Zobacz pełną wersję : Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR


Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Andrzej
05-10-2013, 18:49
Zakładam nowy temat W HP specjalnie do zamieszczania linków do filmików z kamer w naszych samochodach, do niebezpiecznych zachowań, ciekawych sytuacji na drodze i wszystkiego co nagraliście i uznacie za istotne na tyle by podzielić się tym z innymi.

Zacznę od kilku linków, więcej jak obrobię materiał i wrzucę na YT.

SnSP0NEnBhs

t4tDt6IQl6c

-sRxZn_uwwY

f1o7iTdZvEQ

EDIT:

Publikowane nagrania wywołują burzliwe a zarazem ciekawe dyskusje, poniżej będę zamieszczał linki do wszystkich dyskusji wydzielonych z tego tematu:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234983&highlight=wydzielona+dyskusja&page=11

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249082&highlight=wydzielona+dyskusja

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227338&highlight=wydzielona+dyskusja

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247839&highlight=wydzielona+dyskusja

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240089&highlight=wydzielona+dyskusja

Rob^
05-10-2013, 19:24
Fajny temat ... warto by jeszcze zaznaczyć że chodzi o materiały z naszych kamer samochodowych.
Chodzi o to aby nie klonować tu linków do ruskich filmików z Youtuba ;)

Andrzej
05-10-2013, 19:31
warto by jeszcze zaznaczyć że chodzi o materiały z naszych kamer samochodowych.
Chodzi o to aby nie klonować tu linków do ruskich filmików
Słuszna uwaga, już poprawiłem tytuł i opis :)

lukaszek_socho
05-10-2013, 19:43
http://www.youtube.com/watch?v=unUAGuFqCCQ

Media Tech Mt4036

Rob^
10-10-2013, 08:33
Takie tam lajtowe podejście do sygnalizacji świetlnej w Krośnie ;)

JIkSfPPJyV4

YxezBrJvp-s

hMRtpExkFJQ

Andrzej
10-10-2013, 18:07
Uwaga! Linkowany materiał zawiera treści nieodpowiednie dla osób wrażliwych oraz wulgarne słownictwo!

ZL-PwA0ur80

fiO8Y5IgSvk

DANfZnkNRIc

N1Blo5SYi0Q

RedFord
10-10-2013, 18:14
Noooo ostatni jest genialny!!!! Ja nie mogę.

jvc
10-10-2013, 18:40
Fajny temat :)
Filmy nagrane RoadRunner 511

Ulewa, zaczyna się od 1:40
e0PYbCuQAac

Podwójne wymuszenie kobitki na rondzie :) Od 1:15
Uwaga z przekleństwem...
8mVjIAmaFH4

kicaj
10-10-2013, 18:42
Fajnie by było jakbyście jeszcze napisali czym nagrywane - wtedy można by porównać sprzęt oraz czym obrabiane...

Rob^
10-10-2013, 19:12
ISKRA-1 w akcji ! :D

FoT4HGNKKgo

Prestigio RoadRunner 500

RedFord
10-10-2013, 19:21
Rob obłędne. Mnie wtedy zeszło nieco dłużej, ale zasada podobna. Kawałek prostej i nawet się nie zdążyłam rozpędzić ;)
Właśnie, czym nagrywane...napiszcie słów kilka przy następnych postach. I na co nagrywacie, ile mniejsca itp. Bo nieukrywam noszę się z zamiarem kupna.

TOMAS
10-10-2013, 20:10
Ron jak to była iskra to na pewno nie złapał Ciebie bo wiesz jak to mierzy :D:D:D:D

Rob^
10-10-2013, 20:24
Tom ... jasne ... ale co się będę kopał z koniem za 300zł :)

Andrzej
10-10-2013, 21:41
kEYCEde5DmM
też kobieta :)

media tech mt4036 u drive (ma już 2 lata i planuje już zakupić coś lepszego)
obrobione (wycięte) windows live movie maker

Rob^
11-10-2013, 09:36
takie tam troszku ...

BdGtRSs1riA

zombie6
11-10-2013, 09:40
Tom ... jasne ... ale co się będę kopał z koniem za 300zł :)
Bez jaj, dopiero się rozpędzałeś :P - poza tym ISKRA przekłamuje i to nie była nawet Twoja prędkość :619:

lukaszek_socho
16-10-2013, 20:57
http://www.youtube.com/watch?v=O1q6-gWD-zA&feature=youtu.be

M.A.G.
16-10-2013, 22:36
Kilka moich...

Corsa vs ciężarówka:
http://www.youtube.com/watch?v=EWdiSNB-CL4

Foczka w rowie:
http://www.youtube.com/watch?v=uJWgRY9RDb4

Na czerwonym:
http://www.youtube.com/watch?v=0UjrDxqZrQk

Kamerka: HD Car Camera

Na ślimaku (kamera Omega):
http://www.youtube.com/watch?v=_yzbdeD88GA

ronin71
17-10-2013, 18:59
No to miał gość ułańską fantazję na ostatnim filmiku , skubany .

Rob^
14-11-2013, 21:47
Zmieniłem dzisiaj oponki na zimowe ... jadę do domku ... -2°C i pierwszy test ;)

jyywJKR7XWg

RedFord
15-11-2013, 17:50
No to ja już bym puściła zapewne kilka niecenzuralnych słów...

Andrzej
08-12-2013, 18:56
KhJ8hbsCB9s

i dzisiejsza "świeżynka":
FKzMBwSKyJQ

RedFord
08-12-2013, 19:26
Andrzej trzeba było nie trąbić?;)
A poważnie, ale fraglegles, jeszcze hamował!!!! Wysiąść tylko i kopów nastukać!

Andrzej
08-12-2013, 19:52
takiemu to wszystko jedno, czy na niego trąbią, czy nie... on jest królem drogi...

RedFord
08-12-2013, 19:59
No tak, ale palant nawet nie pomyślał że się nie zmieścisz! I walisz na czołówkę.
A jakby kierowca TIRa pomyślał zwolnię to się Andrzej zmieści i co? I byłaby bryndza.
Poraz kolejny, brak wyobraźni przestrzennej. Jakby Cię faktycznie nie widział jak migasz, to by ciął i jeszcze Ci miejsce zrobił, choć nie przykukałam co tam przed nim było. Uff jednym słowem ale kolana chyba miękkie były co?;)

M.A.G.
08-12-2013, 21:00
Takie zachowanie to prawie jak próba morderstwa z premedytacją :!:

A kierowca ciągnika zachował się prawidłowo - jak coś się dzieje to nie zmieniamy prędkości.

Pozdrawiam i oby nikt z nas nie trafił na takiego matoła :(

Andrzej
08-12-2013, 21:26
Uff jednym słowem ale kolana chyba miękkie były co?
Bywałem już w gorszych sytuacjach, a tu było jeszcze odrobine zapasu, aczkolwiek już niebezpiecznie...
Tutaj jeszcze dwa z trąbieniem, były już chyba w temacie o trąbieniu...

R2ey8XqNBAU

-ptv9cPX0hI

i ze zwierzątkami:
en6U-OiUOH8

Porządki na kanale robiłem i znalazłem jeszcze kilka niepodlinkowanych uploadów:

cxS-D8excmY

GLoE4ulgh1o

pani się pośliznęła albo zagapiła, albo to i to:
0ydDuFM14es

po co kilkanaście sekund poczekać, lepiej się wtretować:
DyQLVePDqjg

arcyskomplikowana zmiana pasa:
anmHZ9lMDmo

a tu zachowanie kierowców, jakiego niejednokrotnie brakuje na Podlasiu:
YBv3p1K--Oo

kicaj
08-12-2013, 22:07
Niestety takich idiotów sporo nie tylko w polsce. Tylko wysiąść i pysk obić bo takie chamstwo tylko chamstwem można zwalczyć... Miałem sporo podobnych...

Tapatalk u mnie...

Andrzej
08-12-2013, 22:50
Tylko wysiąść i pysk obić
Coś jak na filmikach u wschodnich sąsiadów? Zatrzymać się, dać sobie po mordzie, rozładować emocje i dalej w drogę? U nas nie przejdzie, bo zaraz ten co weźmie po gębie obruszy się i będzie skarżył... kiedyś ganiałem takich i tłumaczyłem, ode chciało mi się... tyle ich jest, że paliwa i czasu by nie wystarczyło... Mam gdzieś w archiwum filmik z "pogoni" za babą co mi drogę zajechała, potem wrzucę...

kicaj
09-12-2013, 06:39
Pisałem to w przenośni bo wiadomo że ani sensu ani czasu ani ochoty ani paliwa na to nie mam... tylko, jak to się mówi, scyzoryk się sam otwiera w kieszeni na taki widok...
Ostatnio (ale to jedna z wielu podobnych) miałem taką historię: jedziemy przepisowo prawym pasem autostrady, lewy wolny, z ograniczeniem bo rozjazd i gościu za mną nagle mnie wyprzedza i od razu zajeżdża drogę bo on musi skręcić w prawo (ja jadę prosto). To po co mnie wyprzedza jak wie że zaraz będzie skręcał?

