Zobacz pełną wersję : "Biała" lista warsztatów w Wielkopolsce


Miroo
30-03-2013, 18:20
Cześć

Jestem tu nowy i chciałem się dowiedzieć gdzie najlepiej naprawiać forda w Poznaniu i okolicach?

Do jakiego elektryka najlepiej, do którego lakiernika etc...

Wpisujmy tutaj poniżej najlepsze warsztaty z których usług jesteśmy zadowoleni wg wzoru:
- nazwa,
- lokalizacja i kontakt do warsztatu,
- co robią,
- co zrobili u forumowicza, w jakim modelu i za ile,
- poziom zadowolenia.

W ten sposób w prosty sposób stworzymy "białą listę" warsztatów do których warto jeździć z autkami...

Szetland
04-04-2013, 19:21
Jak dla mnie super pomysł, sam nie mam kogo polecić jak byłaby czarna lista wówczas mam jeden warsztat :)

Arturo71
10-04-2013, 10:47
Polecam "Moto Center service BOSH " Białe Piątkowo koło Miłosławia. Nie ma mowy o naciąganiu czy nieuczciwych praktykach. Naprawiam tam od wielu lat.

zgredzik
15-04-2013, 12:38
Witam.Ja naprawiam auta u mechanika na ul.Kaczej w Poznaniu,na Kopaninie-P.Bielawski.Polecam,uczciwy,terminowy i nie naciąga na kasę.Mogę polecić gdyby ktoś chciał.Mój kontakt to bogdan69@op.pl.W skali 1-5 to dam mu 4,9.

droopsio
17-04-2013, 08:39
Foltyn serwis na Starołęce (Bystra). Robiłem już u nich kilka rzeczy i zawsze ok

magdalena30
22-04-2013, 17:35
a robił ktoś, gdzieś klimatyzację ?? Chodzi mi o sprawdzenie , ewentualną diagnozę czy też dopełnienie czynnika ???
Nie znam się na tym za bardzo ale wiem, że słabo chłodzi i zapewne potrzebna jest jakaś kontrola.

jarecki70
22-04-2013, 18:21
Klimę można zrobić chociażby w Feuervert na Ratajach.

Miroo
25-04-2013, 14:48
Po dzisiejszej wizycie z poważnym problemem (pojawiał mi się w dziwny sposób komunikat "Silnik Usterka") po czym znikał i nie było śladu - polecam elektryka, który sprawę "rozkminił" - też go wziąłem z forum tutaj:

Autoelektryk Plenzler Jan - ze Starołęki (z łatwością znajdziecie go w necie).

Polecam i pozdrawiam

jastu
25-04-2013, 21:28
Klimę zawsze robiłem w Alpo w Luboniu - kasowali potwornie, ale nie zawiedli ani razu - zwykle jeździłem tam z jakimś problemem. Robili mi dwa poprzednie samochody. W moim Fordzie działa ok, muszę tylko gdzieś gdzie jest taniej na czyszczenie i dobicie czynnika się wybrać :oops:

przemo_1981
29-04-2013, 19:10
Po dzisiejszej wizycie z poważnym problemem (pojawiał mi się w dziwny sposób komunikat "Silnik Usterka") po czym znikał i nie było śladu - polecam elektryka, który sprawę "rozkminił" - też go wziąłem z forum tutaj:

Autoelektryk Plenzler Jan - ze Starołęki (z łatwością znajdziecie go w necie).

Polecam i pozdrawiam

Znam i tam jeżdżę - oczywiście polecam. Jan po elektronice w pojazdach na politechnice zajmuje się kompem itp a jego ojciec elektryk samochodowy - niezły duet.

Od niego dostałem namiary na Krzysztofa Książkiewicza z Bystrej, którego także polecam (prędzej już o nim pisałem (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56954))

dragon666666
09-05-2013, 09:06
Dawid Dudkowiak
ul. Cmentarna 4 , Luboń
tel. 512 074 753

kubam
15-05-2013, 20:48
polecam

Auto Serwis - wulkanizacja

Byczyńska 1

Pawel
04-06-2013, 06:12
Witam.gdzie w Poznaniu jest dobry spec od ropniaków forda(w rozsądnej cenie ).... chciałbym aby mi rzetelnie zdiagnozował kontrolkę awarii silnika. zapala się ale nie miga :(

jankes34
05-06-2013, 06:25
Czy któryś z kolegów polecił by mi blacharski warsztat??

jastu
05-06-2013, 12:26
Na forum nie mogę znaleźć niczego dot. napraw usterek wtryskiwaczy/pomp w silnikach na ON w Poznaniu. Zastanawiam się nad BOSH Stróżyńskiego 10, ale mają niepochlebne opinie (te same problemy).
Gdzie mogę jeszcze pojechać (urządzenie testujące, kodowanie ECU by IDS)?

