Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Nie można odpalić samochodu


granit
16-08-2013, 17:50
Witam,jadąc po dziurach wyłączyło mi się wspomaganie kierownicy i abs.Po zgaszeniu samochodu ,nie można go odpalić,nawet nie kręci.Mechanik po podpięciu pod komputer,stwierdził,że to czujnik skrętu kierownicy.Ponoć wymienił ten czujnik na inny używany.Teraz pytanie ,czy wymienił ten czujnik ,czy to coś innego?

Pawel
16-08-2013, 18:00
Jak odpala, to pewnie wymienił.

granit
16-08-2013, 18:05
Po wykasowaniu błędu odpali i nawet można później jeździć normalnie ,aż znowu wyłączy sie abs i wspomaganie , silnik nie gaśnie,tylko po zgaszeniu silnika ,nie można go odpalić.

b@rth
17-08-2013, 11:16
Po wykasowaniu błędu odpali i nawet można później jeździć normalnie ,aż znowu wyłączy sie abs i wspomaganie , silnik nie gaśnie,tylko po zgaszeniu silnika ,nie można go odpalić.

... a moglbys tak troszke bardziej po polskiemu napisac?
Zrobil w koncu, czy nie zrobil, powtorzylo sie czy to tylko domysly?

granit
17-08-2013, 18:35
Jeszcze raz.Wyłączyło abs i wspomaganie.Wyłaczyłem silnik i nie dało sie odpalić.Po skasowaniu błedu,silnik odpalił,pojeździłem troche i to samo.Mechanik stwierdził,ze to czujnik skretu koła kierownicy.Powiedział,że wymienił,ale przecież nie byłem przy tym,więc mógł nie wymienić.Jeździłem kilka dni i to samo.

b@rth
17-08-2013, 19:41
Jeszcze raz.Wyłączyło abs i wspomaganie.Wyłaczyłem silnik i nie dało sie odpalić.Po skasowaniu błedu,silnik odpalił,pojeździłem troche i to samo.Mechanik stwierdził,ze to czujnik skretu koła kierownicy.Powiedział,że wymienił,ale przecież nie byłem przy tym,więc mógł nie wymienić.Jeździłem kilka dni i to samo.

Teraz to brzmi inaczej...
Nie jestem znawca, ale jak na chlopski rozum to strzelal z diagnoza, wykasowal bledy i to pomoglo (domniemam), a czujnik wymienil (albo i nie) dodatkowo...
Zmien mechanika.

granit
18-08-2013, 18:50
Oddałem samochód do elektryka samochodowego,zobaczymy co on powie.