Tapatalk u mnie...

Andrzej
09-12-2013, 16:37
To po co mnie wyprzedza jak wie że zaraz będzie skręcał?
Standard nie tylko na autostradzie...

Znalazłem i wrzuciłem filmik jak to odżałowałem paliwo i czas i dogoniłem babę... flądre jedną...
_RMCBymMVVs

zombie6
10-12-2013, 08:24
Kurde nie trąbcie tak bez przerwy, bo ludzie są obecnie nerwowi i jeszcze krzywdę zrobią.....olewajcie takie sytuacje, szkoda nerwów i klaksonu ;) Nieraz na tych filmikach jest przegięcie z klaksonem...z intensywnością i długością jego użycia, czasem w błahej sytuacji....takie sytuacje straszą nawet pieszych....szkoda nerwów naprawdę....a poza tym coraz więcej idiotów z kijami w bagażniku skorymi do bitki - szkoda życia i zdrowia, bo nigdy niewiadomo na kogo się trafi. Więcej luzu ludziska - jakbym miał ścigać każdą babkę która zajechała mi drogę.....bez jaj..., życie jest za krótkie na takie pierdoły ;)

Bump: Znalazłem i wrzuciłem filmik jak to odżałowałem palio i czas i dogoniłem babę... flądre jedną...
https://www.youtube.com/watch?v=_RMCBymMVVs

Łojeju........... ścigać babę, nerwy i czas tracić.....odpuść człowieku, bo nerwowy za tym kółkiem jesteś niemiłosiernie - wystraszyłeś kobitę niczym ten paker z BMW z filmiku powyżej :p

P.S. Na autostradzie najczęściej wystarcza włączony lewy kierunkowskaz gdy zapitalamy lewym pasem i zbliżamy się do jakiegoś skupiska wozów na prawym przeczuwając, że ktoś nam zaraz będzie chciał zajechać drogę - wielokrotnie to przetestowałem i sprawdza się lepiej niż klakson czy walenie długimi, bo większość jednak patrzy w lusterka, ale wtrynia się, bo nie potrafi ocenić naszej prędkości i odległości, a jak zobaczy włączony kierunek to rezygnuje z manewru, bo wie że gość jedzie szybko i nie wolno mu zajechać drogi ;)

RedFord
10-12-2013, 09:18
Zombie - to tylko Andrzej TYLE trąbi :)

Andrzej
10-12-2013, 10:42
to w większości stare nagrania, teraz daje na luz, a trąbienie mnie uspokaja... po ganianiu tej babki juz nie jeżdżę za nikim, bo tłumaczenie nie dociera, a wykolejeńcem co wozi kija też nie jestem... poza tym, takie rajdy przyczyniają się do łamania zbyt dużej ilości przepisów

kicaj
10-12-2013, 16:47
A ja dziś zdziwiłem się na drodze... Wyjechał mi autem z podporządkowanej i zamiast przyspieszyć jechał wolno... Tak że musiałem dość hamować. To mu mrugnąłem długimi... A ten po gazie i mrugnął awaryjnymi. Da się! Sęk w tym że trzeba się umieć przyznać do błędu...
Pozdrawiam tego kierowcę

Tapatalk u mnie...

RedFord
10-12-2013, 16:51
Ja staram się zawsze mrugnąc jak komuś podjadę, bo sie zdarzy właśnie spod porządkowanej wcisnąć bez zgody ;) bo czasu czasem nie ma ;)
Czasami zdarzy się głupi manewr, z zagapienia, ale zawsze wtedy przepraszam, choć pewnie niektórych do dziwi :D

ronin71
10-12-2013, 18:36
to w większości stare nagrania, teraz daje na luz, a trąbienie mnie uspokaja... po ganianiu tej babki juz nie jeżdżę za nikim, bo tłumaczenie nie dociera, a wykolejeńcem co wozi kija też nie jestem... poza tym, takie rajdy przyczyniają się do łamania zbyt dużej ilości przepisów
__________________

To i dobrze że dałeś sobie spokój , bo widzę z filmiku że jak jesteś w nerwach to latasz przez czerwone światła

jvc
10-12-2013, 18:48
To nie były czerwone tylko późne żółte :D

Andrzej wzmocnij sobie uchwyt bo strasznie charczy czasem.

RedFord
10-12-2013, 19:07
Nie oglądałam wiadomości, ale koleżanka właśnie mi nadała, że podobno postawili zarzut temu kolesiowi z bmw. Chyba że to zbieg okoliczności i chodzi o kogo innego. Mam kilka epitetów na takiego, ale tu się nie wyrażę :)

Andrzej
10-12-2013, 19:08
wzmocnij sobie uchwyt bo strasznie charczy czasem
uchwyt mam przerobiony na solidny z nokii, to telepie się klapka z wyświetlaczem, cały czas zapominam podkleić gumkę...

Rejestrator ma jeszcze jedną wadę od nowości... trzaski i piski w audio... zamiast ciszy jest szum i popiskiwanie słyszalne zwłaszcza na postoju przy zgaszonym silniku... Zbyt późno zwróciłem na to uwagę by go zareklamować (wcześniej na nim usiadłem i połamałem obudowę skleiłem oczywiście, ale już nie mogłem zwrócić)...

podobno postawili zarzut temu kolesiowi z bmw. Chyba że to zbieg okoliczności i chodzi o kogo innego
był na necie jeszcze jeden filmik też z BMW i też z przychlastem, może chodzić o tamtego...

RedFord
10-12-2013, 20:39
Andrzeju, ten :)

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kierowca-bmw-zaatakowal-mezczyzne-ktory-zajechal-mu-droge,378620.html

Ale nie podoba mi się komentarz że kierowca nie zauważył jadącego za nim kierowcy bmw, hello??? To przecież facet z bmw powinien zwolnić! I schować się za kamerzystę!

Jitter
10-12-2013, 21:08
To jest typ z filmu, który opublikował Patryk...

http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=2121317&postcount=32 (http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=2121317&postcount=32)

RedFord
10-12-2013, 21:25
Tak Rafałku, o tym właśnie pisałam.

Szeryf455
11-12-2013, 13:30
http://www.youtube.com/watch?v=HR4zowS63zU&feature=youtube_gdata
Tak to się w Rosji załatwia ;)

Tomciooo
11-12-2013, 15:54
To się koksu zdziwił jak dostał po karku :-)

Andrzej
11-12-2013, 16:21
jeszcze kilka moich odkopanych z archiwum:

2x czerwone:
sxWWbVVy55A

zakaz w prawo:
ymXNr6Cu9Do

czerwone, ale niechcący:
R_oIUEl2P_A

znowu masa trąbienia :)
b4Ew6-bgeXM

zajechanie (uwaga wulgaryzmy):
FGhoaxi3dqo

wymuszenie:
Lxp-8r8Ev40
(zwróćcie też uwagę, jak tak koś przechodzi za sałatą po rondzie...

dobrze, że teraz za to są też i punkty:
9luKrVvEYv0

motorek (z wulgaryzmami, kumpel nie wytrzymał, ale prawdę powiedział):
83MknXtLueU

do tego gościa, to nawet nie mam za bardzo pretensji, ze mi drogę zajechał:
LdT-KktDQeI

mógłby jednak spojrzeć w lusterko:
0ubI65FCp_w

a ten zwierzaczek już nie miał tyle szczęścia co kaczki z wcześniejszego filmiku:
_7lS5FwgbE0

Keram-1
14-12-2013, 20:10
Witam jestem na etapie kupienia kamerki samochodowej rejestratora, może coś doradzicie . W ofercie jest tego pełno . Macie fajne filmiki ale nie piszecie jakim sprzętem są nagrywane zdarzenia drogowe .

Andrzej
14-12-2013, 21:01
media tech mt4036 u drive
stary sprzęt, ale daje radę...

A tu... no cóż, polskie drogi... i zagadka: kto wie co to było?

gEqNq9h2xME

herflik
15-12-2013, 09:21
Ja mam Manta MM308s nie jest to full HD ale przyzwoicie kręci ;) w nocy rewelacji nie ma

ronin71
15-12-2013, 12:13
Witam jestem na etapie kupienia kamerki samochodowej rejestratora, może coś doradzicie . W ofercie jest tego pełno . Macie fajne filmiki ale nie piszecie jakim sprzętem są nagrywane zdarzenia drogowe .