kulas25
06-06-2013, 20:46
Witam. Jeżeli chodzi o automaty i naprawę skrzyni to polecam http://www.triomoto.pl/kontakt.html kolesie naprawdę dobrzy. Jak jeździłem po Poznaniu i szukałem warsztatu gdzie naprawia moja skrzynie (2,5 v6 automat), która straciła 2 i 4 bieg i kopał przy ruszaniu, świeciła się kontrolka o/d, nikt nie chciał się podjąć naprawy bo za stare auto i ceny kosmiczne... tam kolesie naprawili za 600 (wymiana jakiejś tam obejmy i inne pierdy) polecam bo naprawdę dobrzy i dają gwarancje :)

Pawel
13-11-2013, 18:29
polecam Maxoil w Grodzisku zrobisz wszystko spokojnie bez lipy i w dobrych cenach. w necie srtona, od lat i innych specow nie chce, czesci tez maja. pozdro

kubam
17-01-2014, 15:54
http://fixgo.pl/

Świerzawskiej 10 (Wjazd od ulicy Marcelińskiej lub Bułgarskiej)

polecam dobre godziny otwarcia 10-22 spoko warsztacik i w niedziele czynna wulkanizacja gdzie w poznaniu wszystkie sa zamkniete oprocz tego XXXXXX XXXXXXXXX

Liczymy się ze słowami
wojtekn

wojtekn
17-01-2014, 16:03
Wpisujmy tutaj poniżej najlepsze warsztaty z których usług jesteśmy zadowoleni wg wzoru:
- nazwa,
- lokalizacja i kontakt do warsztatu,
- co robią,
- co zrobili u forumowicza, w jakim modelu i za ile,
- poziom zadowolenia.

Opisz co i jak. ;)

Gufer98
21-01-2014, 13:05
Witam,
gdzie w Poznaniu lub okolicach Mosiny można dokonać rzetelnej wymiany płyny hamulcowego?

wiele zakładów zajmujących sie m. in. wymianą plynu hamulcowego ma dużo negatywnych opinii więc nie wiem gdzie się udać...

tpoznan
21-01-2014, 19:05
Mielcarek w Puszczykowie

mmich
23-01-2014, 08:42
AUTO-AXEL Jerzy Grycza
ul. Żegockiego 15

Warsztat specjalizuje się w Fordach. Solidnie i po rozsądnych cenach.

ToszS
23-05-2014, 18:31
Witam
Jestem świeżym posiadacze Forda. proszę o namiar na sprawdzony warsztat regenerujący maglownice - Poznań i okolice

fastserv
26-05-2014, 15:12
Nie wiem, czy ktoś z forum już regenerował maglownicę u nas, ale zajmujemy się też takimi naprawami. Na regenerację dajemy 1 rok gwarancji, cała operacja trwa 3 dni robocze. Możemy wykonać naprawę kompleksowo czyli demontaż przekładni z samochodu, regeneracja, ponowny montaż i ustawienie geometrii.

remlen
27-05-2014, 12:18
Nie wiem, czy ktoś z forum już regenerował maglownicę u nas, ale zajmujemy się też takimi naprawami. Na regenerację dajemy 1 rok gwarancji, cała operacja trwa 3 dni robocze. Możemy wykonać naprawę kompleksowo czyli demontaż przekładni z samochodu, regeneracja, ponowny montaż i ustawienie geometrii.

A ile to kosztuje tak kompleksowo?

tpoznan
27-05-2014, 19:02
http://www.auto-wspomaganie.pl/

ToszS
27-05-2014, 20:43
Myślałem bardziej o rozwiązaniu - przyjeżdżam - wymontowanie maglownicy - podmiana na zregenerowana i po 3 godzinach płace i znikam :) jest taka opcja gdzeiś w Poznaniu?

hokano
31-05-2014, 22:01
Gniezno

Warsztat na ulicy Hożej 44 (dosłownie pod lasem)
Wymieniałem rozrząd (miałem swój) + filtr paliwa + pasek klinowy. Za wszystko zapłaciłem niecałe 300 zł. Właściciel ogólnie sprawia wrażenie bardzo pozytywne.
Czas realizacji wyżej wymienionych napraw - 1 dzień.
Ogólnie jestem zadowolony - jak będę miał coś do zrobienia to odrazu udeżam tam znowu.

tpoznan
01-06-2014, 10:20
Myślałem bardziej o rozwiązaniu - przyjeżdżam - wymontowanie maglownicy - podmiana na zregenerowana i po 3 godzinach płace i znikam :) jest taka opcja gdzeiś w Poznaniu?
http://poznan-regeneracja-wielkopolskie-5.maglownice.eu/wielkopolskie.html
Tu chyba cos znajdziesz

ToszS
05-06-2014, 19:45
Dzięki
z neta mam różne namiary ale dzięki :) - liczyłem na opinie kogoś kto robił i jest zadowolony, no nic jak zrobię to bedę wiedział :)

Miroo
24-06-2014, 15:32
To teraz Ja - założyciel tematu poszukuję:

- serwisu w którym sprawdzą mi system chłodzenia - chyba mam kopnięty czujnik przez co włącza wentylator chłodnicy,

- wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Co polecicie?

ceem
03-07-2014, 09:30
ToszS, jakie Ci poszło z naprawą przekładni kierowniczej? Mnie też to czeka w najbliższym czasie więc chętnie dowiedziałbym się np gdzie mam się z tym udać i na co zwrócić uwagę :)

slawek1968
04-07-2014, 03:44
A w Grodziaku WLKp zna ktośmechanika co nie naciąga na kasę i uczciwie naprawi Mondzia1.6 1993r

Wodnik
04-07-2014, 18:40
Taki post informacyjny, to nie jest żadna kryptoreklama tylko moje osobiste doświadczenie, byłem tam pierwszy raz. Wstawiam to też w kilku strefach, bo może komuś będzie się opłacało.

