Zobacz pełną wersję : Uwaga krętacz!!!


okens1986
26-07-2013, 23:48
Witam.
Chciałem kupić cały komplet st200 znalazłem na tablicy.pl mega okazje (niby!) zadzwoniłem do tego typa aby się dogadać w sprawie wysyłki i ogólnie dowiedzieć się w jakim jest to stanie. Gość chciał a bym mu przelał kasę na konto, ale ja zaproponowałem, że zapłacę przy odbiorze bo niby co to za różnica?? i tak by dostał kasę i tak. Zgodził się powiedział a bym mu wysłał wszystkie dane do wysyłki, a więc tak zrobiłem. I co?? i zero odzewu gość nie odbiera telefonów nie odpisuje na wiadomości. Jednym słowem naciągacz! Gdy bym mu przelał pieniądze to nie zobaczył bym kasy ani zakupionej rzeczy!!!
Tu macie link do jego aukcji:
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/ZXON/

Magik123
27-07-2013, 04:59
Bez przesady nic sie nie stało więc Ciężko gościa od razu nazywać oszustem, w niczym zresztą Cię nie oszukał. Pokrzywdzony nie jesteś.

okens1986
27-07-2013, 05:52
Nie jestem poszkodowany gdyz na szczeście nie przelałem mu kasy na konto a dość mocno na to nalegał. Jak wytłumaczysz mi jego zachowanie? Brak odpowiedzi na wiadomosci nie odbieranie telefonów? Chce tylko ostrzec ludzi, że by nie dali władować sie na mine

RedFord
27-07-2013, 11:44
To w końcu jak? Kasa przy odbiorze, więc po co dane do wysyłki?
A zdarza się że człowiek nie może odebrać telefonu, potem zapomni oddzwonić.
Absolutnie nie bronię gościa, ale wedle twojego opisu nic się nie stało. Na szczęscie.

Szeryf455
27-07-2013, 13:22
Kasa przy odbiorze, więc po co dane do wysyłki?

Żeby mógł wysłać towar pod właściwy adres :D

corneliusab
27-07-2013, 13:53
Wezcie sie kurde ludzie zdecydujcie. Ja wiem, ze to moze i gdybanie ale gdyby mu poslal kase na konto i nie dostalby pakietu to byscie potem pisali jaki glupi, ze mu kase wyslal itd itp, ogarnijcie sie troche. Skoro sprzedaje cos to chyba w moim interesie jest to sprzedac, wiec i oddzwonic do klienta tym bardziej, ze sie z nim umawialem, no chyba, ze ja mam jakies chore pojecie. Ja jak kupuje cos w DE to place tylko paypalem, jak ktos go nie ma to od niego nie kupuje i nie przelewam kasy na konto, a jak kupuje z allegro to tylko kurierem za pobraniem przy odbiorze i najpierw sprawdzam, a potem place.
Kolega opisuje sytuacje i ostrzega, a wy piszecie, ze no przeciez nic sie nie stalo, no pewnie, ze sie nic nie stalo bo kolega byl czujny.

Pozdrawiam

RedFord
27-07-2013, 14:30
Ja zrozumiałam że odbiór osobisty, sorry! Gorąco dzisiaj.

Szeryf455
27-07-2013, 14:44
Gorąco dzisiaj.

Racja. Zacząłem się już nawet dość intensywnie schładzać :D

okens1986
27-07-2013, 16:20
No co zrobić są ludzie i ludziska. Mam tylko nadzieje, że nikt nie da się złapać takim okazja. Pozdrawiam :)

Magik123
27-07-2013, 20:38
Są też ludzie którzy nie chcą wysyłać za pobraniem bo czasem inni nie odbierają, może gość miał już przypadek, dlatego olał sprawę. Ja też wolę wpłatę na konto, bo z pobraniówkami różnie bywa, bynajmniej ja nie miałem przypadku ale zdarza sie.

Nie ma co gościa oskarżać bo nie ma do tego powodów, są też różne zdarzenia losowe, wypadki, problemy itd, jak coś się stało to raczej gość nie myślał o jakiejś paczce dla kogoś tam. A różnie bywa ani my ani kolega nie wie co było powodem nikt nic nie stracił więc raczej nie ma problemu.

Bo co jak by..... No a co jak by jutro rano uderzyła w nas ciężarówka, czy to znaczy że lepiej nie wychodzić z domu? Właśnie gdybanie to nie na miejscu :wink:

Undercover
27-07-2013, 20:49
Co Wy tacy nie kumaci jesteście i tłumaczycie sprzedającego...
Magik piszesz o zdarzeniach losowych...ok ale... autor pisał że sprzedający upierał się na przedpłacie a później już nie odbiera tel.
Ja osobiście jeżeli nie mam pewności to kupuje za pobraniem (i działa to w dwie strony). Kolega uniknął naciągacza a Wy się czepiacie. Jak by kupił to byście się śmieli że naiwny...

G0 Mułek
27-07-2013, 23:33
Magik za dużo czarujesz. Kolega opisał znany już w sieci proceder i ostrzega przed nim innych. Jak coś się dzieje to wyłączam telefon a nie nie odbieram czy coś. Chociaż sms oddzwonię później. Może to Twój kolega, że go tak bronisz....