To chyba nie ten wątek , poczytaj tutaj : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177544&highlight=zakup+rejestratora+jazdy

M.A.G.
15-12-2013, 23:37
A tu... no cóż, polskie drogi... i zagadka: kto wie co to było?

Andrzej, może to myśliwy w rowie z "flinty" wygarnął bo mu w lesie hałasowaliście :?: :D

Andrzej
16-12-2013, 04:46
może to myśliwy w rowie z "flinty" wygarnął
dobre, ale to nie to... Próbuj dalej :)

jvc
16-12-2013, 07:11
No jak co, wiadomo...opona strzeliła :D

Andrzej
16-12-2013, 09:01
też nie... jeszcze jedna próba i podam rozwiązanie... coś czuję, że nikt nie odgadnie...

rafano
16-12-2013, 09:13
też nie... jeszcze jedna próba i podam rozwiązanie... coś czuję, że nikt nie odgadnie...

Obstawiam, że przednim pasem zderzaka dobiłeś do nawierzchni albo koło w nadkole walnęło :) I co trafiłem ? :) A jak nie trafiłem to tylko Antoni M. będzie wiedział :)

Andrzej
16-12-2013, 11:17
Zwróćcie uwagę na nagraniu na otoczenie drogi chwilę przed "walnięciem". Widać trochę poręcze... tak, to jest mostek nad jakimś rowem. Taka jakość dróg - normalnie poprzeczny uskok prawie niewidoczny, a to walnięcie to niestety zawias... Dostał w kość aż plomby zabolały... prędkość ok 90... W tym kraju żaden mostek i żadna studzienka kanalizacyjna nie mogą być na równi z asfaltem... musi być hopa albo dziura...

AnnaK
16-12-2013, 13:57
http://www.youtube.com/watch?v=FKzMBwSKyJQ Andrzeju, to była bardzo niebezpieczna sytuacja, dobrze, że nikomu nic się nie stało. Wczoraj był w Sianowie straszny wypadek drogowy, pół Polski o tym mówi :-(

Andrzej
16-12-2013, 15:55
Biorąc poprawkę na innych staram się każdy manewr wykonywać "z zapasem" na nieprzewidziane sytuacje...

Następna niebezpieczna sytuacja, tym razem z udziałem autobusu...
GSurQo09YAM
Nie mam pojęcia co kolesiowi leżało na wątrobie i co mu takiego zrobiły osobówki z antenami CB...

AnnaK
16-12-2013, 23:03
Dałeś ten filmik do kierownictwa MPK?

Bump: Ty byłeś na lewym, kończącym się pasie (strzałki), on na prawym głównym. Czy lepiej zwolnić i zmienić pas na prawy, po autobusie (przepuścić go przodem)? Kierowca autobusu nie chciał zostać wyprzedzony i staranował prawie Ciebie jako osobówkę, tak że znalazłeś się już na pasie wyłączonym z ruchu. To nagranie jest z 25 maja 2012 roku.

Andrzej
17-12-2013, 04:45
tak, koleś coś chciał udowodnić, było jeszcze miejsce na dokończenie manewru, ale jemu to nie pasowało... widać, że będąc na swoim pasie celowo zajeżdża drogę...
Miałem zawieźć to nagranie do MPK, ale miałem zawsze 100 innych spraw, poza tym, szkoda nerwów i czasu na takie rzeczy... Wystarczyła jego przerażona mina, gdy usłyszał, że to co zrobił zostało nagrane...

Andrzej
18-12-2013, 22:00
Jeszcze ciepłe, dzisiejsze:

o mały włos, a byłoby potrącenie na pasach:
-h0v2LHtXEY

zakaz w prawo:
w2wOIBGTVu0

Markoo
19-12-2013, 16:49
W kwestii autobusu... mi by go głowy nie przyszło cisnąć się tam mając tak mało zapasu. A kierowca, zachował się nagannie, lecz pewnie doświadczenie go nauczyło by lekko tam blokować co oszczędza mu potem hamowania by chronić dupę co bardziej krewkim kierowcom. Myślę że nauczony doświadczeniem, nie będzie blokował, ale też nie będzie wpuszczał diverów którym się pas kończy, w imię słusznej zasady "wal w osobówkę"
Tak ja to widzę, też jeżdżę z kamerką, ale jakoś mi się takie sytuacje nie przytrafiają i oby tak dalej.

Andrzej
19-12-2013, 20:13
No, rzeczywiście tego miejsca nie było za wiele, ale w mojej ocenie wystarczająco by się zmieścić bez ingerencji w tor i prędkość jazdy autobusu.

Wielu z nas miało różne "przygody" z TIRami i autobusami jak również innymi osobówkami, np. kiedyś gdy wiozła mnie koleżanka swoim autem mieliśmy kolizję z autobusem. Staliśmy za skrzyżowaniem na drodze z pierwszeństwem (korek był) a autobus ścinał skrzyżowanie i swoim bokiem przejechał po narożniku auta koleżanki (strasznie głośny dźwięk giętej blachy i przesunięcie auta). Kierowca autobusu jak gdyby nigdy nic odjechał nie zatrzymując się. Zajechaliśmy mu drogę na najbliższym przystanku i zadzwoniliśmy na policję, dyżurny poprosił do telefonu kierowcę autobusu, pogadali krótką chwilę i kierowca się rozłączył. Oddając telefon powiedział, że otrzymał instrukcje od dyżurnego by jechać na pętlę końcową i odjechał. Po chwili oddzwonił dyżurny i był bardzo zdziwiony, że autobus odjechał, bo kierowca dostał wyraźne instrukcje by zostać na przystanku i czekać na patrol. Pojechaliśmy za autobusem na pętlę. Kierowca do przyjazdu patrolu siedział w autobusie z dwoma kanarami. Policjantowi kręcił i zwalał na koleżankę, że słaby kierowca, że jechała niepewnie i że kontrolerzy potwierdzą. Po śladach na autobusie i osobówce policjant stwierdził, że ewidentna wina leży po stronie kierowcy autobusu i ukarał go mandatem.

W świetle powyższego nie oczekuję, że jakikolwiek kierowca autobusu będzie mnie wpuszczał z kończącego się pasa jak nawet osobówki tego nie robią (zamek w Polsce prawie w ogóle nie funkcjonuje)... W myśl zasady ograniczonego zaufania, od innych użytkowników dróg należy spodziewać się tylko najgorszego... Cała reszta będzie tylko miłym zaskoczeniem :)

Na szczęście nie wszyscy kierujący autobusami są jak ci dwaj felerni, często zdarza się sytuacja, kiedy to wypuszczony z zatoki autobus podziękuje awaryjnymi...

też jeżdżę z kamerką, ale jakoś mi się takie sytuacje nie przytrafiają
Mogę tylko pozazdrościć, maj 2012 to jakiś czarny miesiąc był, autobus, dwie sytuacje poniżej w kilkunastominutowym odstępie i inne...

lZ1ayhv_uTc

cr4DuUsMVgA

zombie6
20-12-2013, 06:42
http://www.youtube.com/watch?v=FKzMBwSKyJQ Andrzeju, to była bardzo niebezpieczna sytuacja, dobrze, że nikomu nic się nie stało. Wczoraj był w Sianowie straszny wypadek drogowy, pół Polski o tym mówi :-(

Ten filmik mnie rozwalił, wiadomo że gostek popełnił błąd, ale spokojnie było jeszcze miejsce, włączył kierunek, jego zamiar był oczywisty, nie byłoby żadnej podbramkowej sytuacji, był czas na przyhamowanie i w ogóle nie powinno się wyprzedzać za nim bez widoczności...wystarczyło mrugnąć długimi i odpuścić, a nie ryć się w ciemno za gostkiem i walić w klakson - i co to walenie dało ? Nic !, Te ciągłe trąbienie było zbędne moim zdaniem, bo niczego nie zmieniło....Poza tym Andrzejowi zdarza się masa takich i podobnych sytuacji, mnie osobiście w pale się nie mieści że można mieć ich aż tyle.....W sytuacji z autobusem faktycznie autobus nieco zajeżdża, ale pewnie się wkurza, że osobówka na siłę chce się wryć przed niego, bo tego miejsca wcale za wiele nie było i co tu dużo gadać widać wyraźnie, ze Andrzej ciśnie by zdążyć przed autobusem nieco na siłę i kończyłby pewnie manewr na polu wyłączonym z ruchu i bez zajechania.....

http://www.youtube.com/watch?v=lZ1ayhv_uTc - tutaj też, widać że gostek wymusza, ale Andrzej znowu trąbi bez sensu jakby to coś zmieniło i mało tego - nawet hamuje niemal do zera stwarzając zagrożenie, pewnie się zastanawia czy nie ścigać delikwenta....Jak dla mnie to Andrzejowi brakuje zdecydowanie spokoju i opanowania za kółkiem, zdecydowanie za bardzo ponoszą Go emocje, widać to na filmikach, które ewidentnie jak dla mnie biją też w Niego, a nie tylko w nagranych kierowców, którzy oczywiście także popełnili błąd.....