Moje auto:
FORD S-Max 2008 r 2.0 TDCI 140 KM – przebieg 187 400 km

W związku, że zamierzam w wakacje przejechać ponad 6 000 km do tego w jedną stronę około 2 000 km od domu, postanowiłem wymienić rozrząd.

Po zorientowaniu się ile wynoszą ceny oryginalnych części w sklepach internetowych:
Komplet rozrządu + pompa wody około 720 zł + koszt wysyłki = około 750 zł
Robocizna w innym warsztacie niż ASO około 400-550 zł
Śruby = około 80 zł
Koszt całości poza ASO około - 1280 zł

ASO bez promocji.
W ASO np. Szczecin około - 1750 zł

ASO Piła.
Jeżeli ktoś ma blisko i z jego kalkulacji wyjdzie, że mu się opłaca przejechać ileś tam kilometrów to polecam ASO FORD AUTO KAMAG Piła.

Po rozmowie z Panem Tomaszem Kowalskim całościowy koszt usługi – 1240,86 zł:
Komplet rozrządu + pompa wody
Śruby
Odstępnik
Płyn do chłodnicy 0,5 l
Robocizna
Umycie auta

Pasek chyba od osprzętu – sprawdzony nie było potrzeby wymiany

I jeszcze jeden fajny bonusie dostałem, a właściwie dwa, ale nie mogę napisać żeby Szef Pana Tomka się nie czepiał :D.
Nie wiem czy ktoś z ASO w Pile zagląda na to forum, ale w razie co, Panie Tomku jak Szef będzie pytał to może Pan coś ściemnić ja potwierdzę :)

Oczywiście wpis do ksiązki serwisowej i do komputera zrobiony.

http://www.autokamag.pl/promocje-w-serwisie.php

Przejechałem 350 km w obie strony i mimo to 380 zł w kieszeni na czysto zostało.

Czy ja piszę, że ASO w Szczecinie jest złe? NIEEEE !
Ale ASO w Pile jest LEPSZE ! :)

droopsio
14-07-2014, 09:32
ja także mogę się przyłączyć do powyższego postu Wodnika

znacząca poprawa działania klimatyzacji w moim Galaxy, przy okazji jeszcze jedna drobna naprawa za rozsądną cenę.

Przy okazji -nieco za późno dla mnie, ale wymiana rozrządu (robocizna + części) w moim silniku to w Pile koszt ok 590 zł, gdzie ja zapłaciłem poza ASO w Poznaniu ok 650 zł.

Polecam Pana Tomka, jak ktoś ma niedaleko.

robkamin
22-07-2014, 15:11
http://www.autokamag.pl/promocje-w-serwisie.php



Szkoda ze mojego silnika nie ma na liscie...

Roberto36
27-07-2014, 22:31
powiem tak miałem trochę styczności z ASO FORD AUTO KAMAG Piła i zależy na kogo trafimy jest tez tam taki pan zarządzający częściami zamiennymi ze jego robota jest o dupę rozbić,powolny nie rozgarniety.itp(jak ktos chce wiecej a priv)co do samego serwisu dziwnie to słyszeć ale starają sie zrobić wszystko perfekcyjnie,miałem sytuacje gdzie dwóch mechaników kociło sie ze czegoś tam nie doglądnęli w jakimś mondeo mk4 i gościa ściągnęli do warsztatu bezpłatnie bo chodziło im to po głowie,słyszałem wszystko bo to było w boksie obok.cuda nie widy!!!
ja tez osobiście polecam gościa który naprawia fordy w pile http://www.fordzik.pl/ tez zna sie na rzeczy można pogadać sprawdzi co do wymiany i wcale od razu kasy nie woła.względnie te dwa miejsca zaliczyłem z moim mk3 jak ktoś ma pytania pisać.

Pawel
31-07-2014, 11:59
AUTO-AXEL Jerzy Grycza
ul. Żegockiego 15

Warsztat specjalizuje się w Fordach. Solidnie i po rozsądnych cenach.

