Zobacz pełną wersję : Gdzie założyc LPG w Poznaniu


Dwukropek
17-12-2012, 14:24
Witam.
Posiadam Mondeo MK3 1.8 125KM 2005r. chciałbym założyć gaz tylko nie wiem gdzie najlepiej oddać auto - jestem z Poznania, ale okolice również wchodzą w grę.
Szukałem na forum tej informacji jednak nie udało mi się jej znaleźć. A na necie kilku gazowników znalazłem - ale wolę wcześniej popytać.
Z góry dziękuję za informację.

morus
17-12-2012, 14:40
Jedynie słuszne miejsce:
www.pitec.pl

Struna
17-12-2012, 14:49
tylko się dogadaj czy płacisz za opcję z demontażem kolektora czy bez - bo to nie takie oczywiste w ich przypadku.

Dwukropek
18-12-2012, 08:50
Dzięki za informację. Znajomi polecali mi jeszcze INSTAL-GAZ na czarnkowskiej i
AUTO NAPRAWA Robert Mrówczyński w Wilczynie koło Obornik.
Czy coś wiecie na ich temat?
Czy lepiej sobie odpuścić i udać się do PITEC?

morus
18-12-2012, 14:08
Udać się do PITEC. Zdecydowanie. Uzgodnij precyzyjnie warunki dotyczące składników instalacji i opłatę.

Markoo
18-12-2012, 17:24
Udać się do PITEC. Zdecydowanie.
Jak nie chcesz w przyszłości doktoryzować się w zakresie sterownia PB i LPG.... itp :) to zrób tak jak kolega pisze.

Pawel
14-03-2013, 10:50
Witam, chce załozyć instalacje LPG do swojego Focusa. Czy możecie polecić jakis warsztat? O dobry warsztat w tym temacie cieżko, wiec zanim założe instalacje wole zebrać opinie gdzie to zrobić.

wojtekn
14-03-2013, 10:59
Jeśli ja bym miał polecać to Domański.
Może nie najtańszy ale największe doświadczenie w skali kraju.

jarecki70
14-03-2013, 13:54
Jest jeszcze firma Car-Gaz ze Szczepankowa. Ale nie wiem czy oni do osobówek nadal zakładają.

bartkownik
18-03-2013, 11:05
Pitec.

Mają rewelacyjne opinie.
Sam chciałem u nich zakładać, ale zrezygnowałem z LPG w ogóle.

Szetland
22-03-2013, 18:47
Witam,
poszukuję godnego polecenia serwisu gazowego w Poznaniu, ponieważ z mojego obecnego zrezygnowałem. Typ instalacji: Lovato Smart Model: Riduttore RGJ-3.
Macie kogoś do polecenia?
Z góry dzięki

morus
23-03-2013, 13:45
Obornicka, jakieś 200m po prawej jadąc za miasto. Reklama na czarnym golfie, przed ul. Kopczyńskiego.

Szetland
04-04-2013, 19:26
Obornicka, jakieś 200m po prawej jadąc za miasto. Reklama na czarnym golfie, przed ul. Kopczyńskiego.

Ok dzięki.
Masz jakieś doświadczenie z tym warsztatem? aha i podaj mi jak możesz nazwę

Pawel
09-05-2013, 08:53
Ok dzięki.
Masz jakieś doświadczenie z tym warsztatem? aha i podaj mi jak możesz nazwę

Jesli chodzi o zalozenie gazu w Poznaniu to tylko warsztat PITEC Piotra Wiśnie wskiego(Konatkowskiej 4). Jak dzwonilem do nich bylem troche przerazony czasem oczekiwania na montaz.Jakies 4 tygodnie,pomyslalem jednak,ze poczekam i teraz wiem,ze bylo warto.Wczesniej umowilem sie na konsultacje,zajechalem i zrozumialem dlaczego sa takie terminy:aut na ulicy i na terenie warsztatu od groma i mase ludzi przyjezdzajacych do nich z roznymi problemami,usterkami po innych gazownikach.Widac,ze chlopaki w kibel nie pierdza i naprawde maja fach w tej dziedzinie.Konsultacja 20 min,wypicie kawki,omowienie konfiguracji instalacji,ustalenie ceny i gitara.Przyjechalem w umowiony dzien,zostawilem autko rano,pracuje w Poznaniu wiec mi pasowalo.Po robocie zawitalem do warsztatu, znowu konsultacja i dzis przejechalem juz prawie 34 tys bez zadnego problemu.pozdro

kubam
15-05-2013, 20:47
tez polecam Domański

Pawel
30-05-2013, 19:34
Witam, czy ktoś wie kto w Poznaniu serwisuje instalacje Tartarini?

