Zobacz pełną wersję : Pierwsze naprawy Mondeo mk3


Pawel
11-06-2013, 16:00
Witam,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mk3, kombi, 2,0 TDCI, rocznik 2003 r.
Jak to mam w zwyczaju rozpocząłem naprawę pozakupową i tak:
-filtry powietrza i kabinowy wymienione,
-pasek klinowy - wymieniony
-łącznik stabilizatora tył - wymieniony
-olej + filtr - wymieniony

A teraz do rzeczy:
1. pompa wspomagania - przecieka, tyle, że nie kapie ale jest wilgotna, pytanie, regenerować, uszczelniać - tutaj porady mi potrzeba. Chciałbym ją uratować, ale, że jest to układ połączony z pompą wody więc może być więcej syfu niż pożytku. jak wasze doświadczenie.
2. napinacz -chyba ucierpiał przy wymianie paska, poobserwuję i zobaczę.
3. filtr paliwa - wymieniać? Kupiłem nowy i myślę czy gra warta świeczki, boję się że zapowietrzę układ. tu potrzebuję porady.

No i jeszcze potrzebuję kupić (używka) spoilery do zderzaków, tak to się chyba nazywa. W każdym razie te czarne plastiki pod zderzakami, przód tył. Za namiary będę wdzięczny.

ministerq
11-06-2013, 16:43
filtr paliwa - wymieniać? Kupiłem nowy i myślę czy gra warta świeczki, boję się że zapowietrzę układ. tu potrzebuję porady.

Jeśli podejdziesz do tego z głową to nic nie zapowietrzysz. Najprościej będzie jak zakupisz gruszkę-pompkę z zaworkiem zwrotnym, i przez nią odpowietrzysz układ po wymianie filtra. Ona może potem pozostać w układzie, dzięki czemu nie będzie problemów z odpowietrzaniem w przyszłości, czy innymi atrakcjami typu cofające się paliwo (które w tym silniku niby nie występuje, ale...)

cezarg1410
11-06-2013, 17:01
Co do pompy: nie wiem jak ona wygląda w mondeo, ale ostatnio regenerowałem w Seacie Ibiza u syna. Też ciekła. Jeśli wspomaganie działa dobrze, to znaczy że pompa jest ok. Dlaczego cieknie? Zwykle jest tak że wypracowane łożysko powoduje minimalne opuszczenie wałka i wyrabia simmering. Zaczyna ciec. Jeśli cieknie mało to pewnie dopiero się to zaczyna. Wtedy możesz ją wyjąć, rozebrać i zmienić łożysko i simmering (drugie łożysko jest najpewniej igiełkowe). Jak masz w pobliżu jakiś sklep rolniczy to łożysko masz od ręki, a simmering albo na zamówienie, albo w motoryzacyjnym.
Jeśli wspomaganie działa słabo, to trzeba byłoby szlifować pompę itd. To już wyższa szkoła jazdy i wtedy polecam regenerację przez fachowców.
Mnie regeneracja kosztowała: 15 łożysko, 5 simmering plus dwa piwka i dzień czasu. Jeśli potrafisz co nieco zrobić przy aucie to podołasz. Powodzenia

juri2069
11-06-2013, 17:50
Ja filtr paliwa wymieniałem najnormalniej i bez najmniejszego problemu tylko pamiętaj aby przed podpięciem nowy filtr napełnic do pełna paliwem

Pawel
12-06-2013, 18:38
No to teraz czekam na wolny weekend i zaczynam walczyć. Może siłą rozpędu wymienię napinacz. interesowałaby mnie jeszcze opinia kogoś kto regenerował sam pompę wspomagania w mondziaku. Za rady będę wdzięczny.