Po przeczytaniu tego postu ostatnio wymieniałem u nich rozrząd w moim 1,6TDCI. Ogólnie ok - auto chodzi:) ale... w domu zorientowałem się, że płynu chłodniczego nie uzupełnili... albo uzupełnili za mało... płyta pod silnikiem źle przykręcona... czasami mam wrażenie, że powyżej 3tyś obrotów z komory silnika wydobywa się dziwny dźwięk (ale to może być moje przewrażliwienie). No i cena okazała się 100zł wyższa niż to wynikało z telefonicznych ustaleń ale to akurat można uzasadnić cenami oryginalnych części (tylko jak to zweryfikować...).

droopsio
16-09-2014, 08:21
szukam sprawdzonego miejsca na wymianę dwumasy - możecie coś polecić? Niestety Piła wychodzi w tym wypadku dość drogo...

ethernal
14-01-2015, 08:45
Witam,
Szukam mechanika (elektryka/blacharza) samochodowego, który w południowych miejscowościach pod Poznaniem, mógłby podjechać ze mną i sprawdzić samochód (Ford)(odpłatnie oczywiście), tj. grubość pokrywy lakierniczej, podpięcie do komputera i sprawdzenie ewentualnych błędów (diagnostyka), itp. działania sprawdzające przed zakupem. Niestety, z obiektywnych względów, nie ma możliwości podjechania na warsztat, aby wykonać kompleksowe sprawdzenie samochodu.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje, pomoc i sugestie.

hubi_c
09-02-2015, 20:47
Witam,
Muszę wymienić w swoim aucie tarcze i klocki oraz wymienić płyn hamulcowy. Przy tej okazji chciałbym też wymienić tylne bębny na tarcze i klocki.
Zna ktoś dobrego fachowca w tej specjalizacji, najlepiej w okolicy Poznania.
Czy ktoś może więcej wypowiedzieć się w temacie Pana Mielcarka w Puszczykowie?

hubi_c
13-02-2015, 18:57
http://www.auto-wspomaganie.pl/

Byłem wczoraj na rekonesans ... okazało się że płyn to jakiś żart i wymienić trzeba :(:(:(
też tak ciężko było przy ostrym i powolnym skręcie lub zawrotce.

Byłem dziś, zostawiłem auto rano i po pracy odebrałem. Pełna profeska. Czyszczenie układu i wymiana płynu na nowy. Do tego sprawdzenie szczelności i czy nie ma wycieków.
Auto zawraca jak nowe.:one:

J@colo
17-03-2015, 08:49
Napisał mmich Zobacz post
AUTO-AXEL Jerzy Grycza
ul. Żegockiego 15

Warsztat specjalizuje się w Fordach. Solidnie i po rozsądnych cenach.
Po przeczytaniu tego postu ostatnio wymieniałem u nich rozrząd w moim 1,6TDCI. Ogólnie ok - auto chodzi ale... w domu zorientowałem się, że płynu chłodniczego nie uzupełnili... albo uzupełnili za mało... płyta pod silnikiem źle przykręcona... czasami mam wrażenie, że powyżej 3tyś obrotów z komory silnika wydobywa się dziwny dźwięk (ale to może być moje przewrażliwienie). No i cena okazała się 100zł wyższa niż to wynikało z telefonicznych ustaleń ale to akurat można uzasadnić cenami oryginalnych części (tylko jak to zweryfikować...).

Dokładnie też znalazłem pochlebne opinie na temat tego warsztatu i może kiedyś tam było ok, ale o ile z fokusami dają sobie rade to z galaxy po prostu komedia. Wymieniali upg po tym zabiegu silnik przerywał, oddałem auto na regulacje pompowtrysków, okazało się że nie były wyregulowane mimo że przecież je wykręcali do planowania głowicy. Auto dalej kulało chociaż było lepiej, okazało się że dwie świece żarowe są kompletnie luźne a z jednej był zaciek i po tym się kapnąłem. Niepotrzebne naciąganie na koszty, pan nadworny elektronik uparł się na wymianę listwy pompowtrysków bo fakt sam zgłaszałem że są błędy na 3 cylindrach, po wymianie błędy jak były tak są a niestety wiązkę można tylko kupić a aso więc niepotrzebne koszty a sprawdzanie na zasadzie wymiany części może się uda może nie to każdy g.... potrafi. Cena o kilka stów wyższa niż umowna, więc radził bym się zastanowić zanim oddacie tam auto.

tomaj35
01-04-2015, 10:42
Kamag Piła - autoryzowany serwis forda polecam serdecznie.
Miła obsługa, dodatkowe możliwości, mega niskie ceny w porównania do Poznania. Wymiana rozrządu z pompą wody 1200 - takiej ceny nie dostałem nawet w nieautoryzowanym warsztacie!

kasztan
01-04-2015, 14:49
No to widzę, że nie tylko ja mam takie odczucia o Kamag w Pile. Też 2 tyg. specjalnie jechałem do Piły, bo w 3 ASO w Poznaniu nie potrafili sobie poradzić z trzeszczącym słupkiem B po stronie kierowcy.