kulas25
06-06-2013, 20:49
gaz w poznaniu zakładałem na jeżycach na terenie modeny ale nie pamietam jak sie zwią :/

Pawel
22-06-2013, 09:39
witam wszystkich .Ja zgazowałem swojego Smaxa w AUTOFORMACIE w okolicach gniezna naprawdę polecam to juz trzecie auto zrobione u nich .
AUTOFORMAT.PL

Pawel
26-06-2013, 09:01
Załozylem gaz tam gdzie napisal kulas25, Eurogaz na jezycach, jestem mega zadowolony i smialo moge ich polecic.

Radek_84
09-07-2013, 20:43
Polecam zakład Pitec, gaz zakładałem półtora roku temu i jak na razie wszystko ok.

loveford
22-07-2013, 11:18
Eurogaz na jezycach ;)))

Pawel
24-07-2013, 09:25
Jak dla mnie to Eurogaz na jezycach to jedyny sluszny wybor.

Bartek_P
27-07-2013, 22:49
To ja się też pochwalę opinią o firmie PITEC.
Tak jak do jakości montażu ( jestem jeszcze przed pierwszym przeglądem) nie mam większych uwag, tak do obsługi już mam.
Kobieta, która ustala terminy, chyba sama nie panuje nad tym kalendarzem, który prowadzi.
Dla mechaników byłem niewidzialny i wszystkie moje pytania i prośby były przyjmowane tak jakby mnie tam nie było.
Całą obsługa pozostawia wiele do życzenia

Tak czy tak sam montaż jest ( na razie) ok.

Pawel
05-09-2013, 18:04
świtała gaz ul.3-go stycznia 30 Nowy Tomyśl

pgrob
19-11-2013, 08:57
Bartek_P - jaką instalację, wtryski, reduktor założyłeś, z lubrą czy bez. Czy PITEC coś sugerował?

krysti
28-01-2014, 07:14
witam

Podepnę się pod temat. Planuję do mojego MKIII zamontować instalacje i pojawił się pewien problem. Gazownik z którym rozmawiałem powiedział mi, że mam się dowiedzieć czy mój model ma jakieś ceramiczne zawory. co to takiego jest? pierwsze o tym słysze.
Dzwoniłem do forda w jelonku i tam uzyskałem wymijającą odpowiedz, zaś w bemo motors powiedzieli mi, że nie mogę montować gazu bo silnik się rozsypie.

Jako to jest tak naprawdę??

Struna
28-01-2014, 09:11
Dobra instalacja, poprawny montaż i bardzo precyzyjna regulacja to warunki, które jeśli zostaną spełnione to można montować.

mick1973
20-04-2014, 16:45
I ja stoję przed wyborem firmy która zamontuje u mnie instalacje LPG. Trudno coś postanowić czytając opinie Szanownych Forumowiczów . Wiem że Autogaz Domański jest drogi ale może ktoś z forumowiczów ma z tą firmą jakieś doświadczenia?

totekk
20-04-2014, 17:17
Koledzy jedynie co mogę polecić to PITEC, bardzo zadowolony jestem z instalacji, spalanie dobre żadnych problemów z instalacja.

Pozdro

wojtekn
20-04-2014, 21:53
Wiem że Autogaz Domański jest drogi ale może ktoś z forumowiczów ma z tą firmą jakieś doświadczenia?

Na przestrzeni około 10 lat trzy instalacje u niego zakładane.
Zero problemów, ani jedna nie padła wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Warto go posłuchać jak doradza co zakładać do konkretnego autka co zmienić itp. itd. Ogromna wiedza plus doświadczenie robi swoje. Wiadomo płaci się sporo, ale jak chcesz mieć św. spokój i naprawdę dobrą instalkę to warto.
Ja się nie zawiodłem i z czystym sumieniem polecam.