Pitek S.
20-12-2013, 07:48
Ten filmik mnie rozwalił, wiadomo że gostek popełnił błąd, ale spokojnie było jeszcze miejsce, włączył kierunek, jego zamiar był oczywisty, nie byłoby żadnej podbramkowej sytuacji, był czas na przyhamowanie i w ogóle nie powinno się wyprzedzać za nim bez widoczności...wystarczyło mrugnąć długimi i odpuścić, a nie ryć się w ciemno za gostkiem i walić w klakson - i co to walenie dało ? Nic !, Te ciągłe trąbienie było zbędne moim zdaniem, bo niczego nie zmieniło....Poza tym Andrzejowi zdarza się masa takich i podobnych sytuacji, mnie osobiście w pale się nie mieści że można mieć ich aż tyle.....W sytuacji z autobusem faktycznie autobus nieco zajeżdża, ale pewnie się wkurza, że osobówka na siłę chce się wryć przed niego, bo tego miejsca wcale za wiele nie było i co tu dużo gadać widać wyraźnie, ze Andrzej ciśnie by zdążyć przed autobusem nieco na siłę i kończyłby pewnie manewr na polu wyłączonym z ruchu i bez zajechania.....

http://www.youtube.com/watch?v=lZ1ayhv_uTc - tutaj też, widać że gostek wymusza, ale Andrzej znowu trąbi bez sensu jakby to coś zmieniło i mało tego - nawet hamuje niemal do zera stwarzając zagrożenie, pewnie się zastanawia czy nie ścigać delikwenta....Jak dla mnie to Andrzejowi brakuje zdecydowanie spokoju i opanowania za kółkiem, zdecydowanie za bardzo ponoszą Go emocje, widać to na filmikach, które ewidentnie jak dla mnie biją też w Niego, a nie tylko w nagranych kierowców, którzy oczywiście także popełnili błąd.....

zgadzam się w 100%, Andrzeju wrzuć na luzg:DD

Andrzej
20-12-2013, 08:44
biją, biją i nie ma z tym dyskusji... są za to refleksje potem... można spokojniej ale jak widać wiele reakcji to impuls - przesadzona reakcja na coś, co w sumie nie powinno mieć miejsca... Niestety material jest dożo bogatszy od tego już opublikowanego.
Cześć filmów pokazuje czego ne powinno się robić i jak sie na to nie powinno reagować... Cóż, nerwusy tak mają i trzeba pracować nad sobą, to chyba jedyne wyjście...

jgrz
20-12-2013, 10:07
Cześć filmów pokazuje czego ne powinno się robić i jak sie na to nie powinno reagować... Cóż, nerwusy tak mają i trzeba pracować nad sobą, to chyba jedyne wyjście...

Andrzej - WIELKI SZACUN dla Ciebie! Nie każdego stać na taką postawę! Nie rezygnuj przypadkiem ze wstawiania kolejnych filmów. One tak ubarwiają nasze forum... . A że nie masz - jak widzę - nic przeciwko ocenianiu zachowań nie tylko filmowanego, ale i filmującego, dają one znacznie więcej oglądającemu. Pozdrawiam.janusz.

RedFord
21-12-2013, 11:12
Ja również podpiszę się pod kolegami, że Andrzej jest nerwowy lekko, partnerka jego też co slychać na filmikach ;). Ale widać też że Andrzej dużo się przemieszcza. My z mężem nie mieliśmy aż tylu sytuacji na trasach, choć zdarza się. Więcej w mieście, ale też nie ma szału.
Ale filmiki Andrzeja to bogata biblioteka, z której można nawyciągać masę wniosków.
Tym optymistycznym akcentem, życzę nam, forumowiczom i nie tylko Spokojnych Świątecznych wypadów. Bez efektów końcowych :)

Andrzej
21-12-2013, 15:53
partnerka jego też co slychać na filmikach
Te damskie głosy na nagraniach nie należą (w większości) do mojej partnerki, ona jest spokojna i nie przeklina :)

Na rozluźnienie nagranie z wiewiórką kamikaze :)
I-su696ZQ40

RedFord
21-12-2013, 18:31
Te damskie głosy na nagraniach nie należą (w większości) do mojej partnerki, ona jest spokojna i nie przeklina :) [/url]

A to sorka ;) pasażerka. Żeby nie było ;)

AnnaK
23-12-2013, 19:46
Szanuję bardzo kierowcę Audi, który dziś zachował spokój, nie strąbił mnie, zahamował z piskiem opon, gdy podjęłam nieprawidłową decyzję na drodze. Mógł na mnie wjechać, ale puścił przodem. Człowiek uczy się na błędach, żeby więcej ich nie popełniać.

Szeryf455
24-12-2013, 10:53
Mnie taka postawa bardziej dyscyplinuje, niż "bat" w postaci trąbienia, śmiesznych gestów, czy słownych epitetów. Kultura rodzi kulturę, agresja agresję. Genialne w swojej prostocie, a jakie skuteczne :shock:
Szkoda, że większość rodaków każdy dzień ma zły, szczególnie za kierownicą.

Forfiter2012
24-12-2013, 11:38
Ale też nie piszcie że nie wolno trąbić i postawa w stylu: OK, kolego trudno wepchałeś się (np. nie na zamek) jedź dalej szerokości ja mam czas postoje itd. w Polsce nie nauczy niczego co najmniej 80% kierujących. Przykład z dziś 2 zwężki jedna zaraz po drugiej wpuszczam gościa co na lewym wyprzedza do końca wszystkich co jadą na zamek (o dziwo jak to w naszym kraju szło całkiem całkiem....) mówię święta nie będę trąbił chociaż wepchał się jakimś suvem na lakier mi przed nos to 500m kolejna zwężka i gość robi to samo 50-100m przede mną tyle że komuś innemu. Tak to Polska. I bądź tu dobry.

gregor75
24-12-2013, 11:45
Kolega z SUV-a wykorzystywał wolny pas do jazdy ,przyczyniając się do zmniejszenia korka na drodze.
Sęk w tym , że w PL istnieje niechęć do jadących do końca pasem, który zaraz będzie wyłączony z ruchu .

Forfiter2012
24-12-2013, 11:58
To żaden kolega :D Chodzi o to że oba pasy były zatłoczone i oba dość krótkie ale gość musiał jeszcze przeskoczyć kilka metrów - długość samochodu mimo że w lusterku widziałem że gość za mną ewidentnie zostawił jemu miejsce żeby zjechał na te kilkadziesiąt metrów na prawy pas. Myślę że to już dało dokładny obraz sytuacji.

Szeryf455
24-12-2013, 12:10
Ale też nie piszcie że nie wolno trąbić

A trąb sobie, ile wlezie, tylko co to da?
Jeżeli ktoś świadomie i z premedytacją wykonuje niebezpieczny manewr, to chcesz go czegoś nauczyć trąbieniem? Czego? "Strąbiony" w zdecydowanej większości przypadków reaguje dokładnie na odwrót od tego, czego oczekuje trąbiący.
Trąbienie ostrzegawcze to inna sprawa, i po to jest klakson.

Forfiter2012
24-12-2013, 14:54
A trąb sobie, ile wlezie
Tak właśnie robię. A czego go nauczysz spuszczeniem głowy na dół z miną człowieka przepraszającego że żyje? Tak przynajmniej jeden z drugim wie że Ciebie nieźle wku.... bo błysnął tym czy tamtym na drodze (co on być może uważa za normę lub za normalne) i nie jest to Tobie całkiem obojętne.

Szeryf455
24-12-2013, 15:28
co on być może uważa za normę lub za normalne

Właśnie to miałem na myśli. I takiego chcesz czegoś nauczyć trąbieniem?
Wesołych Świąt :)

Forfiter2012
24-12-2013, 16:04
Właśnie o to chodzi że takich nie nauczysz żadnym sposobem niczego chyba że go by złapać i kijów nawsadzać :D a to i tak by wyszło że to ty zaatakowałeś jesteś oprawcą/przestępcą. Ale też nie można obok takich zachowań za każdym razem przechodzić obojętnie i udawać że wszystko jest OK.