Miroo
06-05-2015, 09:33
Cześć
Założyłem ten temat i dokładam do białej listy jeszcze jeden warsztat:

Od jakiegoś czasu na wymianę kół (lato/zima) jeżdżę do Kamionek k.Poznania do serwisu First Stop.
Ponadto wymieniłem tam w zeszłym roku wszystkie klocki i tarcze i przy tej okazji dokupiłem dwie opony nowe montując na przedniej osi. Nie opłacało mi się kupować materiału samemu tak dobrze załatwiają jeśli wybiera się całość u nich.
Obsługa cenowo i fachowo bardzo dobra. Do tego dobre doradztwo i wyjaśnienie co i dlaczego, jakie są różnice w tym czy tamtym...

Zdecydowałem się do nich teraz podskoczyć na olej, filtry, płyny - jestem już umówiony. Mam nadzieję, że dopiszę kolejny pozytyw.

Miroo
09-06-2015, 20:30
Dopisuję pozytyw dla serwisu First Stop w Kamionkach:

1) 30 maja 2015 - sobota rano - wymiana: filtrów oleju, paliwa, powietrza i kabinowy, wymiana oleju, płynu chłodniczego oraz płynu hamulcowego - materiał swój, koszt serwisu 200, czas serwisu ok 3 godzin (głównie przez zapowietrzenie po wymianie filtra paliwa).
Zadowolony.

2) 09.06.2015 - wymiana kompletu tulei wahacza przedniego + geometria. Auto zostawione w serwisie ok 9:00, zgłoszone do odbioru ok 14:00.
Koszt: komplet tulei firmy TRW (JBU660 i 661) koszt 280 PLN (w necie najtaniej znalazłem po 255) i koszt serwisu 300 PLN (sprawdzałem w innych warsztatach chcieli ok 250 najtaniej znalazłem).
Pozdrawiam

joszko666
16-07-2015, 18:10
Witam. jestem nowy na forum. stalem sie posiadaczem focus mk1 1.8 zetec blacktop. bardzo prosze o namiar na mechanika ktory wyreguluje mi luz zaworowy w okolicach poznania. z gory dziekuje i pozdrawiam.

Kożuch
16-10-2015, 22:50
Byłem dzisiaj w Pile w Kamag. Potwierdzam opinie poprzedników. Jestem zadowolony, dobrze wydane pieniądze (obym nie zapeszył :)).
Umówiłem się wstępnie na kolejną wizytę i wymianę gum na wahaczach z tyłu.

krystianen
28-10-2015, 22:44
Mam problem Turbina (tak wynika z błędów). Macie jakiegoś speca w Poznaniu od diagnozy i naprawy turbin??

chase1
24-05-2016, 10:40
Polećcie proszę jakiś warsztat we wschodniej części Poznania; Warszawska, Swarzędz; Gnieźnieńska, Janikowo, Kobylnica, Biskupice, Pobiedziska; coś pomiędzy ?

Mondeo - stukające zawieszenie przód, słaba klimatyzacja, zawieszenie tył fiat

krystianen
24-05-2016, 13:10
Polećcie proszę jakiś warsztat we wschodniej części Poznania; Warszawska, Swarzędz; Gnieźnieńska, Janikowo, Kobylnica, Biskupice, Pobiedziska; coś pomiędzy ?

Mondeo - stukające zawieszenie przód, słaba klimatyzacja, zawieszenie tył fiat

LPM. Mechanika pojazdowa.
Adres: Warszawska 39/41, Poznań
Telefon:783 961 574

blabla1989
24-05-2016, 14:53
co do klimy polecam obornicka 288 TAURUS fajnie i solidnie zawsze maja co robic ALE DAJA RADE

Pawel
09-06-2016, 14:46
Witam
Mam problem z falującymi obrotami na luzie, ostatnio komputer wskazał błąd w przepustnicy, po wyczyszczeniu objawy nie ustały, po dwóch dniach błąd znowu wyskoczył - możecie polecić jakiegoś speca w Poznaniu w tej materii?

slider2002
11-06-2016, 19:52
Polecam w Gnieźnie Pawła Górala na kolejowej. Ceny uczciwe, uslugi uczciwe.

Igula
06-11-2016, 21:44
Witam ja podobnie szukam dobrego ale naprawdę dobrego mechanik od fordów w Poznaniu 2 już odwiedziłem że niby fachowcy nooo faktycznie tyle to i ja wiem o moim mondeo 2,0 145km proszę o namiary

Pawel
28-11-2016, 10:28
Cześć! Poszukiwany dobry fachowiec do wymiany dwumasy w Focusie 1.6 tdci - gdziekolwiek na terenie Poznania.

Możecie kogokolwiek polecić z doświadczeniem?

J@colo
28-11-2016, 18:47
Podjedz na Wołczyńską 47, Beta serwis, wożę do nich auta, możesz powiedzieć że jesteś od Jacola od czarnej lawety.

