Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Key Free - brak możliwości odpalenia bez kluczyka - tryb awaryjny?


MarSz
13-08-2013, 07:30
Witam,

mam taki problem.

Mam w Kudze system Hey Free i system ten działał od momentu kupienia samochodu.

Samochód był ostatnio częściowo rozbierany (zmieniałem kolor).
Po złożeniu samochód nie odpala z przycisku (mam kluczyk w kabinie, na początku myślałem, że to słaba bateria w kluczyku ale próbowałem z dwoma kluczykami i jest to samo).
Odpalenie jest możliwe dopiero gdy włożę do stacyjki kluczyk awaryjny (ten, którym otwieram pokrywę silnika).

Przyszedł mi do głowy pomysł, że może z jakiegoś powodu komputer złapał jakieś błędy i jest w trybie awaryjnym lub coś podobnego i dlatego zachowuje się w ten sposób.

Prawdopodobnie dziś podłączę auto do programu diagnostycznego ale zanim to zrobię - liczę na pomoc tutaj.
Może ktoś już miał podobne doświadczenia lub może dać jakieś wskazówki - z czego taka sytuacja może wynikać, co mogło być przyczyną lub czego szukać i na co zwracać uwagę podczas diagnostyki.

Z góry dzięki za pomoc.

TOMAS
13-08-2013, 10:22
Spróbuj odłączyć aku na 10 minut

MarSz
13-08-2013, 11:36
Odłączałem - nawet na dłużej (czasem klema była odpięta podczas roboty przez kilka dni).

Jakoob
13-08-2013, 14:00
Tryb awaryjny tak nie działa. Najprawdopodobniej po odłączenia aku - to był kiepski pomysł trzeba na nowo zakodować kluczyk i być może szyby jeśli nie działają prawidłowo, po info jak odsyłam do instrukcji.

tedi_k
13-08-2013, 21:19
...po odłączenia aku - to był kiepski pomysł trzeba na nowo zakodować kluczyk i być może szyby jeśli nie działają prawidłowo....

Szyby na pewno trzeba programować, kluczyków na pewno NIE.
W układzie keyfree coś zostało po prostu rozpięte. Trzeba wziąć schematy i posprawdzać. Przypominam, że do Kugi pasują schematy od FF2 MY10 - mayak podawał linka: http://205.196.120.152/7xl0dml5toag/0ww0q1o720cm9uc/entire_schematics_ph8m5t-70000-ad.pdf

MarSz
14-08-2013, 11:10
Dzięki - już działa.
Faktycznie mechanik powiedział, że coś było rozpięte za podsufitką.
Teraz kluczyki działają.

Natomiast - przy okazji skoro już wspomniałeś - co z szybami? Szczerze mówiąc nie miałem jeszcze okazji sprawdzić wszystkich funkcji i nie jestem pewien czego powinienem się spodziewać a co może nie działać - trochę mi to zajmie zanim do tego dojdę więc jak byś miał jakieś wskazówki to byłbym wdzięczny.

Remus1
14-08-2013, 12:19
Chodzi o zaprogramowanie automatycznego całkowitego zamykania i otwierania - ale to banalna czynność. Wszystko masz opisane w instrukcji.

jasiek010
02-09-2013, 21:32
Ja mam podobny problem z kluczykiem, mianowicie czasami wchodząc do samochodu wciskam Power kontrolki się zapalają wciskam sprzęgło i naciskam drugi raz power i NIC zero reakcji próbuje tak kilka razy i za którymś razem odpali. Drugi problem to że po zgaszeniu samochodu ( też co jakiś czas) zapala się żółty wykrzyknik i komunikat kluczyk nierozpoznany ? baterie mam dobre

tedi_k
03-09-2013, 08:23
... zapala się żółty wykrzyknik i komunikat kluczyk nierozpoznany ? baterie mam dobre

Kluczyki KeyFree są bardzo czułe na "towarzystwo" telefonu komórkowego albo innych podobnych gadżetów elektronicznych. Trzeba koniecznie je trzymać oddzielnie.

Gostek_
03-09-2013, 21:45
Ja też miałem parę razy kluczyk nierozpoznany ale przekładałem i działało. Im więcej techniki i elektroniki tym więcej baboli. Wycieraczki też działają albo nie, komputer w menu też pokazuje całe albo nie (samo ESP), generalnie jak się zachce, tak działa...