GOLDEN!!!
24-12-2013, 20:24
Właśnie to miałem na myśli. I takiego chcesz czegoś nauczyć trąbieniem?
Wesołych Świąt :)

Witam.
Nie zapominajmy jednak, że na drodze są także kierowcy którzy nie zdają sobie sprawy, że zrobili coś źle. Według mnie na takich trąbienie podziała.
Za to chama, prostaka, pana i władcy drogi NIC nie nauczy.

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt :-)


Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Szeryf455
24-12-2013, 21:01
Nie zapominajmy jednak, że na drodze są także kierowcy którzy nie zdają sobie sprawy, że zrobili coś źle. Według mnie na takich trąbienie podziała.
Kolego, przeczytaj ostatnie zdanie post nr.78.
Czy aby nie o to samo nam chodzi? :)

Andrzej
24-12-2013, 21:24
filmiki zamieszczone w tym wątku pokazują trąbienie do przesady, trąbienie zwykłe (takie krótkie pip) jak i brak trąbienia... widać też tego efekty lub ich brak...

co jak co, ale takie przytrzymanie klaksonu potrafi rozładować trochę emocji (ulżyć sobie) zwłaszcza jak obtrąbiony sobie na to zasłużył... jedni to pochwalają inni nie, a użycie klaksonu zależy od tego, na jakiej wodzy trzyma się nerwy w danej chwili... :)

GOLDEN!!!
24-12-2013, 23:09
Kolego, przeczytaj ostatnie zdanie post nr.78.
Czy aby nie o to samo nam chodzi? :)

Prawie o to samo. Bo napisałeś:
A trąb sobie, ile wlezie, tylko co to da?
Jeżeli ktoś świadomie i z premedytacją wykonuje niebezpieczny manewr, to chcesz go czegoś nauczyć trąbieniem?


Tak, wiem to nie ostatnie zdanie ;-)

Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem jasnowidzem i nie wiem czy ktoś zrobił coś świadomie i z premedytacją, czy się np. zagalił, zagadał. Poza tym, nawet trąbienie sygnalizacyjne może zostać źle odebrane, gdy za kierownicą siedzi burak.

Ja jestem za trąbieniem, nawet jak to mnie się należy.
Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

zombie6
25-12-2013, 07:56
Trąbienie na ogół wywołuje agresję, otrąbiony przeciągle z reguły nie przeprasza, a niewykluczone że zrobiłby to, a nawet szykuje się do odwetu, za to brak trąbienia, wyrozumiałość, dystans i spokój oraz opanowanie zdecydowanie bardziej polecam - będzie o wiele bezpieczniej i przyjemniej. Wesołych Świąt :)

Bump: Mnie taka postawa bardziej dyscyplinuje, niż "bat" w postaci trąbienia, śmiesznych gestów, czy słownych epitetów. Kultura rodzi kulturę, agresja agresję. Genialne w swojej prostocie, a jakie skuteczne :shock:
Szkoda, że większość rodaków każdy dzień ma zły, szczególnie za kierownicą.

W 100 % podpisuję się pod tym :)

herflik
25-12-2013, 11:06
staram się nie trąbić, ale czasem się nie da nerwy puszczają. Zdrowych i Wesołych Świąt życzę

AnnaK
25-12-2013, 12:37
brak trąbienia, wyrozumiałość, dystans i spokój oraz opanowanie zdecydowanie bardziej polecam - będzie o wiele bezpieczniej i przyjemniej otóż to, Wesołych Świąt:-))!

Szeryf455
25-12-2013, 12:46
Ja jestem za trąbieniem, nawet jak to mnie się należy.
Takie jest moje zdanie.
A może nie każdy o tym wie:http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na-drodze/manewry/203220,Uzywanie-klaksonu.html

Jak słusznie zauważył zombie6 "trąbienie wywołuje agresję", przynajmniej u mnie.

Kiedyś rozmawiałem z sąsiadem na chodniku przed blokiem, podjechał jakiś delikwent, zatrzymał się obok nas, i zaczął trąbić. Popatrzyliśmy na niego obaj, bo myśleliśmy, że na nas, ale gość patrzył gdzieś na okna na wysokości drugiego piętra. zajście trwało dobre 10 minut. Nie wytrzymałem i zapytałem, kiedy przestanie trąbić, a ten do mnie "a co, przeszkadza ci?" Ręce opadają...

Stasiu47
27-12-2013, 11:30
Zaskakuje mnie ciągle szybkość reakcji "trąbiących". W****... jest to, że np. tam gdzie wystarczy się trochę usunąć, żeby ułatwić jadącemu z naprzeciwka np. ominięcie kołek użyje klaksonu, a nie zjedzie. Sam używam klaksonu b. rzadko, nie trąbie nawet wówczas gdy ktoś się zagapi i idzie mi przed maską - poczekam, przejdzie. Gdy już muszę użyć sygnału, najczęściej wtedy gdy zawalidroga nie reaguje na sygnały świetlne, to najpierw muszę pomyśleć jak to się robi. Nie mam odruchu automatycznego: zdarzenie-klakson. Czy warto trąbić? Może nie zawsze, ale myślę, że kolejne obtrąbienie powinno delikwentowi dać coś do myślenia, chociaż wielkich efektów nie ma co się spodziewać. Kołek kołkiem zostanie. Podobnie mruganie na tych co świecą panu Bogu w okno - może po kolejnym mrugnięciu powiedzą koledze, że durnie na niego mrugają, a ten mu wytłumaczy dlaczego.

Jeśli chodzi o kamerkę. Miałem Media-tech, teraz mam Mio Vue 388 z filtrem polaryzacyjnym, dokupionym osobno. Mam podgrzewaną szybę i to przeszkadza w filmowaniu. Dla zainteresowanych kamerą i filtrem podaję linki do mojego filmiku o skuteczności filtra.
http://www.youtube.com/watch?v=NVcgOlLr0ec

mad
27-12-2013, 18:13
:619::619:

Andrzej
27-12-2013, 19:39
np. tam gdzie wystarczy się trochę usunąć, żeby ułatwić jadącemu z naprzeciwka np. ominięcie kołek użyje klaksonu, a nie zjedzie
wrzucę niedługo filmiki jak taki (i to nie jeden) omijający pojazdy, którego to mówisz przepuścić ustępując mu miejsca ze swojego pasa pcha się nie swoim pasem oczekując takiej postawy jak Twoja zamiast poczekać aż przeciwny pas się zwolni...

Wyobraź sobie, że tak jak piszesz ktoś omija pojazd, zamiast najpierw przepuścić Ciebie, Ty mu jeszcze zjeżdżasz... Ten ktoś cały czas trafia na "miłych i uprzejmych" Tobie podobnych, aż w końcu trafia na kogoś, kto nie zjeżdża, bo nie musi - jest na swoim pasie i ma pierwszeństwo, w efekcie czego ten przyzwyczajony między innymi przez Ciebie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu powoduje czołowe zderzenie (już nie będę pisało ofiarach śmiertelnych. Nie lepiej nie przyzwyczajać i nie ułatwiać innym naginania przepisów? Nie lepiej na takich trąbić? Bierność (tak widzę Twoją postawę) może przyczynić się kiedyś do tragedii... Więc skończ wyzywanie od kołków innych, którzy postrzegają świat inaczej niż Ty i też mają rację! Rób jak uważasz i krytykuj innych konstruktywnie, ale z opanowaniem... Przede wszystkim Ci co trąbią (mimo przytoczonego martwego przepisu o zakazie trąbienia) mają do tego prawo. Komunikacja z innymi kierowcami (takie trąbienie) jest lepsza od jej braku... Bierność i pasywność jest niekiedy niewskazana... Tu mógłbym zrobić Ci też wywód o tym, że błyskanie długimi oślepia i co się z tym wiąże...

Miliony kierowców na polskich drogach i tyleż samo poglądów na to co się na nich dzieje...

Stasiu47
27-12-2013, 20:13
Więc skończ wyzywanie od kołków innych, którzy postrzegają świat inaczej niż Ty i też mają rację! Rób jak uważasz i krytykuj innych konstruktywnie, ale z opanowaniem...
No jeżeli ktoś jest opanowany to na pewno nie ty. Skąd ten wybuch? Przecież przy każdym naszym wyjeździe trafia się przypadek, że jadący z naprzeciwka musi ominąć pojazd stojący, często dwoma kołami na chodniku, wyprzedzić rowerzystę itp. I cóż mi się stanie jak odjadę 1 m od środkowej linii żeby umożliwić mu ten manewr. Dzisiaj ja jutro on mi. Nie chodzi o wymuszanie pierwszeństwa, o wyprzedzanie na trzeciego itd ale drobne uprzejmości szczególnie na terenie zabudowanym świadczą o kulturze kierowcy i poszanowaniu innych. To że mamy pierwszeństwo nie znaczy, że nie należy kierować się również zdrowym rozsądkiem. Prawa o ruchu drogowym też nie należy traktować wybiórczo. Trąbić mogę bo to martwy przepis, ustępować nie muszę bo to "żywy" przepis. Pamiętaj, że cmentarze pełne są tych co mieli pierwszeństwo.

