Zobacz pełną wersję : Puff pod maską.


alek_m
19-12-2012, 19:36
Na wstępie witam wszystkich serdecznie jestem świeżym użytkownikiem forum gdyż w sobotę kupiłem forda escape 3.0 v6 2005. Mam takie pytanko co jakiś czas z pod maski na wolnych obrotach słychać takie puff. Czy to normalne czy jest objawem czegoś złego?

Jakub
21-12-2012, 11:18
1. Otworzyć maskę
2. Zlokalizować pfff
3. Napisać więcej szczegółów.

alek_m
22-12-2012, 17:56
No i przestało robić puff.
A jeszcze z innej beczki założyłem lpg ale pojawił się mały problem na wyświetlaczu pojawił mi się napis "service emission sys" check się nie świeci.
Ja mam dwa typy:
1. Goście od gazu mówili że mogą pojawić się błędy związane z czujnikiem ciśnienia paliwa, ponieważ nie zakładali jeszcze emulatora żeby nie naciągać na koszty a w razie czego się założy.
2. Czujnik ilości paliwa paliwo pozostaje na prawie tym samym poziomie a przebieg rośnie.....no i wywala błąd.

Czy komputer pracuje w trybie "limp home"?
I które z ww. opcji jest bardziej możliwa, przy zakładaniu gazu na kompie błędów nie było na pewno.

Doszły nowe obserwacje "service emission sys" świeci się tylko przy przekręceniu kluczyka wtedy co kontrolki....jak odpalę to gaśnie i się nie wyświetla może po prostu tak ma być?

Jakub
23-12-2012, 17:26
Escape jest nieczęsto spotykanym autem.
Sądzę że dobrze było by pomacać go ELM'em, lub innym urządzeniem sprawdzić czy nie pojawił się jakiś błąd.
W mondeo MKIV 2.5T, pompa paliwa pracuje właśnie na żądanie, kto wie, może i u ciebie.
Wiem, że tam stosuje sie albo emulator, albo mechaniczny przelew do zbiornika.
Sugerował bym odwiedzenie forum Mazdy, wszak masz bliźniaczy model z chyba Tribute.
Jest opcja, że ktoś tam spotkał sie już z tym kłopotem.

alek_m
13-04-2013, 23:13
Witam ponownie....Diagnoza elm brak błędów ale wyczaiłem co to jest i jeśli źle mówię proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
Puf słychać podczas włączania się wentylatora na postoju i kręcenia kierą na postoju....więc myślę że to egr który reaguje na obciążenie.
I teraz pytanie tak powinno być? Chyba tak ale właśnie nie wiem chciałbym się upewnić.
Pozdrawiam