slyboots
22-07-2004, 23:33
Bardzo bym prosił jesli mozna moj email jest w okienku ponizej wystarczy kliknac. :)

Jacek
22-07-2004, 23:42
Jesli umiesz napisac taki kod w javascripcie to smialo :)
Gdzies to zamiescimy na stronie i bedzie OK. Pomysl bardzo ciekawy.

rafal
23-07-2004, 00:16
Noo, jak sie powiedzialo a... :? , to juz chyba nie mam wyjscia.
Tylko co z ta tolerancja ? Na razie w mojej tabelce pozostawiam wolny wybor - od 1 do 5%. Ale chcac byc wiarygodnym, nalezaloby uzytkownika poinformowac, co naprawde wolno, a co robi sie na wlasne ryzyko. A tak to wyglada w Excel'u (kopia ekranu):

Jacek
23-07-2004, 13:06
Na opony.com niby dopuszczalne jest nawet 4%, ale ja mysle ze powyzej 2% to juz przesada. Zbyt duze przeklamania licznika sa. Zrob do 2%, a powyzej z ostrzezeniem.

suhotnik
24-09-2004, 18:42
A to nie jest to co program:
tyr-o-saurus_ikar.exe ??

szynszyl
30-10-2004, 21:29
Noo, jak sie powiedzialo a... :? , to juz chyba nie mam wyjscia.
Tylko co z ta tolerancja ? Na razie w mojej tabelce pozostawiam wolny wybor - od 1 do 5%. Ale chcac byc wiarygodnym, nalezaloby uzytkownika poinformowac, co naprawde wolno, a co robi sie na wlasne ryzyko. A tak to wyglada w Excel'u (kopia ekranu):


kurcze ja nic nie widzę!

Pawel
31-10-2004, 20:04
Możesz spakować np. zipem albo rarem i dołaczyć załacznik

rafal
03-11-2004, 12:55
A to nie jest to co program:
tyr-o-saurus_ikar.exe ??
Nie mam pojecia. Nie znam tego programu. Robiac tabelke w Excelu bazowalem na innych przelicznikach, od ktorych roi sie w sieci. Wszystkie pewnie sa mniej lub bardziej do siebie podobne. Fajnie byloby dorzucic cos na temat szerokosci felgi i "ET" w zaleznosci od modelu samochodu (forda :) ). Niestety nie posiadam na ten temat zadnych danych - nawet nie wiem, jaka jest zalecana wielkosc ET do mojego mondka - zapytanie na forum przeszlo bez echa ;(
Możesz spakować np. zipem albo rarem i dołaczyć załacznik
Prosze bardzo

VIKI
22-11-2004, 15:41
Fajny kalkulator przekłamań licznika można znaleźć tutaj:
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

A.S.
14-12-2004, 21:37
Witam!!
Tu też jest fajny :-))............też podaje średnicę w mm a jak się przekonałem na własnej skórze granicą tarcia przednich kół w Mondeo MKII jest 634,5 mm czyli 195/65R15 >>> bo takie mam zimówki ;-) ..... i jeżeli tylko cokolwiek jest nie tak z zawieszeniem (gumy w wahaczach itp....) to przy hamowaniu i ostrym skręcie oponki TRĄ o chlapacze ;-) ... Ale jeżeli w zawieszce jest 100% ok......... to jest SPOKO..... Tak czy inaczej..... większy rozmiar choćby o 2mm będzie TARŁ prawie non-stop :-(

http://www.autodomena.pl/glowna.php?str ... 75%2F65R14 (http://www.autodomena.pl/glowna.php?str=zam&nom=175%2F65R14)