Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Galaxy 2.0: Pompa wody i termostat - gdzie ??


Pagob
22-10-2006, 21:15
1. Czy pompa wody w silniku 2.0 DOHC jest na rozrządzie?
Jeśli tak, to czy zmienijąc rozrząd - zdaje się przy 150kkm - zmienia się i pmpę?

2. Gdzie umiejscowiony jest termostat ?

No cóż, chyba będę sam musiał sobie odpowiedzieć :fcp2
Tak poważnie - zlokalizowlem na rurze od chłodnicy - idącej nieco powyżej miarki oleju w kierunku aku - dwa miejsca:
- pierwsze to łączenie na środku rury, do którego dochodzi jakiś czujnik - czy to jest termostat?
- drugie - to przy silniku, gdzie dochodzi ów wąż (też jest tam jakiś czujnik) - czy to raczej tu jest termostat ?

Ktoś chyba to wie, bo pompę wody obstawiam, że jest na rozrządzie.

wojtaswb
15-02-2007, 17:44
to gdzie jest w końcu zamontowany ten termostat?

Pagob
15-02-2007, 21:15
No coż, będę musiał sam odpowiadać na swój wątek.

Ostatnio wymieniłem górny wąż chłodnicy, wyjąłem go na szrocie z Gala sprowadzonego z Angli. Tak szczęśliwie się złożyło, że była to wersja GHia z automatem, ale o dziwo na silniku 2.0 DOHC.

Moje spostrzeżenia są następujące:
na wężu chłodnicy (wersja z klimą) jest wpięty czujnik (ta metalowa, czy aluminiowa wstawka na wężu to nie jest termostat), a sam termostat znajduje się przy bloku silnika na końcu tego węża (tak wywniskowałem).

mmmk
16-02-2007, 10:26
jezeli to ten sam silnik co w scorpio wielorybie to tam sie zapytajcie bo gdzie ja mam w dohc termostat to wiem ale moze sie to troche roznic i nie chcialbym wrpowadzac w blad... chociaz skoro doly silnikow mamy takie same a mamy napewno to u mnie w silniku termostat jest napewno tu:

http://img66.imageshack.us/img66/2648/dohcoe9.th.jpg (http://img66.imageshack.us/my.php?image=dohcoe9.jpg)

pod tam obudowa na 3 srubki klucz nr 10 tylko podobno to co zakrywa termostat jest doc delikatne i potrafi pekac. ja sciaglem to z 10 razy i nie peklo ale... :)

pozdrawiam
maciek

p.s zdjecie jakby co to ukradlem z allegro....

Pagob
16-02-2007, 14:15
chociaz skoro doly silnikow mamy takie same a mamy napewno to u mnie w silniku termostat jest napewno tu

Według mnie jednak będzie inaczej - termo w Galu 2.0 będzie nie od strony rozrządu, ale z drugiej strony, przy końcu górnego węża chłodnicy na bloku.
Jeśli ktoś wie na 100, niech da info :fcp17

pion
16-02-2007, 22:21
witam

termostat w galaxy 2,0 DOHC jest na 100% od strony akumulatora pod cewkami w plastikowej obudowie dokręcanej do bloku silnika - demontuje się go razem z obudową - wyjmuje zawleczkę i już
sam jestem ciekaw czy pomapa napędzana jest łańcuchem, jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na 100% niech się podzieli, poproszę

pozdrawiam

Pagob
27-02-2007, 22:30
sam jestem ciekaw czy pomapa napędzana jest łańcuchem, jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na 100% niech się podzieli, poproszę

kolega Adam_2000 jednoznacznie rozstrzygnął, że popa wody jest na wieloklinie, nie na rozrządzie :fcp4
Cytuję: "Niee... pompa jest napędzana paskiem wielorowkowym, tym co napędza alternator, serwo, i klimę."