Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Zmiana koloru


Tommi30
06-06-2013, 15:36
Witam, od jakiegoś czasu chodził za mną pomysł żeby zmienić kolor Kugi na biały, znalazłem ofertę firmy która okleja samochody specjalną folią kanalikową. Wybrałem kolor biały mat. Na zdjęciach może tego nie widać, ale na żywo jest mega efekt, a miny gości w serwisie - bezcenne ;)

MarSz
06-06-2013, 16:07
To jest biały mat czy perła? Na zdjęciach widać jakby refleksy (chyba, że to efekt fotki i w rzeczywistości jest matowy).

Dobrze, że pokazałeś fotki bo zastanawiałem się czy do swojej (biała perła) malować felgi na czarno ale trochę mi ich szkoda bo nic im nie brakuje - efekt fajny ale chyba się wstrzymam (mam polerowane ranty i szkoda by było je malować).

Ogólnie biały kolor do kugi to chyba najlepszy (oczywiście moim zdanie) wybór (zwłaszcza z panoramą).

Tommi30
06-06-2013, 16:10
Jest to biały mat, tak jak pisałem na żywo to wygląda dużo lepiej niż na fotkach. Fotki były robione w pełnym słońcu, także to jeszcze zwiększyło efekt tych refleksów.

jurman
06-06-2013, 18:17
Ciekawe jaka cena takiego przeobrażenia? Bo wygląda super. Ciekaw też jestem, czy taka zmiana ma jakiś wpływ na dowód rejestracyjny?
Np.: mam czarny oklejam na biały, po jakimś czasie nudzi mi się i zdejmuję folię i znów jest czarny, a za jakiś czas zmieniam na czerwony... Czy ma to jakiś wpływ na rejestrowanie jako, no nie wiem, nowego, czy jak?

b@rth
06-06-2013, 20:08
Gratuluje... efekt baardzo pozytywny...
Mi osobiscie biala tez sie bardziej podoba...
... tyle ze syf troszke bardziej widac, ale niewiele bardziej...:D

Gostek_
06-06-2013, 23:06
Bardzo fajne, jaka cena i ew. kto robił? Mi jakiś pajac właśnie przerysował drzwi i szkoda mi ubezpieczenia na takie pierdoły więc zmiana koloru byłaby kusząca :)

Tommi30
07-06-2013, 13:33
Bardzo fajne, jaka cena i ew. kto robił? Mi jakiś pajac właśnie przerysował drzwi i szkoda mi ubezpieczenia na takie pierdoły więc zmiana koloru byłaby kusząca :)

Jeżeli chodzi o cene to jest to koszt ok.5 tys. cała operacja trwa dwa dni.demontowane są wszystkie możliwe elementy tj. lampy, lusterka, klamki, nadkola, listwy itd. samo przygotowanie karoserii do oklejania trwa ok 3 godz.

Jeżeli to zarysowanie jest głębokie to niestety ale trzeba wyrównać, bo każda większa niedokładność na lakierze jest widoczna. folia jest dość "gruba" ale wszystkiego nie zakryje.

Dobre jest to że gwarancja na lakier nie przepada, jeżeli chodzi o sprawy "rejestracyjne" to również nie ma problemu poniewaz jest to oklejanie i w każdym momencie możemy zerwać folie.

Reasumując mamy super wygląd, ochrone lakieru

Firma która mi oklejała pokazała zdjęcia Porsche Panamery oklejonej folią matową o wyglądzie surowej nieobrobionej blachy stalowej. Na zdjęciach wyglądało niesamowicie, podejrzewam że na żywo byłby szok. :)

Grinch
07-06-2013, 14:08
Rozumiem, że gwarancja 24m na taką usługę?

Tommi30
08-06-2013, 19:07
Ogólnie gwarancja jest na 10 lat , ale trzeba uważać przy myciu, bez szczotek, bez ciśnienia tylko ręcznie. Folia sama nie odpadnie, trzeba mocno sie napracować żeby ją zdjąć.

jurman
08-06-2013, 20:05
Jest jakaś strona www. firmy, gdzie to robiłeś?

Tommi30
10-06-2013, 19:18
Jest jakaś strona www. firmy, gdzie to robiłeś?

https://www.facebook.com/MyjniaBezdotykowaAutoSpa?ref=hl

jurman
10-06-2013, 20:53
Dzięki. Pozdro!

Gostek_
22-06-2013, 01:31
Zastanawiam się czy przeszłoby takie oklejenie z ubezpieczenia na aucie z gradobicia... Miałbym komu zaproponować i sprawdzić efekt ale pewnie jeśli wchodziło by w grę to z AC, jak likwidacja wgnieceń itp. po gradzie.