Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Nierówna praca przy rannym odpaleniu


xx_xx
17-06-2013, 16:18
Witam
Zauważyłem ze gdy silnik jest zimny np rano,
Odpala wszystko ok, lecz odrobine nierówno pracuje, co pewien moment bardziej zadrży kierownica.
Po kilku minutach (pewnie jak sie nagrzeje) objaw ustepuje
Wieczorem jak przez cały dzień stoi (w bardzo ciepły dzień) równiez jest ten objaw

Co może być przyczyną ?? ( a silnik 2.0 diesel 143PS)
Dzięki za podpowiedzi

gucioj
17-06-2013, 16:31
Mogą nie dogrzewać świece ale ja też tak mam i podejrzewam że wtryski są już u mnie na wykończeniu, ponieważ przebieg też niemały .

xx_xx
17-06-2013, 16:46
Mogą nie dogrzewać świece ale ja też tak mam i podejrzewam że wtryski są już u mnie na wykończeniu, ponieważ przebieg też niemały .

u mnie przebieg 170tys

świece, raczej nie bo teraz temp na zewnatrz to ok25stopni a przy tej temp świece chyba nie muszą dogrzewać (no chyba że sie myle)

Tak myslę czy zimą to nie będzie bardziej uciążliwe.

gucioj
17-06-2013, 17:19
w zimie myślę że nie będzie problemu, u mnie nie widać na obrotomierzu żeby obroty falowały ale to słychać że nie równo pracuje jak zimny. Nieważne czy to zima czy lato.
a nalatane mam już ponad 200 tys.

ramzi7
18-06-2013, 11:44
Kolego a dwumasę wymieniałeś?
U mnie też się od tego zaczęło, że po odpaleniu przez chwilę były mocno odczuwalne nierówne drgania potem wracało do normy.
Aż pewnego pięknego dnia autko wpadło w drgania na dobre z tym, że odczuwalne na biegu jałowym.
Diagnoza? Zużyte koło dwumasowe.
Po wymianie kompletu wszystko wróciło do normalności. :)

gucioj
18-06-2013, 12:16
Kolego a dwumasę wymieniałeś?
Jeśli chodzi o mnie to ja mam automat wiec u mnie to odpada, jeszcze jest opcja że może ta mała dwumasa siada. Ja jednak u siebie stawiam na wtryski ponieważ już kiedyś je sprawdzałem ( na stole)i wtedy już były na wykończeniu.

xx_xx
25-08-2013, 19:16
Dzis, przez przypadek po odpaleniu jak zwykle troszke nierowne obroty, lecz gdy wylacze klime obroty robia sie rowniutkie, po wlaczeniu klimy znowu troche nierowne lecz po kilku minutac robia sie rowne i na klimie i bez klimy. Czy mozna temu jakos zaradzic ??
Dzieki za wskazowki i pozdrawiam