totekk
20-04-2014, 22:08
jaka cena z ciekawości do Twojej Foki w Autogaz Domański?
Ja w Poznaniu zapłaciłem 3100zl ale lepiej dopłacić i zrobic raz a dobrze, tu nie ma co oszczędzać :)

mick1973
21-04-2014, 07:59
Ja w Poznaniu zapłaciłem 3100zl ale lepiej dopłacić i zrobic raz a dobrze, tu nie ma co oszczędzać
Napisałeś tak że wniosek jest taki że za 3100 to już nikt dobrze LPG nie założy.
U p. Domańskiego jeszcze trzeba 0,55 kPLN dołożyć . Wiedza i doświadczenie na plus , cena i czas montażu na minus chociaż można się tu też dopatrzeć pozytywnych aspektów jak selekcja podzespołów i nie masowy montaż w 8h. Tam trzymają auto 3 dni a nie jak co niektóre firmy 1 dzień . Nie wiem czy można zrobić poprawnie nawiertki pod wtryskiwacze bez ściągania kolektora w duratecu to czyba niemożliwe więc demontaż i montaż to cały dzień a gdzie tu montaż reszty instalacji i wystrojenie to musi potrwać.

totekk
21-04-2014, 10:00
nie nie twierdzę , ze nie założy nikt instalacji, wręcz przeciwnie założyłem za taka cenę w Pitecu i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Chodzi o to, że ludzie zakładają u Kowalskiego instalacje za 2000zl i później narzekają ze coś nie tak, ze z Fordami to lipa z gazem itp. Co do ceny to faktycznie u p. Domańskiego troszkę drożej ale tak jak wcześniej mówiłem ze nie ma co oszczędzać przy instalacji. Czas, wiadomo mój stał 3 dni też więc nie ma co się śpieszyć. :)

Pozdrawiam

Radek1887
04-01-2015, 21:20
Witam!!
Montowałem gaz w maju w HANGAR na lutyckiej 100.
jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania no i z instalacji.
Rano podstawiłem samochód a o 18 odbierałem. Instalacja STAG. z wtryskiwaczami osobnymi(żeby w razie awari naprawiać jeden a nie wszystkie). wlew pod klapką. cana 3200zł.

wojtekn
07-01-2015, 08:11
Na przestrzeni około 10 lat trzy instalacje u niego zakładane.
Zero problemów, ani jedna nie padła wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Warto go posłuchać jak doradza co zakładać do konkretnego autka co zmienić itp. itd. Ogromna wiedza plus doświadczenie robi swoje. Wiadomo płaci się sporo, ale jak chcesz mieć św. spokój i naprawdę dobrą instalkę to warto.
Ja się nie zawiodłem i z czystym sumieniem polecam.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/pierwszy-samochod-na-lpg-w-polsce/kkqdr ;)

KUBUSS
23-02-2015, 18:43
A ja polecam warsztat w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM dwa fordy zagazowane i wszystko ok ostatni to mk4 2.0 jak chcecie poznac adres piszcie podam

hubi_c
23-02-2015, 19:30
http://moto.onet.pl/aktualnosci/pier...w-polsce/kkqdr

He ... jak żyje nie miałem pojęcia że od Poznania się zaczęło.
No i fajnie.

Pawel
13-04-2015, 21:18
Do pytania gdzie założyć gaz, chciałbym dorzucić jeszcze jakie macie doświadczenie po zagazowaniu ?! Ile kilometrów przejechaliście i jak się autko spisuje ? Rzetelne podzielenie się doświadczeniem będzie cenne nie tylko dla mnie.

Do tej pory jeździłem civiciem 98 rok na instalacji BRC założonej na ulicy Tymanieckiego w Poznaniu. Wszystko działało bez najmniejszego zarzutu - przejechałem ponad 70 000km.

teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa MKII 2008 rok 1.6 115KM.
O gazowaniu krążą legendy i zastanawiam się nad tym czy warto... Jak to jest faktycznie z tym wypalaniem się gniazd zaworowych ?! Miał ktoś jakieś przykre doświadczenia ?

I jaki jest koszt regulacji/ wymiany płytek zaworowych ?

wojtekn
14-04-2015, 07:52
Zerknij i poczytaj w dziale LPG skarbnic informacji: ;)

http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105

PS: Sam śmigam na lpg od wielu lat i setki tysięcy kilometrów zrobione i zero problemów, lecz co najważniejsze tylko instalacje z najwyższej półki zakładam. ;)

Kiler2196
20-05-2022, 12:05
Hej,
polecicie jakiś Warsztat do założenia LPG w utrupionym aucie?

jamax
20-05-2022, 15:03
PITEC
https://www.pitecpower.pl/