Andrzej
27-12-2013, 21:04
No jeżeli ktoś jest opanowany to na pewno nie ty. Skąd ten wybuch?
Do spokojnych nie należę, mimo to nie wiem w którym momencie wybuchłem... Wykrzyknik na końcu zdania to zaraz wybuch?
Pamiętaj, że cmentarze pełne są tych co mieli pierwszeństwo.
Tak, to prawda... a wysłali ich tam ci, którzy nie mieli...
Nie chodzi o wymuszanie pierwszeństwa, o wyprzedzanie na trzeciego itd ale drobne uprzejmości szczególnie na terenie zabudowanym świadczą o kulturze kierowcy i poszanowaniu innych.
coś w tym jest, ale niestety coraz częściej przez emocje granica się zaciera...

kacper69
27-12-2013, 22:43
Pierwszy mój filmik z kamerki nakręcony w Wawie.
http://www.youtube.com/watch?v=wlJL03XABqs&feature=youtu.be

Andrzej
31-01-2014, 22:12
Pierwszy mój filmik z kamerki
No rzeczywiście miszczu, uśmiałem się trochę, bo choć wiele widziałem to takiego cyrku jeszcze nie :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz kolejna partia materiału i nowego i trochę starego, godne uwagi 2 filmiki z 9 grudnia, kiedy to spadł trochę większy śnieg:

Kolizja:
EMlW2bSjDxU
I tu może mała zagadka, czyja była wina? Jako podpowiedz napiszę, że to nagranie przyczyniło się do "wyłonienia" winowajcy...

Pierwsza zaspa:
KpwaaRRudjA

Z cyklu patrz w lusterka:
eToCkimyDAo

No i weź nie zwolnij, on podkuli nogi a Ty co zrobisz?
isvE4h-2usM
bez dźwięku, bo zbyt wiele wulgaryzmów było... z cenzurą brzmiałoby to mniej więcej tak: piiiii, piiiii, piiiiii, piiii ty piiii, piiii, gdzie się piiii piiii piiiii piiii, itd.

A tu mały fart:
06XZPuPOAWs

I znowu trochę szczęścia:
KE8aM3LUjfY
Człowiek wyrwie się trochę z korka i zaczyna szaleć...

Dziura:
abKrq42ooPI
Tym razem wbrew powiedzeniu, że prawdziwy mężczyzna żadnej dziurze nie przepuści - odpuściłem... i wcale nie żałuję :D

Typowy cwaniak:
eO0Cu_0E-g4

Pani nie pomyślała:
7e-80BjazK0

Ten to mnie zmierził:
fR3TmTxpVfk

A tego wziąłem już na miękko:
dx73-2RHUgY

Różnica prędkości i co z tego wynika:
P4sQHedgoK8

RedFord
01-02-2014, 09:24
Filmik "baba nie pomyślała" - jakie to typowe - brak wyobraźni, że może nie udać się zjechać ze skrzyżowania....to mnie zawsze "rozczula" ale też i może się zdarzyć. Byłam kilka razy takim ogonem, bo na przejście wyszedł pieszy i kolumna stanęła, głupio wtedy jak diabli.
Ale widzę Andrzej nie byłbyś sobą jakbyś nie zatrąbił ;) aż się ciśnie na usta, ulżyło Ci? Bo gwarantuję że po babie spłyneło :D

Wysłane z Latającego Holendra ;)

Rob^
01-02-2014, 14:49
Z dzisiaj ... nie baba ;)
Ale mnie bydlak przestraszył :619:

Oy19MG6FlFc

Andrzej
01-02-2014, 21:54
aż się ciśnie na usta, ulżyło Ci? Bo gwarantuję że po babie spłyneło
Dałem jej znać, że źle zrobiła i może jej to płynąć, mi to wisi i powiewa, bo jak sierota jest, to zrobi tak jeszcze nie raz, a może i gorsze rzeczy, a jak kuma, to się zastanowi. Dała ciała i tyle, aż się chce powiedzieć jak to baba, ale nie wypada, bo przecież nie wszystkie tak robią prawda? To nie była kolejka do przejścia, bo to duże skrzyżowanie i przejścia są za nim, to była kolejka do lewoskrętu... Ale wiesz co mnie wkurza bardziej od tego? To jak ja widzę, że nie mam miejsca by kontynuować jazdę i zatrzymuje się przed skrzyżowaniem, a wtedy z pasa obok ktoś się wcina przede mnie na mój pas i blokuje przejazd, nawet jak nie zablokuje, bo zdąży zjechać, a ja już nie, bo on zajął miejsce, które zwolniło się dla mnie...
Ale mnie bydlak przestraszył
dobrze, że z przeciwka było wolne...

RedFord
01-02-2014, 22:25
Andrzej, wszystko się zgadza. Ja do twojego trąbienia to wiesz, z przymrużeniem oka ;) bo o tym już gadaliśmy.
Ona pewnie nawet nie była świadoma co zrobiła. I nie tylko baby tak robią. Masa jest takich cwaniaków co myślą że zjadą. Też mnie irytuje i też pewnie bym wytrąbiła stukając się jeszcze w czoło;)
Ale mniemam że pasy były, bo przed tobą też są pasy zaraz po zjeździe. Ale mniejsza o większość ;) nie trza jej się było pchać :)

Andrzej
02-02-2014, 08:33
I nie tylko baby tak robią. Masa jest takich cwaniaków co myślą że zjadą. Też mnie irytuje i też pewnie bym wytrąbiła stukając się jeszcze w czoło
Tak, inni też się znajdą powiększając grono irytujących kierowców, ale w czoło już nie pukam, za dużo ich i potem głowa boli... ;)

ENowak
02-02-2014, 11:53
Przejrzałem wszystkie filmiki kolegi Andrzeja i szczerze mówiąc w niektórych przypadkach włos się jeży na głowie.
Nie da się "ubrać" tego w żadną matematyczno-logiczną regułę, ale w Łodzi w 90% przypadków prowokatorami niebezpiecznych sytuacji są rejestracje EBR, EPA i EZG. Wymuszenia pierwszeństwa, jazda bez jakiegokolwiek użycia kierunkowskazów, parkowanie zajmując 2 miejsca parkingowe, jazda po 2 pasach ruchu jednocześnie, brak spoglądania w lusterka... można by długo wymieniać... Nie wiem jak to jest ale b.rzadko zdarza się żeby łódzka rejestracja jeździła tak słabo po ulicach Łodzi. Zapewne w innych miastach jest podobnie,ale chcę zwrócić uwagę, że przepisy są jednakowe w każdym miejscu Polski. Sposób jazdy powinno się dostosować do swoich umiejętności i znajomości terenu. Kiedyś myślałem stereotypowo, że baba za kółkiem to samo zło i wcielenie szatana. Obecnie twierdzę, że większość kobiet jeździ poprawnie - i to w zupełności wystarcza. Są ostrożne, a na bank ostrożniejsze od facetów. Tak więc nie ma reguł. Albo ktoś jeździ dobrze z poszanowaniem przepisów i innych użytkowników drogi, albo jeździ słabo, nie wie i nie rozumie przepisów, nie liczy się z innymi kierowcami.
Co do trąbienia i "wymachiwania" rękami - myślę, że nie ma to większego sensu w sytuacji gdy kolega z wioski, który przypadkiem znalazł się w mieście i nie potrafi korzystać z kierunkowskazów i lusterek - nie będzie miał nawet świadomości co zrobił źle i po co go opier****. Gdyby z takim usiąść przy kawce i na kartce narysować co zrobił źle, wytłumaczyć mu - to wyjeżdżając spod kawiarni by pewnie zapomniał o co chodzi i zrobił to co zawsze bo ma to w nawyku.
Mnie osobiście relaksuje puszczenie kilku epitetów w przestrzeń. Nie ma innego powodu.

M.A.G.
04-02-2014, 20:44
Hej.