Magik123
28-07-2013, 10:42
Tak to mój kolega z którym chciałem okantować gościa na parę zł :P Przyznaję :D a pakiet tak naprawdę był z GOLFA 2 :wink:

wydra
28-07-2013, 10:49
Nikt nikogo nie oszukał. Nie wiem o co te spiny. Wysłałby ktoś z was za pobraniem paczkę do gościa za 60zł i gdyby wróciła to drugie 60zł trzeba wydać?
Dlatego najlepiej się dogadać tak, że wystawić na allegro. Kupujac tam zawierasz normalną umowę kupna sprzedaży i możesz dosięgać swoich spraw, chociażby w sądzie.

AnnaK
28-07-2013, 11:38
Ja płacę na allegro przedpłatą na konto, bo kurier więcej kosztuje. Mam szczęście, że nie miałam problemów do tej pory z płatnościami i dostawą towaru.

dawid5995
28-07-2013, 12:43
Wg mnie bardzo dobrze zrobiłeś że nie zapłaciłeś, nie dostałbyś towaru.
Gdyby mu nie pasowało to by odebrał i powiedział że sie rozmyślił z wysyłki za pobraniem.
Na okazjach można zaoszczędzić lub mocno stracić ;p Trzeba mieć się na baczności

Magik123
28-07-2013, 19:22
A skąd masz pewność że by nie dostał towaru? Nie czaję znacie gościa, ktoś jest wróżką?

Zresztą jak wyżej wydra napisał, chcesz bezpieczniej kupuj na allegro, tablica jest dobra ale do odbiorów osobistych nie daleko miejsca zamieszkania. No i szukanie mega okazji to pakowanie się świadomie w kłopoty.

mmmk
28-07-2013, 21:24
allegro tez nie daje 100% pewności... kupiłem kiedyś kartę pamięci. oczywiście przedpłata na konto i co?? było to parę lat temu a paczki nie ma... koleś na allegro paręnaście dni po zakupie mial już zablokowane konto i dość dużo negatywów z dopiskami,ze złodziej itp. ja niestety nawet nie zdążyłem komentarza wystawić. po zablokowaniu jego konta jako kupujący nie miałem już nawet wglądu w dane sprzedającego. wiadomo kwota niewielka wiec da się przeżyć ale tak dla zasady napisałem maila do allegro co z ta sprawa zrobić. i co?? odpisali,ze radzą nam się dogadać... a niby jak jak nie mam nawet nr tel?? wiec sprawę zostawiłem, stratę przebolałem (tylko sprzedawca jak sprzedał kilkaset lub kilka tys przedmiotów za paręnaście złotych to trochę kasy mu zostało...) i od tego czasu robię tylko zakupy allegrowe za pobraniem (nawet jak koszt wysyłki przekracza wartość kupionego towaru(bo przecież czasami kupuje się tez drobiazgi za parę zł))

skylla1
29-07-2013, 11:59
Chyba lepiej stracić kilkadziesiąt zł raz na parę lat niż dopłacać dyszkę do każdej przesyłki przez te lata :-).

mmmk
29-07-2013, 14:40
zdecydowanie wole dopłacać te kilka złotych i mieć większa pewność. oczywiście tez może się okazać,ze zamiast kupionego towaru w środku będzie jakaś niespodzianka ale takiego przypadku jeszcze nie miałem i oby tak już zostało.

okens1986
29-07-2013, 14:57
Ale gdy kupujesz z allegro to przesyłke możesz otwożyc wręcz powinieneś przy kurierze, dla pewności czy właśnie nie ma tam tzw. niespodziewanki :)

RedFord
29-07-2013, 16:07
Zgadza się, jednak ludzie mało praktykują otwieranie przy kurierze :)
Ja dużo kupuję przez allegro, odpukać, jeszcze się nie nacięłam, i jeszcze ani razu nie sprawdzałam paczki. Zawsze staram się konwersować ze sprzedawcą. Jeśli odpisuje szybko i konkretnie to duży plus. Sprawdzam komentarze, spraedzam czy sam robi zakupy i z jaką częstotliwością jest na necie. Co do nowych części mam sprawdzony sklep u siebie i nie drogo.
Jako sprzedająca miałam przypadek że oferowana do sprzedaży rzecz uległa zniszczeniu, poinformowałam licytującego, i obeszło się bez problemu. Drugi raz kupiono ode mnie drogą rzecz i kupujący sie w ogóle nie odezwał. Dostał się na czarną listę i tyle.
Uważam że dobra konwersacja nie jest zła;) ale uważać trzeba.

AdamJ.
29-07-2013, 21:14
Mało Nas w Szczecinie? wystarczyło do kogoś napisać i zapytać czy może podlecieć i zobaczyć w jakim stanie są oferowane przedmioty ( na bank znalazłby się chętny) i temat do ogarnięcia.
Kolego nikt Cię nie oszukał, facet jest pewnie zakręcony albo może coś się stało, może jest na urlopie a Ty aferę robisz..może nie miał ochoty z Tobą rozmawiać i tyle...wydziwiasz i trochę nakręcasz się....

Zadzwoń z innego numeru...pogadaj z kimś od Nas ze strefy może poleci zobaczyć towar....

Bez spiny i bez ciśnień:D