Zobacz pełną wersję : Długi czas oczekiwania na czesci C-Max 2011


Pkuczy
27-03-2013, 16:54
Cześć
Mam pytanie dotyczące maksymalnych czasów oczekiwania na czesci.
Na pocztku lutego samochod zostal scholowany do ASO.Okazalo sie ze uszkodzona jest wiazka elektryczna ( ASO twierdzi ze az w 3 miejscach wystapilo uszkodzenie i to jest wada fabryczna). Czesc zostala zamowiona. ASO co 3-4 dni zmieniali termin zakończenia naprawy samochodu:> po 5 tygodniach oczekiwania dostalem informacje iz czesc jest niedostepna a oni nie bedą naprawiać tylko i wyłącznie wymiana... Napisalem do Ford Polska i dostalem odpowiedz ze ASO nie wali mnie w rogi i tej wiazki nie ma w magazynie w Polsce i magazynach w Europie i niewiadomo KIEDY BĘDZIE DOSTĘPNA . Czy to jest normalne w Fordzie, ze na czesci czeka sie po DWA miesiące ??? . Dla mnie to coś niepojetego zero popularnego samochodu brakuje czesci zamiennych. Naprawa jest gwarancyjną..... Ale takie podejście zwala mnie z nóg. Odpowiedz ze niewiadomo kiedy cześć będzie ...... To żadna odpowiedz. A jak samochodu nie ma tak niema ........ Może po świętach oddadzą mi mojego maxa... Może

_sobol_
27-03-2013, 20:14
Masz odpowiedź na piśmie? Jeśli auto jest zakupione na osobę prywatną, jutro z samego rana dzwoniłbym do Rzecznika Praw Konsumenta

aprox99
28-03-2013, 16:04
Z wiązkami elektr.jest tak niestety,bardzo długi okres oczekiwania,też nie wiem dlaczego

Pkuczy
02-04-2013, 17:07
Cześć. Niestety samochód jest wizyty przez firmę. A co do nowych informacji dzisiaj dzwonienie i przedluzyli wizytę w serwisie o kolejny tydzień ... Bo XXXXXX wiązki dalej nie ma .... i niewiadomo kiedy bedzie ... Normalnie PORAŻKA , PORAŻKA. Nie spodziewałem sie ze w nowym modelu tyle sie czeka na czesci, a to ze tyle czekam to mnie wkurza najbardziej. Serwis przekłada tylko termin bo czesci nie ma i to nie jest ich problem. W Arvalu tez mnie pocieszaja ze on tak to z Fordem bywa. Jak to był by mój samochód to już dawno coś bym wymyślił. Tak to podejrzewam ze Arvalu dostanie gratisowy przegląd ...albo inna gratyfikacje .. A ja sie turlam jakimś nalesnikiem zastepczym z piszczacym sprzeglem. Niedługo przekaże sie do serwisu i wyjdę jakieś graty z samochódu i przy okazji sprawdze jak jest. Zobaczymy jak długo FORDOWI:569: zejdzie z naprawa. Mam nadzieje tylko ze diagnoza serwisu jest trafna.. Bo jak to nie bedzie ta wiązka........ To chyba sie pochlastam ..... Pozdro

Nie przeklinamy
wojtekn