Zobacz pełną wersję : Ford Mondeo MK4 Pomoc w weryfikacji stanu technicznego


marko74
22-05-2013, 08:31
Witam kolegów,
Jestem na kupnie forda mondeo mk4,już weryfikowałem u kolegów po numerze vin ale chciałbym jeszcze sprawdzic auto przez kogoś z forum.
link do oferty:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-titanium-x-2-5-turbo-220ps-C28776060.html

Jeśli jest ktoś z Olsztyna czy byłby w stanie podjechać i pomóc w weryfikacji?
Najprawdopodobniej w czwartek wieczorem bedę w Olsztynie.
Niestety do tej pory jeździłem Peugeotem i nie mam w ogóle doświadczenia z fordami,sprzedawca mówił tylko o jakiejś poduszce silnika która popiskuje.Wolałbym aby to na pewno była poduszka niż jakieś łożysko.
Dziekuje i pozdrawiam

jaculek63
22-05-2013, 12:00
co tam zweryfikowałes,podstawowe pytanie czy ma spryskiwacze reflektorów przednich bo na zdjęcu ma a one w zasadzie tylko przy ksenonach sa.:027:
a on nawet nie ma soczewek tylko zwykłe światła,a przy zwykłych nie ma spryskiwaczy.:shock:

marko74
22-05-2013, 12:50
W specyfikacji zapisał że ma ksenony,mogę zadzwonić i spytać się o to.Ale tylko przy soczewkach były ksenony?

TOMAS
22-05-2013, 12:59
tak

Hansolo
22-05-2013, 13:25
Ksenony to on ma ale chyba z allegro niebieskie żarówki.
- obok włącznika świateł jest manualna regulacja wysokości świateł, przy ksenonach automatyczna
- z tyłu pomiędzy fotelami przednimi jakby wyrwana popielniczka, według mnie jest tam dziura
-tylna wycieraczka stoi w dziwnej pozycji, zakładam że coś jest padnięte
- na zegarach świeci się kontrolka silnika , może tylko jest włączony zapłon i dlatego
-żadnych oznaczeń na klapie z tyłu, może celowo odklejone / ja bym mając 220 km najchętniej przykleił coś dla zmylenia albo właśnie odkleił /

Chomik79
22-05-2013, 21:25
Ale mi TITANIUM X
- brak ksenonów
- brak czujników parkowania
- brak składanych lusterek zewnętrznych
- w miejscu na kluczyk powinna być zaślepka, a na zdjęciu nie wiadomo co tam jest

TOMAS
22-05-2013, 21:32
-żadnych oznaczeń na klapie z tyłu

W niemcowni było można zamówić auto bez oznaczeń.


A wersja to tylko Titanium, w titanium nie było ksenonów w standardzie

jaculek63
22-05-2013, 21:54
Ale mi TITANIUM X
- brak ksenonów
- brak czujników parkowania
- brak składanych lusterek zewnętrznych
- w miejscu na kluczyk powinna być zaślepka, a na zdjęciu nie wiadomo co tam jest

PDC lusterka to opcja w Tit X także byc nie musza.:roll:
co nie zmienia faktu że Tit X to on jest z opisu a co faktycznie jest to tylko po Vin-ie.

marko74
22-05-2013, 22:19
Rzeczywiście nie widzę czujników parkowania ale sprzedawca nie deklarował ich,ksenony napisal ale twierdzi że raczej nie ma,twierdzi że mogły być wersje z spriskiwaczami bez ksenonów.Klapki od popielniczki między fotelami rzeczywiscie nie widać, brak emblematów mi nie przeszkadza ważne aby wycieraczka poprawnie działała.
Na razie nie przekreślam tego egzemplarza.
Najwazniejsze sprawny silnik,zawieszenie i elektronika.

jaculek63
22-05-2013, 22:41
Podaj ten Vin to my sobie sprawdzimy i porównamy z opisem:shock:

marko74
23-05-2013, 08:35
Vin juz sprawdzilem,auto jest dodatkowo doposazone,po vinie wychodzi ze auto jest na 16 calowych kolach a zalozone sa 18 calowe.

Ale w razie czego moze cos znajdziecie po vinie a wiec podaje;

WF0GXXGBBG8A66808

Wszelkie sugestie mile widziane

Dziekuje i pozdrawiam

marko74
23-05-2013, 09:42
Dzwoniłem do serwisu w Krakowie i po vinie sprawdzili ze auto ma spriskiwacze lamp a lampa jest zwykła z żarówką H7.Podobno na kraje skandynawskie jest wymóg posiadania spryskiwaczy.

jaculek63
23-05-2013, 14:19
Dzwoniłem do serwisu w Krakowie i po vinie sprawdzili ze auto ma spriskiwacze lamp a lampa jest zwykła z żarówką H7.Podobno na kraje skandynawskie jest wymóg posiadania spryskiwaczy.

Kraj zarejestrowania: DK
Numer rejestracyjny: ZJ25090

balbym sie auta takm z NL jak i z DK:(
a link juz nieaktywny:( więc trudno już sprawdzic.

marko74
23-05-2013, 15:59
A jak bys mógł wytłumaczyc czego mogę sie obawiać?
Że jest z DK to wiem bo gość mówił że go sprowadził z Danii bo pracuje w Kopenchadze.
Link od wczoraj jest nie aktywny bo ogłoszenie wygasło.
Ogloszenie wcześniej skopiowałem sobie w worlda.

