Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje wysyłka zderzaka samochodowego?


Jitter
01-10-2013, 20:07
...no właśnie, jak w tytule: czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z wysyłką takiego rodzaju "gabarytu"? Jakie są orientacyjne koszta przesyłki krajowej i jakiego doręczyciela (poczta, kurier) polecacie w tym konkretnym przypadku? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :one:

TOMAS
01-10-2013, 21:24
Rafał ja swój sprzedawałem to w DHLu z opcją pobraniową nie całe 120zł

Zderzak okręcony kartonem i folią aby zmieścił się w wymiarach, dojechał cały

Marek
02-10-2013, 07:02
Jitt sprawdź na allekurier.pl

To jest opcja dla osób nie mających umowy z kurierką. Ostatnio wysyłałem komplet opon za 42zł.

Poczta ma jakiś wymiar chyba 150cm do którego liczą jak za zwykłą paczkę. Zderzak od cinquecento się mieścił :)

Jitter
02-10-2013, 20:25
Dzięki, chłopaki :one:

Marek
15-10-2013, 06:28
Napisz co wybrałeś i za ile. Może inni skorzystają...

gugala
16-10-2013, 06:59
Zależy czym wysyłasz (poczta, kurier) i gdzie wysyłasz.

Jitter
10-12-2013, 21:10
Sprawa doczekała się szczęśliwego finału, więc zgodnie z sugestią podzielę się swoim doświadczeniem w kwestii dostarczenia przedmiotowego zderzaka do kupującego. Przesyłka miała być płatna przy odbiorze.

Otóż, sprawa nie wygląda kolorowo, gdybyśmy chcieli pokierować swoje kroki bezpośrednio do firm kurierskich. Po pierwsze, towary powyżej 150cm długości są uznawane za wielkogabarytowe... Tutaj większość firm zamyka swoje podwoje dla tego typu przesyłek, a nawet, jeśli ich oferta obejmuje transport gabarytów, to cena takiej usługi zabija - w wypadku DHL była to kwota ca. 120PLN za dostarczenie przedmiotu o 180 centymetrowej długości :shock:

Zgodnie z sugestią Marka zrobiłem rozpoznanie wśród firm, zajmujących się pośrednictwem w transporcie kurierskim - najtańsza oferta internetowa była ok. 50% tańsza (67PLN) - całkiem nieźle.

W międzyczasie jednak okazało się, za pośrednictwem ulotki, którą znalazłem w swojej skrzynce pocztowe, że w moim mieście działa placówka jednej ze wspomnianych przed chwilą firm. Wykonałem telefon, odpowiedziałem na kilka pytań, po czym wrzuciłem zderzak do auta i pojechałem nadać paczkę...

Finał był taki, że koszt ubezpieczonej przesyłka pobraniowej z opcją ostrożnego traktowania skalkulowano mi na... 31,50PLN. Tak! - 4x taniej, niż miałoby to kosztować bezpośrednio w firmie kurierskiej. Kupujący, który naprawiał u mechanika swoje rozsypane po kolizji auto, był przeszczęśliwy... Wcale, ale to wcale mu się w tej sytuacji nie dziwię ;)

Wniosek nasuwa się sam...szukać, szukać i jeszcze raz szukać.

Dziękuję za uwagę ;)

winmajor
12-12-2013, 08:34
O jakiej firmie szwagier prawisz ? ... mowa oczywiście tej ostatniej :D

pilot14
17-01-2017, 12:26
Odgrzeję kotleta. Potrzebuję wysłać jako osoba prywatna przedni i tylny zderzak (razem w spakowane). Czy ma ktoś namiary na taniego kuriera? Wyszukiwarki brokerów pokazały mi kwotę nieco ponad 100 zł za wysyłkę.

Wymiary paczki to 185 na 85 na 45 cm (tak orientacyjnie, bo wiadomo że to nie jest typowa paczka sześcienna).

tomek8888
28-02-2017, 16:23
Dopisuję dla potomnych.
Dzisiaj wysyłałem zderzak przedliftowy od Focusa MK1 (kupiłem sobie poliftowy, wygląda mega).
Długość coś około 180 cm.
Owinąłem go tylko folią stretch żeby się nie zarysował w drodze, potem kartonami, kartony owinąłem taśmą i na to znowu folia i taśma.
Na allekurier.pl udało mi się nadać paczkę kurierem DPD, całość wyszła uwaga... 64 zł.
PS. Wysyłałem za pobraniem, bez pobrania 55 zł by było.
Z tymi wymiarami to na oko się wpisuje, kiedyś mierzyli, teraz nikt tego nie sprawdza jeśli orientacyjnie dobrze wpiszesz.
Wysyłam ok.60 paczek miesięcznie.
Tu jest Polska :D W regulaminie piszą że niby nie przyjmują zderzaków, a brali że hej.

Marek
01-03-2017, 16:52
Nie ciesz się za szybko. Tez wysyłałem przez allekurier.pl i któregoś razu dostałem dopłatę za niestandardową paczkę.

tomek8888
03-03-2017, 21:38
Bez obaw, ja zaznaczyłem że paczka niestandardowa :)
Zderzak dotarł w całości, klient zadowolony, co ciekawe dla mnie zderzak poliftowy też przysłali dpd i zapytałem u źródła jak to jest, że zderzaków nie można wysyłać wg regulaminu, a wysyłają. A kurier mi powiedział, że jakby przestrzegali wszystkiego co mają w tych regulaminach, to nie woziliby nic.

loremas
07-03-2017, 15:17
poczta polską to troche może kosztować ;d

Pawel
11-03-2017, 17:07
Dopisuję dla potomnych.
Dzisiaj wysyłałem zderzak przedliftowy od Focusa MK1 (kupiłem sobie poliftowy, wygląda mega).
Długość coś około 180 cm.
Owinąłem go tylko folią stretch żeby się nie zarysował w drodze, potem kartonami, kartony owinąłem taśmą i na to znowu folia i taśma.
Na allekurier.pl udało mi się nadać paczkę kurierem DPD, całość wyszła uwaga... 64 zł.
PS. Wysyłałem za pobraniem, bez pobrania 55 zł by było.
Z tymi wymiarami to na oko się wpisuje, kiedyś mierzyli, teraz nikt tego nie sprawdza jeśli orientacyjnie dobrze wpiszesz.
Wysyłam ok.60 paczek miesięcznie.
Tu jest Polska :D W regulaminie piszą że niby nie przyjmują zderzaków, a brali że hej.
Współpracuję z firmą DPD i mają na prawdę dobre ceny na przesyłki niestandardowe

rychu.zychu
11-03-2017, 17:46
Równie niestandardowo traktują przesyłki klientów
https://www.youtube.com/watch?v=eiyuetFtfWI

slawomirro
19-06-2017, 22:58
Ja właśnie dostałem do domu nowy zderzak do Fiesty, przyszło DHLem, dopłacałem za paczkę 20zł u sprzedawcy.
edit:
a jak chciałem już zwrócić, to DHL zażądał 90zł :D znalazłem sweris Tanie Paczki - i opłata spadła do 50zł.
Jako, że to jest przez pośrednika, a nie bezpośrednio, to na liście przewozowym jest dopisek "umowa".


.