Ostatnio napotkana sytuacja warta wrzucenia na YT - gość (starszy pan) wyjeżdża "pod prąd" ze stacji paliw i wymusza pierwszeństwo na skrzyżowaniu...

http://www.youtube.com/watch?v=K4q_E4N7pTs

Nasuwa się jedynie myśl czy w ogóle wiedział, że źle jedzie :?: przecież mógł chociaż odbić w prawo przy wyjeździe - przed tym wyjazdem jest znak zakazu jazdy umieszczony od strony stacji...

Andrzej
04-02-2014, 21:38
i proszę, spokojnie, bezstresowo, wyjechał i pojechał :D dobre...

Andrzej
16-02-2014, 18:37
Miałem dziś czas na porządki w archiwum ;P

klasycznie - czerwone:
QmzZB0EzXWI
fTmRJs5VToY
JF8fAqWt4IU

wypadek (nagranie już po)
G_hnsbofniE

Zmiana pasa
SEdlTHAPa3c
OZ2pZFtLxKs

Zakaz skrętu - klasycznie ;)
hhKOxPSffJ4

Trochę za szybko na deszczu (miedzy 2 a 3 sekundą widać jak auto chce uciekać w prawo, ale ESP ratuje sytuację)
DsG3nECsivE

Inne (zajechania itp.)
3wWGt-5W0Po
4M0sh0KqWjE
J-MDoYd57Vg

Wykopałem kilka nagrań z trąbieniem aż do przesady. Rzeczywiście z perspektywy czasu wygląda to żenująco... Ale je zapodam następnym razem, mogą odświeżyć dyskusje o trąbieniu...

RedFord
17-02-2014, 17:17
Haha, Andrzej, chcesz się doprosić ostrej dyskusji ;)
Filmy niezłe...aż szkoda kometować...

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

kacper69
17-02-2014, 18:39
To ja też dorzucę blondi ze Stolycy.
http://youtu.be/Kl4amlJo5Wc

BMW też w Warszawie
http://youtu.be/sWq48nbJJhg

i jeszcze TIRa na DK61.
http://youtu.be/2hnfTvkFM6I

jvc
17-02-2014, 21:24
Zagadka ,co zrobił gość peugeotem ? Generalnie miał farta bo mogło być nieciekawie.

Oglądamy od 1:20
/zk-59vSed4E

Andrzej
17-02-2014, 22:41
Zagadka ,co zrobił gość peugeotem ?
w mordę, miał farta, że udało mu się tą pandę skręcającą w lewo poboczem minąć...

majek32
17-02-2014, 22:53
Jak dla mnie to dostał jeszcze jedną szansę
datek na tacę powinien być obfity :p

RedFord
17-02-2014, 23:25
Facet w pandzie chyba też sobie COŚ pomyślał ;)

jvc
18-02-2014, 06:45
Tak jak i gość z naprzeciwka i kierowca autobusu ;)

zombie6
18-02-2014, 09:18
Wykopałem kilka nagrań z trąbieniem aż do przesady. Rzeczywiście z perspektywy czasu wygląda to żenująco... Ale je zapodam następnym razem, mogą odświeżyć dyskusje o trąbieniu...

Wrzucaj g:D

Andrzej
19-02-2014, 22:09
Uprzedzam, trąbienia do przesady i mocno kontrowersyjnie... Niektóre materiały mogą obciążać obie strony...

300m, a stania na 20min. za skrzyżowaniem pusto, ale co z tego, jak ćwoki je blokują. Zjechali tylko dzięki trąbieniu, inaczej przestaliby na środku całą zmianę świateł, tak jak ich poprzednicy...
fW-ihBqHHNM
zJwv19WNep8
BskEMfa8iJo
(audycja zawiera lokowanie produktu ;P)

Dalej w temacie kolejki:
Svn2PVko3AI
1sfAbXNOkhs
nadaje sie do dyskusi o pieszych i ich szansach w konfrontacji z pojazdem...

Z cyklu patrz w lusterka
g0ceQ_jiQUk
nagranie z Królowego Mostu, dokładnie ten zakręt, gdzie stali i łapali niebiescy w trylogii "U Pana Boga..."
9ZJqn-KWVNg
przynajmniej miał odejście i za mocno nie przyblokował

No i komu jak komu, ale im chyba bez włączonej góry nie przystoi (powiedział świętoszek ;P)...
nr_fFMqoiEg

zombie6
20-02-2014, 07:32
Mocne :one:
http://www.youtube.com/watch?v=g0ceQ_jiQUk - tu jest najbardziej kontrowersyjny film - tu widać że wlecze się ciągnik, należy przypuszczać że gostek za nim będzie chciał wyprzedzać - zasada ograniczonego zaufania, włączył przynajmniej kierunek - wiadomo że niby zajechał, ale sytuacja ogólnie bije w nagrywającego, wystarczyło przyhamować lekko i go puścić - parę sekund nie zbawi, a potem bez migania długimi spokojnie go myknąć na podwójnej ciągłej, powierzchni wyłączonej z ruchu i krzyżówce :mrgreen:
Kolejny filmik chyba jeszcze bardziej kontrowersyjny....
http://www.youtube.com/watch?v=9ZJqn-KWVNg - tutaj absolutna masakra - zaczynasz manewr wyprzedzania na podwójnej ciągłej, gostek przed Tobą czeka na przerywaną i zdecydowanie przyspiesza wyprzedzając, a jeszcze migasz mu długimi, przeginka totalna choćby dlatego że sam złamałeś ewidentnie przepisy rozpoczynając wyprzedzanie na podwójnej ciągłej :mrgreen:
Oczywiście na obu filmikach żadnego zagrożenia nie stworzyłeś, bo było pusto, elegancka widoczność, ale żadna psinka by Ci tego nie odpuściła :D

majek32
20-02-2014, 08:58
Kolega zombie6 dobrze to napisał.

Sam krytykujesz innych że Ci drogę zajechał, że skręcił na zakazie itp., ale sam niestety masz wiele za uszami. W połowie tych filmów to spokojnie możesz być Ty bohaterem a nie inni.

A trąbki to proponuję załóż od ciężarówki, będzie lepszy efekt :p

zombie6
20-02-2014, 09:14
A trąbki to proponuję załóż od ciężarówki, będzie lepszy efekt :p

http://www.youtube.com/watch?v=fW-ihBqHHNM - tutaj by się przydały :one:
A tak na poważnie to Andrzej zdenerwował tu pół miasta i nie chciałbym słyszeć tych przekleństw w Jego kierunku g:P

Spock
20-02-2014, 09:26
Andrzej innych sie czepia,a samemu lepiej sie na drodze nie zachowuje.

Andrzej
20-02-2014, 09:30
Co to za sztuka tylko innym wytykać, a swoje występki cenzurować... Kamera bezlitośnie pokaże co i kto nie tak zrobił. Jak pisałem już wcześniej, część nagrań bije w obie strony... Z perspektywy czasu widać, że można było pojechać, zrobić, zareagować inaczej, lepiej, nie zburaczyć się.
Ale jak patrzę na te nagrania chronologicznie (po datach nagrań, a nie publikacji) to dostrzegam nieznaczną poprawę :) Nie skreślajcie mnie jeszcze...

majek32
20-02-2014, 09:34
Taaaa z wiekiem człowiek podobno dorośleje i poważnieje :p

Szeryf455
20-02-2014, 11:12
Andrzej innych sie czepia,a samemu lepiej sie na drodze nie zachowuje.

Ale potrafi się przyznać do błędu, a to już dużo :p
Większość młodych gniewnych i tego nie potrafi, niestety.

Spock
20-02-2014, 11:25
Tutaj masz racje:)

TOMAS
20-02-2014, 15:37
Andrzej może zamiana :619::619::619:
fatvz86C7QY

Markoo
20-02-2014, 16:08
Dobrze napisane, a autor filmików jednak powinien sobie dać na wstrzymanie, wiem że to już było pisane tutaj, sama samokrytyka nie wystarczy :) No ale jak jest postęp, to dobrze, przynajmniej kolega Andrzej tak pisze :)

Oczywiście na obu filmikach żadnego zagrożenia nie stworzyłeś, bo było pusto, elegancka widoczność, ale żadna psinka by Ci tego nie odpuściła No nie wiem, skąd ta pewność, życie... eee ruch drogowy pisze różnorakie scenariusze. Ten Van trochę jednak drogi zasłaniał, a jak z naprzeciwka inny młody gniewny z podświetlną by się zbliżał... druga sprawa ten z Vana mógł przyhamować, wystawiając autora na czołówkę...

Andrzej
20-02-2014, 17:09
Mocne
http://www.youtube.com/watch?v=g0ceQ_jiQUk - tu jest najbardziej kontrowersyjny film
To samo miejsce, trochę później, widać poprawę?
PmdU0tCn_oQ
To chyba samooczyszczenie lub inne fengszuje...

