Zobacz pełną wersję : [Cougar] ciężko odpala, zegary do końca i wracają, włącza się wentylator na chłodnicy


aqaz1987
15-08-2013, 07:12
Kotek zachorował. Ciężko odpala. Po odpaleniu zegary idą do końca i wracają. Włącza się wentylator od chłodnicy.
Myślałem, że to alarm był sprawcą więc się go pozbyłem, bo za pierwszym razem przy odpalaniu silnik strzelał jak karabin. Pomyślałem, że to odcięcie pierwsze, drugie, lub trzecie (poprzedni właściciel lubił zabezpieczenia).
Obecnie za każdym razem dłuugo trzeba kręcić by odpalił, a gdy już zaskoczy to zegary idą do końca i wracają. W trakcie jazdy wszystko jest ok.
Akumulator sprawdzałem miernikiem Powyżej 12v w spoczynku i powyżej 14v, gdy silnik uruchomiony.
Na uruchomionym silniku trzeszczy coś na pasku klinowym - tym od strony kierowcy, bliżej środka auta przy chłodnicy.
Auto ma na liczniku i jawi się ze stanu podzespołów przebiegiem 83000km. Mam zamiar wymienić świece - do wymiany zgodnie z instrukcją co 80000.

Bardziej treściwie już nie potrafię przedstawić problemu. Proszę o pomoc lub wskazówki. Pozdrawiam.

aqaz1987
17-08-2013, 19:47
akumulator 7v na rozruchu

podłączyłem klemami do innego auta i było ok

zakupiona centra futura 72ah - nigdy tak ładnie nie odpalał:)