Zobacz pełną wersję : dymienie w focusie tddi


piotrek19
11-08-2004, 20:44
witam!! mam pytanko mam focusa tddi i jakis czas temu zauwazylem dosc intensywne dymienie w bocznym lusterku. szczegolnie jest ono intensywne kiedy przy dosc ostrym ruszaniu i zmiany na 2 gieg.I wlasnie z tym jest zwiazane moje pytanie. co moze byc tego przyczyna czytalem wiele opcji? oczywiscie bylem z tym w servisie i na komputerze wszystko jest ok! wtryski ok. jedyne co jest tak naprawde wiarygodne jest zawow EGR. jak go mozna wyczyscic i czy mozna go jakos odlaczyc bez wplywu na prace silnika ?

Pzy
11-08-2004, 21:30
witam!! mam pytanko mam focusa tddi i jakis czas temu zauwazylem dosc intensywne dymienie w bocznym lusterku. szczegolnie jest ono intensywne kiedy przy dosc ostrym ruszaniu i zmiany na 2 gieg.I wlasnie z tym jest zwiazane moje pytanie. co moze byc tego przyczyna czytalem wiele opcji? oczywiscie bylem z tym w servisie i na komputerze wszystko jest ok! wtryski ok. jedyne co jest tak naprawde wiarygodne jest zawow EGR. jak go mozna wyczyscic i czy mozna go jakos odlaczyc bez wplywu na prace silnika ?

Można spróbować zaślepić EGR. Najlepiej "wlot" do EGR od strony kolektora wydechowego. Ewentualnie zaślepić "wylot" z EGR.
Zaślepienie EGR nie ma niekorzystnego wpływu na silnik - wręcz pozytywny. Niekorzystny wpływ ma natomiast na ekologię :oops:

Rozumiem, że wtryskiwacze były wykręcane i sprawdzane?

piotrek19
11-08-2004, 21:37
szczerze mowiac to nie byly wykrecane ale mam przebieg 140 tys i juz wtryski by szlat trafił?

Pzy
11-08-2004, 21:45
szczerze mowiac to nie byly wykrecane ale mam przebieg 140 tys i juz wtryski by szlat trafił?

No to jak zostały sprawdzone? :shock: :D

Przy naszym paliwie to i poniżej 100.000 km nie jest to wcale dziwne...
Proponuję podjechać do serwisu Bosch'a - tam wykręcą i sprawdzą Ci wtryskiwacze na takim specjalnym urządzeniu - nie jest to wcale drogie. Zresztą ASO Forda nie ma takiego sprzętu.
A w razie czego (prawie) zawsze można wymienić same końcówki, a nie całe wtryskiwacze.

piotrek19
11-08-2004, 21:53
ja slyszalem ze do focusow nie ma koncowek tylko trzeba wymienic cale w aso 450zl/szt.
to jesli sa to ile moga kosztować?

Pzy
12-08-2004, 05:30
Podejrzewam, że tak jak w przypadku Mondeo TDDi - są to wtryskiwacze dwusprężynowe. Faktycznie do niedawna Bosch nie oferował samych końcówek, jednakże od pewnego czasu już są dostępne (komplet końcówek do Mondeo kosztuje w ASO Bosch'a ok. 1000 zł).

Jednakże spróbuj powalczyć najpierw z EGR. Jeśli odcięcie EGR nie pomoże - wtedy można sprawdzić wtryskiwacze.
Jest jeszcze trzecia możliwość... problem z pompą wtryskową. Ale póki co nie ma sensu rozważać tego przypadku.

Generalnie przy problemach z dieslem uważam, że można odpuścić sobie wizyty w ASO Forda. Niestety ASO Forda mają dość mgliste pojęcie o silnikach diesla stosowanych w... Fordach :wink:
Lepiej pojechać do ASO Bosch'a - oni są w stanie sprawdzić dużo więcej (oczywiście zakładając, że osprzęt silnika jest produkcji Bosch'a).

kuba
10-09-2004, 14:56
Ja osobiście mam fieste 1,8 tddi (prawie taki sam silnik jak w Focusie),a mój ojciec ma Focusa 1,8 tddi i w obu tych samochodach przy ostrym ruszaniu,dodawaniu gazu,jazdy na wysokich obrotach lub redukowaniu biegu (generalnie przy ostrej jeździe) auto zaczyna dymić. Z tego co zauważyłem to jest to normalne (obesrwowałem inne focusy).Być może u Ciebie jest to także normalna rzecz-może te silniki tak mają :-(. Fiesta ma przejechane 63000 km i jest z 2000 roku a Focus 30000 km,jest z 2002 roku i nie wydaje mi się aby było coś w nich uszkodzone.

Pzy
10-09-2004, 15:21
Oczywiście, że w każdym dieslu "poddymianie" jest normalne - inaczej mówi się na to "puszczenie bączków" :wink: Występuje zwłaszcza przy ostrym przyśpieszaniu...