Chomik79
23-05-2013, 21:14
balbym sie auta takm z NL jak i z DK

Czy będzie to auto eksploatowane przez Polaka, Duńczyka czy Holendra nie ma większego znaczenia - na rynku wtórnym liczy się stan techniczny, wizualny i bezwypadkowość (historia auta). Nie zapędzajmy się w stereotypy - jak coś nam nie będzie pasowało w aucie, to po prostu go nie kupujmy, nie zależnie skąd przyjechało.
Ja osobiście mam auto z NL i mimo małych problemów na początku autko okazało się bardzo przyzwoite i bez niespodzianek.

jaculek63
23-05-2013, 22:25
A jak bys mógł wytłumaczyc czego mogę sie obawiać?
Że jest z DK to wiem bo gość mówił że go sprowadził z Danii bo pracuje w Kopenchadze.
Link od wczoraj jest nie aktywny bo ogłoszenie wygasło.
Ogloszenie wcześniej skopiowałem sobie w worlda.

Na forum w zakładce-Kupujemy auto jest temat o autach z danii,do poczytania.
Jeśli to handlarz to bym mu zbytnio nie wierzył,szkoda tylko że nie podałeś Vin-u na początku dyskusji rozwiązałoby to nieścisłości co do spryskiwaczy i świateł do jazdy dziennej np.a tak część rozmowy poszła w detale które w wersji skandynawskiej akurat występują ,zamiast skupić sie na weryfikacji stanu technicznego.:wink:

I jeszcze cytat z innej strony



WF0GXXGBBG8A66808



Marka pojazdu:

FORD



Model pojazdu:

MONDEO STATIONCAR



Data badania technicznego:

04-04-2012



Numer rejestracyjny:

GF52230



Odnotowany przebieg:

148000 km

marko74
24-05-2013, 05:35
Dokładnie jak kolega pisze sprawdzałem nainnej stronce i auto było serwisowane przy 148000km (problem z tylnimi lampami,nie działały) po serwisie problem rozwiązany.
Przebieg jak najbardziej wiarygodny bo auto sprzedane 02.2013.

Co do vinu pierwsze moje pytanie bylo do kolegów o weryfikację vinu tyle że z innego zapytania.

Ale wszystkim bardzo dziekuję za wskazówki i pomoc.
Jeździłem wcześniej Peugeotami 306,46,607,407.Prawdopodobnie od dzisjaj bedę posiadaczem Forda Mondeo MK4 a więc częściej bedę uczestniczył w dyskusjach (-;

wojtekn
24-05-2013, 07:07
Link od wczoraj jest nie aktywny bo ogłoszenie wygasło.
Ogloszenie wcześniej skopiowałem sobie w worlda.

Tu masz link do archiwum ogłoszenia.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:f8HbZjfGiRsJ:otomoto.pl/ford-mondeo-titanium-x-2-5-turbo-220ps-C28776060.html+http://otomoto.pl/ford-mondeo-titanium-x-2-5-turbo-220ps-C28776060.html&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

marko74
26-05-2013, 06:35
Auto zakupiłem,wszystko co było weryfikowane okazało się sprawne.Gość był wiarygodny nie kłamał.Jedynie tylnia wycieraczka nie działa lub działa czasami.
Silnik super,ciągnie jak szalony,suchy nie znalazłem wycieków to samo z turbiną.Sprzęgło i skrzynia biegów ładnie wybiera.Zawieszenie nie tucze się jedynie co gość zgłaszał to popiskiwanie na tylnim lewym wachaczu,pdobno połączenia gumowo metalowe są zużyte.
Myślę że koszty napraw nie będą duże.
Pozdrawiam

Chomik79
26-05-2013, 21:59
GRATULACJE - oby dobrze się spisywał !!!

marko74
30-05-2013, 20:57
Orientujecie sie Panowie czy jest możliwość ustawienia chwilowego spalania,z menu mogę wybrać tylko średnie.

TOMAS
30-05-2013, 21:10
zależy od softu zegarów

vme
13-07-2013, 00:40
Orientujecie sie Panowie czy jest możliwość ustawienia chwilowego spalania,z menu mogę wybrać tylko średnie.

Jeśli masz Converse+, to wybierz opcję, jeśli dobrze pamiętam, "Odległość" - jedna powyżej średniego spalania. Opis jest skopany, ale to jest chwilowe.

Zresztą... daj gaz do dechy i zobacz co pokazuje :) (hint: jeśli dobrze pamiętam to coś około 55l/100km)

marko74
20-07-2013, 20:10
Jeśli masz Converse+, to wybierz opcję, jeśli dobrze pamiętam, "Odległość" - jedna powyżej średniego spalania. Opis jest skopany, ale to jest chwilowe.

Zresztą... daj gaz do dechy i zobacz co pokazuje :) (hint: jeśli dobrze pamiętam to coś około 55l/100km)


Tak dokładnie jest kolego,skopane te oznaczenie

vme
21-07-2013, 21:49
... ale co tam spalanie. Niech ci się dobrze sprawuje!