Zobacz pełną wersję : Pada prędkościomierz i auto traci moc...


dove
30-07-2004, 12:22
Witam!
Mam focusa 2.0 z 1998 roku. Od pewnego czasu pojawił się pewien problem.
Otóż w czasie jazdy nagle zdycha prędkościomierz. W tym samym momencie daje się odczć spadek mocy. Po przejechaniu kilkuset metrów wszystko wraca do normy.
Co to może być?

aktena
09-09-2004, 18:18
no więc problem z blokowaniem się prędkościomierza polega na tym, że w skrzyni biegów jest taki czujnik prędkości, który po prostu pada. jak już zacznie szwankować, to powoduje wyłączenie licznika - licznik staje, a wskazówka prędkościomierza opada.
załącza się po różnym czasie - niekiedy łapie natychmiast, a czasem może to być kilka minut. przy dłuższej jeździe wywołuje się błąd i na liczniku pojawiają się poziome kreski - a to już duże kłopoty.

Odradzam przeciąganie jazdy z uszkodzonym - generuje błędy i powoduje uczucie jakby przyduszenia o czym była mowa we wcześniejszym poście. silnik do momentu "załapania" przez czujnik jest zdławiony.

Ponieważ przerabiałem ten problem radzę szybką naprawę - tylko nie w serwisie bo szkoda kasy. ale musi to zrobić gość, który zna się na sprawie i ma dostęp do oprogramowania do focusa, bo trzeba skalibrować komputer i czujnik.

z wymianą powino być ok. 200 zł - tylko strasznie ciężko się go wymienia

no i przypuszczam, że foka ma założony gaz... to prawdopodobnie jego wina....

pozdrówko dla wszystkich

aktena
:!:

dove
19-10-2004, 12:33
Awaria pojawia się cyklicznie, tzn. 2 miesiące jest wszystko w pożądku a potem przez miesiąc zaczynają się pady.
Jeśli chodzi o licznik kilometrów to też jest różnie. Czasem prędkościomierz przestaje działać dłużej i wtedy pojawiają się poziome kreski, a czasem jest wartość przebiegu i tylko prędkościomierz zdycha.
W każdym razie szukam jakiegoś serwisu. Wielkie dzięki!!!

Aha, nie mam założonego gazu. Po prostu któregoś dnia to sie zaczęło :(

Pozdrawiam