Natomiast jeśli samochód dymi mocno w czasie jazdy i w czasie nawet delikatnego przyśpieszania - to sprawę należy diagnozować...

piotrek19
10-09-2004, 17:05
ostatnio wykrecilem caly kolektor bo chcialem sie dostac do tego egr jak zobaczylem co jest w srodku to nie mialem zadnych watpliwosci co do tego kopcenia. poprostu w srodku byla sama sadza. wszystko zostalo wyczyszczone i jak by tak mi sie wydaje mniej kopci. ale wole zeby syfy lecialy na zewnatrz niz do silnika.

kuba
12-09-2004, 02:10
ŁŚuchajcie,może mi ktoś napisać gdzie dokładnie jest i jak wygląda ten zawór (egr,czy zwany też zaworem recyrkulacji spalin)

piotrek19
12-09-2004, 15:15
jesli obserwowales inne focusy to napweno nie widziales mojego przy ruszaniu jest taki dym. ale jest to zemsta na sasiadow bo w domu mam ogrzewanie olejowe a oni na wegiel. i czasami w zimie zasypiam z maska. :D a tak to powaznie faktyucznie dymi przy zmianie biegow i ostrym ruszaniu. przy stalej jezdzie jest normalnie. i spalanie jest takze w normie 6 litrow.

Hildegard
12-09-2004, 21:50
Ostatnio czytalem o podobnych problemach na niemieckich stronach Forda !
Wiec in Deutschland zdiagnozowali facetowi niby "komputerowo",ze (einspritzpumpe) pompa wtryskiwaczy jest do wymiany ,koszt naprawy 2 500 € ,ale ze gosc nie byl calkiem zielony, a i kwota olbrzymia to pojechal do innego warsztatu.Tam szukali dosyc dlugo tym bardziej ,ze w poprzednim warsztacie gosc mial zrobiony FORDOWSKI SERWIS i co znalezli :?: PRZYCZYNA DYMIENIA BYL "zasyfiony" oczywiscie nie wymieniony filtr powietrza,po wymianie filtra dymienie ustalo :mrgreen:
Wiec ewentualnie zacznij od filtra powietrza jezeli nie byl dlugo wymieniany. Jezeliby pomoglo to bedzie to jeszcze najmniej kosztowalo :!:

kuba
12-09-2004, 22:13
Piotrek to może faktycznie "zdaje Ci się" że Twój Foksik mocno dymi-spróbuj poobserwować inne auta!

Pzy
13-09-2004, 09:01
Wiec in Deutschland zdiagnozowali facetowi niby "komputerowo",ze (einspritzpumpe) pompa wtryskiwaczy jest do wymiany ,koszt naprawy 2 500 € ,ale ze gosc nie byl calkiem zielony, a i kwota olbrzymia to pojechal do innego warsztatu.Tam szukali dosyc dlugo tym bardziej ,ze w poprzednim warsztacie gosc mial zrobiony FORDOWSKI SERWIS i co znalezli :?: PRZYCZYNA DYMIENIA BYL "zasyfiony" oczywiscie nie wymieniony filtr powietrza,po wymianie filtra dymienie ustalo :mrgreen:

Czy jest w Europie kraj, w którym można spokojnie powierzyć auto do ASO i nie kontrolować tego co i jak tam z nim robią :?:
W przypadku Forda może chociaż w Kolonii znalazł by się taki :neutral:

Garfield
14-09-2004, 12:02
Ja osobiście mam fieste 1,8 tddi (prawie taki sam silnik jak w Focusie),a mój ojciec ma Focusa 1,8 tddi i w obu tych samochodach przy ostrym ruszaniu,dodawaniu gazu,jazdy na wysokich obrotach lub redukowaniu biegu (generalnie przy ostrej jeździe) auto zaczyna dymić. Z tego co zauważyłem to jest to normalne (obesrwowałem inne focusy).Być może u Ciebie jest to także normalna rzecz-może te silniki tak mają :-(. Fiesta ma przejechane 63000 km i jest z 2000 roku a Focus 30000 km,jest z 2002 roku i nie wydaje mi się aby było coś w nich uszkodzone.

Witam ja tez mam taką fieste ale zapewne twoja nie ma intercoolera tak jak zreszta moja (chyba ze sobie dolozyłes) moja nawet przy bardzo ostrym ruszaniu nie kopci oczywocie jest bardzo delikatny dymek ale nie tak jak w Focusie i Mondeo! Ponoc Intercooler powoduje zwiekszenie kopcenia :-) to nie wiem czy z twoja fiesta jest wszystko ok jezeli tak samo dymi jak Focus.... :?

kuba
14-09-2004, 16:52
To jest oczywste,że moja fiesta nie ma intercoolera,a z tym kopceniem Garfield to powiem szczerze że mnie zmartwiłeś :(.Może ktoś podpowie w jaki sposób mogę to sprawdzić,czy wszystko jest OK z miom autkiem (tylko nie mówcie "jedź do mechanika").

Garfield
15-09-2004, 08:21
Jak juz wspomnaięłm oczywiście moja Fiesta kopci przy przeciązeniach ale jak twioerdza osoby które za mna jechały to nie jest taki dymek jak Focus. Coprawda z twoja fiesta moze byc wszystko ok gdyż moze byc delikatne inaczej ustawiona, wieksza mieszanke wrzucac czy cos innego, i koniec konców nic jej nie bedzie...

Hildegard
20-10-2004, 21:01
Jeszcze jedno ,moja foca nie kopci, profilaktycznie raz na jakis czas leje do paliwa specjalny dodatek firmy "STP" Diesel Treatment (with anti-gel) ma to czyscic caly system ,wtryski itp.,likwidowac wode w paliwie itd.,czy naprawde to pomaga nie wiem, ale chyba nie szkodzi.
Zima do kazdego tankowania dodaje specjalny dodatek do diesli firmy Castrol ,podobne dzialanie ale tanszy,dodatkowo diesel ma pozostawac "plynny"
Kazdy musi zdecydowac indywidualnie czy cos takiego potrzebuje,ale mysle ze tym "dymiacym" :lol: moglaby sie taka kuracja przydac :lol: