Zobacz pełną wersję : Interkom bezprzewodowy do baru, restauracji?


robal
19-07-2013, 10:49
Poszukuję interkomu do baru, restauracji w celu przywołania klienta do odebrania zamówienia. Czyli "zamówienie nr pincet, proszę" :D.

Warunek: łączność bezprzewodowa - dystans między mikrofonem a głośnikiem max. 15-20 m.

Grzebię w sieci i nie mogę tak naprawdę nic znaleźć. Znalazłem niby jakieś domofony bezprzewodowe, ale obawiam się, że siła głośnika będzie za mała (głośnik będzie przywoływał klientów z co prawda niewielkiego ogródka na zewnątrz, ale rozmowy przy kilku stolikach plus gwar "uliczny" może trochę utrudniać komunikację) - a może i nie :P (miał ktoś styczność, używa na codzień, albo wie jaka jest mniej więcej moc głośnika w takich domofonach?).

Myślałem jeszcze o wykorzystaniu krótkofalówek. Przymocować jedną gdzieś na zewnątrz, druga wewnątrz (ewentualnie centralkę PMR postawić wewnątrz) - ale trochę to rzeźba i jakoś tak nieprofesjonalnie :D

Macie jakieś doświadczenia, propozycje, coś się komuś w oko rzuciło?

TOMAS
19-07-2013, 11:31
Znajomy sobie odpuścił to i zastosował zwykły mikrofon podłączony pod wieżę, muza cichnie a on "zamówienie nr... gotowe do odbioru" :D:D

Pomimo, że ruch ma bardzo duży (miejscowość nadmorska) nikt nie narzeka że muzyka co jakiś czas milknie.

robal
19-07-2013, 13:34
No właśnie :). Tak mnie olśniło trochę teraz, że może zastosować mikrofon bezprzewodowy + głośnik na wzmacniaczu na zewnątrz. A nie szukać gotowego rozwiązania :D

Idziem szperać po sieci :)