Pawel
01-12-2016, 15:23
Hej!
Możecie polecić mi warsztat w Poznaniu, do którego najlepiej udać się na diagnostykę i naprawę zawieszenia? Pacjentem jest Focus mk1 sedan z 2004 roku, w którym wszystko puka i stuka :)

hubi_c
01-12-2016, 16:56
Ja jeżdżę tutaj
http://serwisvolvo.pl/

Generalnie Volvo i Ford to prawie to samo. Ostatnio robiłem wymianę piast z przodu i za dwa tygodnie jadę na wymianę elementów zawieszenia z tyłu.
Na warsztat nie narzekam a ceny ... rzecz względna.

droopsio
08-12-2016, 13:26
no właśnie - te ceny u nich, to kosmos :)

logę znam od lat chyba 10 (obok Forda zawsze stało do ubiegłego m-ca jakieś Volvo w garażu :))

jakość pracy w miarę ok, chociaż 1 rzecz przy V70 mi zepsuli kiedyś :), ale ceny...

Yudaina
21-02-2017, 14:40
Brat szuka dobrego warsztatu w Poznaniu, który ogarnie rozrząd w FF MK1, był w jednym, nie podał gdzie i utopił $ więc szuka polecenia. Będę wdzięczny za namiary :)

DAMIAN-24
21-02-2017, 14:57
Axel Ford za Plazą - ale trzeba się kontaktować tylko i wyłącznie z jednym mechanikiem tzn. p. Krzysztofem 501 194 468.
Robiłem już u niego rozrząd, wtrysk, wymiany oleju itd.
Serwisuje się też u niego brat.
Przy okazji robił mi też auto dziewczyny gdzie była do zrobienia pompa wtryskowa i jakieś inne pierdoły.

Z czystym sumieniem mogę polecić bo nigdy nie było wtopy, nie naciągał itd.

kasztan
21-02-2017, 14:58
Też tam parę razy robiłem poprzedniego Mondka. Niby ok, ale jednak poziom cen trochę wygórowany.

DAMIAN-24
21-02-2017, 15:02
Ja części mam swoje zawsze, bo przez duże rabaty w fordzie i intercarsie nigdy mi się w warsztatach nie opłacało brać. Za robociznę z kolei nie narzekam, aczkolwiek no tutaj już się znamy dość długo i robię tam wszystko, siostry auto na jakieś pierdoły też tam podstawiałem więc może stąd te ceny.

Dodam, że brat tam próbował innych mechaników to nie zawsze był zadowolony.

J@colo
22-02-2017, 08:39
Axel Ford do prostych zadań to jeszcze się nadają, jak fokusy mi robili rozrząd czy inne to jeszcze ujdzie nawet cenowo, a jak porobili mi galaxy to do dzisiaj poprawiam po tych partaczach, mechanik wymieniacz działa na zasadzie może będzie to może nie, jak nie to wymienimy coś innego, powymieniali części które były sprawne a niestety ja za to płaciłem i to nie mało, kasują za każde dokręcenie byle pierdoły, zdecydowanie nie polecam.

kowalus83
13-03-2017, 09:00
a jakiś inny warsztat na północy Poznania, Winogrady, Piątkowo ?

fido
14-03-2017, 19:05
A ja się zapytam o jakiś dobry warsztat w okolicach Kalisz, Pleszew, Ostrów Wlkp.

cubacuba
21-03-2017, 10:07
Czy możecie polecić jakiś uczciwy warsztat w Poznaniu lub okolicach, znający się na automatach (C-Max 2011 2.0 diesel)?
Tylko taki, na którego czele nie stoi szef-filozof ;)

TuneFORCE
27-03-2017, 18:23
Czy możecie polecić jakiś uczciwy warsztat w Poznaniu lub okolicach, znający się na automatach (C-Max 2011 2.0 diesel)?
Tylko taki, na którego czele nie stoi szef-filozof ;)


Nie ma takiego :619::619::619:

tomaj35
13-04-2017, 18:48
Na dzień dzisiejszy potrzebny spec od turbiny w 2.0 TDCI w południowo wschodniej części Poznania - przy włączaniu się wywala błąd a po ostrej jeździe mam kilka dni spokoju, więc przypuszczam że zapieczona jest.
Przy okazji szukam dobrej ceny na montaż dwumasy ze sprzęgłem. Póki co mam oferty 900 ASO, 800 FOLTYN

Pawel
14-04-2017, 09:21
Hej
Poleci ktoś jakiś ogarnięty warsztat w Koninie i okolicy ? Potrzebuję wymienić rozrząd.

Simon_BA
14-04-2017, 09:46
Czy ktoś może polecić warsztat w okolicach Poznania, który naprawia klimatyzacje. Nie chodzi tu o typową konserwację, ale zdiagnozowanie problemu (brak opalania klimy) oraz jej naprawę.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Fifi90
19-05-2017, 20:54
Witam również poszukuje dobrego warsztatu w Poznaniu który ogarnie remont silnika 2.0 duratec.

ignas
02-06-2017, 10:08
Czy ktoś może polecić DOBRY (sprawdzony) serwis klimatyzacji w Kaliszu, Ostrowie lub okolicach? Nie pytam o te, które umieją "podłączyć maszynę" tylko o takie, które potrafią usterkę zdiagnozować/zlokalizować i naprawić.

