Zobacz pełną wersję : Jakie roznice miedzy 70 a 76 KM w Transit 2.5D


Hatson
16-10-2006, 19:15
Witam.
Wkoncu doszedlem do ladu ze swoim transitem i wzialem sie za sprawy "kosmetyczne". Mam wersje 70 KM i ciekawi mnie, czym sie rozni od mojego wersja 76 KM. 6KM przy takiej mocy i 168 momentu, to spora jakby nie bylo roznica, ktora bylaby napewno odczuwalna. Na dolocie powietrza, jeszcze przed filtrem mam naklejke 70KM. Czy to jest tylko ta roznica ? Czy chodzi tylko o dostarczanie powietrza do silnika ???

Pozdrawiam
Pawel

wujek75
17-10-2006, 17:19
czym sie rozni od mojego wersja 76 KM

...o takiej wersji nie słyszałem i nie widziałem, wiem, że po silniku 69 lub jak kto woli 70 PS była odmiana z kolektorem dolotowym wykorzystującym zjawisko rezonansu (kolektor typu "baran") i ta wersja tzw. "wzmocniona" ma 80 PS, no a później jest wersja ze 100 konnym 2,5TD...

Hatson
17-10-2006, 18:51
czym sie rozni od mojego wersja 76 KM

...o takiej wersji nie słyszałem i nie widziałem, wiem, że po silniku 69 lub jak kto woli 70 PS była odmiana z kolektorem dolotowym wykorzystującym zjawisko rezonansu (kolektor typu "baran") i ta wersja tzw. "wzmocniona" ma 80 PS, no a później jest wersja ze 100 konnym 2,5TD...


No wersja 76PS byla bo jest nawet wymieniona w ksiazeczce obslugowej do mojego transita. Nie ma za to tej 80PS ale faktycznie widzialem takie na necie. Jak dziala ten kolektor typu "baran". Duzo zachodu, zeby podmienic je z moim ???

Pawel

uzdrowiciel
21-10-2006, 23:55
nie o procz baranich rogow taki termin ja znam w sloganie istotna rioznice odgrywaja wtryskiwacze i numer pompy np z boku na pompie jest duzy numer 626-3 to rodzaj najmocniejszej pompy a z wtryskami jest tak rozroznia sie ich po kolorach bordo to mocny silnik zielony slaby itp