Jamszoł
10-06-2017, 12:55
https://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=2814730&postcount=2

Jamszoł
16-06-2017, 12:12
ignas - nie napisałeś czy byłeś czy jeszcze aktualne czy już nie
Znalazłem jeszcze jednego - najlepszego fachowca od klimatyzacji - do którego wszystkie warsztaty zawożą podzespoły do naprawy ( jeśli trzeba naprawić a nie wymienić)

http://up.programosy.pl/foto/20170616_130708_min.jpg (http://up.programosy.pl/foto/20170616_130708.jpg) http://up.programosy.pl/foto/20170616_130727_min.jpg (http://up.programosy.pl/foto/20170616_130727.jpg)

robitak
23-07-2017, 22:06
Witam,
dobrego elektronika poszukuję. Padła klima ale to chyba raczej jakiś przewód, moduł padł, bo czynnik jest.
Pozdrawiam

hubi_c
31-07-2017, 20:07
Już był polecany ... jeżeli o Poznań chodzi.

http://autoelektryk-poznan.pl/

ryoko
11-08-2017, 09:40
Nie ma żadnego serwisu z Leszna ?

hubi_c
12-08-2017, 21:41
Pewnie są ale ludziska z Leszna i okolic raczej się na forum nie udzielają to i nie polecają co tam w Lesznie poza żużlem dobrego :P

mortas
29-10-2017, 12:37
http://LPGinstalacje.pl lepszego fachowca od LPG w okolicach nie znajdziecie, UWAGA! robi też inne rzeczy z mechaniki - pytać na bieżąco bo chłopak się rozwija i jest prawdziwym entuzjastą.

http://skrzynie-biegow-poznan.pl/amer-auto-serwis/ tutaj też trafiłem na prawdziwego fachowca od ASB

http://www.auto-klima.com.pl/ i jeszcze naprawa klimatyzacji, porządnie a nie tylko dolewanie czynnika

p.saw
29-10-2017, 15:25
http://www.auto-klima.com.pl/ i jeszcze naprawa klimatyzacji, porządnie a nie tylko dolewanie czynnika

Też u nich kiedyś klimę robiłem. Potwierdzam.

dandii
12-11-2017, 20:31
Szukam warsztatu dobrego do wymiany cukierków w s-maxie . Najlepiej poznań ,lub okolice Poznania.

mr_goodkat
27-11-2017, 09:13
Przejrzałem wątek i pewnie zadzwonię gdzie trzeba, ale jakby ktoś wiedział gdzie mi wymienią skrzynię biegów w Focus'ie w okolicach Poznania to będę bardzo wdzieczny za info :)

Kożuch
19-01-2018, 20:06
Ja skrzynię w Mondeo wymieniałam w Bytomiu Odrzańskim http://www.autoskrzynia.pl/
Padło łożysko na wale i było po prostu głośno. Jako, że ja auto potrzebuję codziennie to nie mogłem sobie pozwolić na 2 dni przestoju. Umówiłem się z nimi, że przyjeżdżam o 8 i po 3 godzinach wyjeżdżam. Rzeczywiście tak było, nie pamiętam ile dali mi gwarancji. Starą skrzynię zostawiłem, zamontowali mi inną i po robocie.

wojtek.z
25-01-2018, 12:05
Witam wszystkich.
W moim smax z 2007 awarii ulegl hamulec reczny. Podobno to w miare czesta przypadlosc tego modelu. Czy ktos moze naprawial i moze polecic jakiegos mechanika co ogarnie ten temat? Najlepiej Poznań.. Jesli czyta to jakis mechanik to prosze o odzew.. Bede wdzieczny za pomoc..
Pozdrawiam!

wojtek.z
07-02-2018, 22:27
Polecam warsztat specjalizujacy sie w Fordach przy ul. Drobnika 5a w Poznaniu.
Oddalem smax na naprawe hamulca recznego.
Reczny dziala jak nalezy, naprawa wykonana blyskawicznie i w rozsadnych pieniadzach. Jesli ktos chcialby skorzystac podaje numer telefonu do wlasciciela 602-615-965.

tjindy
02-05-2018, 21:28
KONIN
- Mati-Car. Lachowicz Mateusz.
- Spółdzielców 5, 62-510 Konin
- Ogólna mechanika pojazdowa
- Jeżdżę tam swoim Ka. Serwisuję tam auto - przed każdym wyjazdem na urlop z dzieckiem auto ma być w 100% sprawne. Do tej pory wymiana urwanej sprężyny, oleje, płyny, filtry, hamulce (klocki), kalibracja ABS, odetkanie odpływu z klimy etc. Koszta bardzo rozsądne - ciężko mi teraz przedstawić faktury (żonkil porządki mi robił w papierach) - ale dodam że wspołpracownicy zaczęli również korzystać z usług warsztatu (Mondeo MKIV i Opel Astra 2012 kombi) i są zadowoleni. Klimę (bo tylko z tym podjechałem) kojarzę bo to było chyba 40 zeta.
Generalnie warsztat znałem wcześniej bo kiedyś pracowałem w firmie gdzie szef całą flotę tam robił i miał duuży szacunek do właściciela warsztatu. Teraz warsztat ma jego syn - i najpierw poleciłem go znajomym a teraz od 3 lat sam tam jeżdżę.
Rekomendacja ? Mam dwóch przyjaciół mechaników - a jeżdżę do obcego człowieka :).
- jak działa?
Umówienie na rozpoznanie (chyba że wiem czego chcę) - umówienie na termin (czasami nawet i 2 tyg.) - odstawienie auta (od rana) - odebranie po południu. I to mi się podoba. Rzetelność, szybkość i uczciwość.

Pozdrawiam.

Khag
08-08-2018, 20:56
Do usunięcia.

Tomek_1983
17-08-2018, 10:10
Witam,

Kogo polecacie w Poznaniu lub na południe od Poznania ( w stronę Kórnika, Środy Wlkp) jeżeli chodzi o temat regeneracji/wymiany maglownicy??

Pozdrawiam.

Pawel
22-09-2018, 21:45
Od lat wożę auta do Piotra Stelmaszyka, Piaskowo k/Szamotuł (jadąc DW 186 od Poznania zaraz przed Szamotułami, po lewej stronie). Tel.: 501 551 250. Mogę śmiało polecić.

Naprawiał mi Polówkę '94, V70 '98, Vectrę '98 i teraz Focusa '04. Moje poprzednie auto, właśnie Vectrę, reanimowali kilka razy. Nigdy nie było problemów z diagnozą, zawsze dobrze doradził, zawsze mi się rozlicza z cen części i robocizny. W innym, świeżym wątku napisałem ile ostatnio wykasował i za co, więc nie będę powielał.

Polecam go przede wszystkim dlatego, że nigdy mnie nie naciągnął. Jeśli coś jego zdaniem trzeba naprawić, to zanim ruszy i narazi na koszty uprzedza i tłumaczy ile mogę jeszcze tak jeździć, albo jakie będą konsekwencje. Jak się uprę, żeby nie naprawiać, to się nie "obraża". Poza tym nawet jak przyjadę z jedną rzeczą, to robi ogólny przegląd, żeby sprawdzić co ew jeszcze jest do zrobienia. Mam raczej dwie lewe ręce do naprawiania czegokolwiek samemu, a mechanikę ogarniam tylko teoretycznie, więc bardzo mi odpowiada takie podejście.

Robił w moich autach prawie wszystko: zawieszenia, rozrządy, wspomaganie, turbo, klimę, geometrię, wulkanizację, podnośniki szyb i cholera wie, co tam jeszcze. Nie miałem nigdy auta z automatem, ale jak ostatnio zmieniałem samochód i pytałem go o zdanie na temat automatów, to polecał - sam od kilkunastu lat jeździ automatami. Więc pewnie bez problemu podjąłby się ew. naprawy.

Damian76
23-09-2018, 12:57
Witam,

Kogo polecacie w Poznaniu lub na południe od Poznania ( w stronę Kórnika, Środy Wlkp) jeżeli chodzi o temat regeneracji/wymiany maglownicy??

Pozdrawiam.

Podjedz do BitCars Auto Serwis, zrzucali mi skrzynie i wymieniali kompletne sprzęgło.
https://mapa.targeo.pl/bitcars-auto-serwis-monika-jedrzejewska~11691628/przedsiebiorstwo-firma/adres

sloan23
20-11-2018, 20:28
Witam wszystkich. Problem z DPF w s-max 2013, 2.0 diesel. Jest jakiś polecany warsztat, serwis w okolicach Czarnkowa?? Jeżeli nie w samej okolicy, to gdzie polecacie dokonać przeglądu i ewentualnej naprawy??

Randal7
18-12-2018, 11:23
Warsztat w Poznaniu lub okolicy, który posiada tester IDS-a i zrobi diagnostykę wtrysków nie "za moliony" to?

Y3low
12-02-2019, 07:33
Znacie jakiegoś dobrego silnikowca z poznana lub okolicy? który zajmie się Mondeo mk3 bo bierze olej...

stefan5
14-02-2019, 12:12
Czy ma ktoś namiary na warsztat wymieniający cukierki tylnego zawieszenia na aucie w okolicy Poznań-Szamotuły? Obdzwoniłem kilka warsztatów i każdy chce rozbierać całe zawieszenie a to już się robi konkretna kwota.

grzebykl
17-02-2019, 22:51
Znacie jakiegoś dobrego silnikowca z poznana lub okolicy? który zajmie się Mondeo mk3 bo bierze olej...

Przyłączam się. też szukam...

p.saw
18-03-2019, 17:29
Cześć,
czy ktoś poleci dobry warsztat w Poznaniu do naprawy/regeneracji maglownic w mondku MK4?
Znalazłem w teoretycznie w moim rejonie np. takie:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#2fb759bd20
oraz:
https://autokorbas.pl/oferta/
Czy ktoś miał już z tymi warsztatami przyjemność współpracy?
Proszę o opinie.
A może coś innego godnego polecenia? g:P