Co do klaksonu z TIRa, czy lokomotywy - mam głośnik PA podpięty do CB, ale tak już po mnie jeździcie, ze nie odważę się już zamieścić nagrania z przykładowego użycia tego instrumentu w celu uwyzewnętrznienia pokładów złości i frustracji ;)

RedFord
20-02-2014, 18:19
Andrzeju, wstępując w szranki forum, musiałeś się liczyć z tym faktem ;)
Poszperamy w tym wątku za 5 lat...;) zobaczymy ;)

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

Andrzej
20-02-2014, 18:32
Andrzeju, wstępując w szranki forum, musiałeś się liczyć z tym faktem
Poszperamy w tym wątku za 5 lat... zobaczymy
jeżeli na nagraniach (nowych - data) jest coraz mniej trąbienia to również Twoja zasługa g:DD

RedFord
20-02-2014, 19:48
jeżeli na nagraniach (nowych - data) jest coraz mniej trąbienia to również Twoja zasługa g:DD

O jejku! :oops: zaskoczona jestem niesamowicie! Aż mi rumieniec na policzki wszedł;)
No to cieszę się, cieszę :)

lukaszek_socho
20-02-2014, 20:44
...mam głośnik PA podpięty do CB, ale tak już po mnie jeździcie, ze nie odważę się już zamieścić nagrania z przykładowego użycia tego instrumentu w celu uwyzewnętrznienia pokładów złości i frustracji ;)

To było by akurat ciekawe :) Chętnie bym zobaczył jak inni kierowcy reagują na zwrócenie uwagi przez "szczekaczkę" :D
Chyba, że forma zwracania uwagi za względu na słownictwo się nie nadaje to rozumiem :D

jgrz
22-02-2014, 08:10
Andrzej może zamiana ...

Mały OT - ogladając ten filmik, przyglądałem się " przekrojowi " hamerykańskiego społeczeństwa tam uwiecznionego. 9/10 sfilmowanych tam "lejdi" jest w rozmiarze XXXXXXXXXXXL, i to niezależnie od wieku. Jeżeli tak ma wyglądać " dobrobyt" to ja już wolę nasze ubóstwo plus kryzys z naszymi PANIAMI w tle. Pozdrawiam.janusz. ps Andrzej - szacun ponowny za dystans do samego siebie. Filmuj dalej i publikuj!

Andrzej
28-02-2014, 23:32
Wymuszenie na rondzie i zero trąbienia:
O87CRQ-YdpI
chociaż mu się należało...

i zagrywki parkingowe:
xGIRHft34Rc

RedFord
01-03-2014, 07:16
Hahaha żeś delikatnie przesunął...;)

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

Andrzej
01-03-2014, 08:42
delikatnie, ale przesunął... to już prawie jak czołg :)

Andrzej
02-03-2014, 18:30
Dziś ósemka Warszawa Białystok była jakoś mocno patrolowania (pewnie przez mecz), 3 blokady, patrole oznakowane i nie... I Litwin któremu się nie udało:
yOK0hZ_qsaw
trochę przydługi, ale wszystko od A do Z

W piątek z kolei na tej trasie było trochę wypadków:
Yq_0HTXHl2Y
TIR w rowie
qVbhwnzy5iE
na dachu
i trochę starszy:
LDjD52gIPu8

I kolejna porcja archiwalnych zapisów:
po co komu linie, przecież to tylko parking :)
4liCnULtXww
Warto czasem się rozejrzeć...
MidBw5xtPDE
Takie miałkie:
tFvxpjJ-uRs
vRigirkw7HE
xWufXNKVOFk
apsX3bzvuU8

Bez trąbienia po raz drugi w tym zestawieniu :)
BfGAAKQ8tgw

Trochę ostro:
6SguQ5q5S7w
tYP_13MwBII

I na zwieńczenie musi być z klaksonem :D
3SWrRmqKS2o
Ale powiem Wam, że Pani wiedziała co zrobiła i potrafiła się zachować, szacunek!

I to już koniec archiwum, więcej cyrków nie będzie... Kto ma ochotę pojeździć po autorze - proszę bardzo - więcej okazji nie będzie ;) (archiwum w całości upublicznione)

TOMAS
02-03-2014, 18:40
I na zwieńczenie musi być z klaksonem http://www.youtube.com/watch?v=3SWrRmqKS2o

Wróciła mi wiara w Ciebie chłopaku :619:

Biiiiiiiiiiiiiip :D :D :D

RedFord
02-03-2014, 19:03
Hahaha, ale w tym wypadku to trąbnięcie uważam się należało ;) a pani fakt, też się udało zmiękczyć twój nerw ;)

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

Rob^
03-03-2014, 11:36
Kiciuś ....

Zmuf6pgqXIM

kacper69
03-03-2014, 16:10
Ja pozazdrościłem Andrzejowi, też zrobiłem dwa klaksony za wymuszenia na tym samym skrzyżowaniu w Jabłonnie.

http://youtu.be/-gbIUA3b2Yc

http://youtu.be/GTedOmOTDrU

Andrzej
03-03-2014, 18:28
Ten kiciuś to jakiś kamikaze, prawie jak wiewiór co kiedyś wrzuciłem...

Kacper, powiem tak (nieskromnie) - uczysz się od najlepszych :D

A ja niebawem wrzucę ostatnie filmy jakie nakręciłem i więcej już nie będzie...

Markoo
03-03-2014, 20:56
A ja niebawem wrzucę ostatnie filmy jakie nakręciłem i więcej już nie będzie... E tam nagrasz nowe :)
A tak swoją drogą jakoś lgną do Ciebie różne sytuacje, ile czasu jeździsz z kamerką ? Ja to chyba już ze dwa albo trzy lata i tylko 3...może 4 sytuację by się znalazły, oby tak dalej, by nie zapeszyć.

RedFord
03-03-2014, 21:27
E tam nagrasz nowe :)
A tak swoją drogą jakoś lgną do Ciebie różne sytuacje, ile czasu jeździsz z kamerką ? Ja to chyba już ze dwa albo trzy lata i tylko 3...może 4 sytuację by się znalazły, oby tak dalej, by nie zapeszyć.

To zależy jak się jeździ ;) a nie ile ;)

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

kacper69
04-03-2014, 07:07
Ile się jeździ też m a znaczenie.
Bo jak ktoś robi miesięcznie np. 5 tys km, to na pewno coś nakręci.
Ma większą szansę na filmik od tego , co dojeżdża codziennie tylko kilka km do pracy .

Andrzej
05-03-2014, 21:48
Jak zapowiadałem wrzucam ostatnie już filmy, w sumie jako że ostatnie to poziomem nie grzeszą...

Częsta sytuacja przy wyprzedzaniu:
xjBpD1LbMIY

Sytuacja parkingowa:
b2IaCdzM-NA

Długi i nudny film o lewym pasie
41VElvd6OzE
(tylko dla tych co się naprawdę nudzą...)

I jak na słabe nerwy działa wyjechanie z korka :)
enWBlPK8dtg

Filmów z tej kamery już więcej nie będzie, bo http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=2171736&postcount=163 :D

Liczę na to, że zmiana kamery będzie niosła ze sobą przynajmniej lekką zmianę stylu jazdy i opanowania ;) (to przez ten czołg)

zombie6
06-03-2014, 06:44
Lewy pas obstawiony zawalidrogami to u nas masakra, ale nieraz nawet w Niemczech nie jest lepiej....

Forfiter2012
07-03-2014, 13:31
Długi i nudny film o lewym pasie http://www.youtube.com/watch?v=41VElvd6OzE (tylko dla tych co się naprawdę nudzą...)


Zachowanie kierowców jadących lewym pasem jest idealnie takie same jak Twoje. Sam uskuteczniasz uporczywą jazdę lewym pasem mimo że 1,5 km przed Tobą na prawym jedzie autobus, ale jak goście wyprzedzają tak samo ciężarówki to już źle. Wiesz doskonale którym pasem powinieneś jechać jak prawy jest wolny (nie mówię jak wyprzedzasz dwa samochody na prawym pasie jadące w odstępie 20m jeden za drugim).

Andrzej
07-03-2014, 15:42
Zachowanie kierowców jadących lewym pasem jest idealnie takie same jak Twoje. Sam uskuteczniasz uporczywą jazdę lewym pasem mimo że 1,5 km przed Tobą na prawym jedzie autobus, ale jak goście wyprzedzają tak samo ciężarówki to już źle. Wiesz doskonale którym pasem powinieneś jechać jak prawy jest wolny (nie mówię jak wyprzedzasz dwa samochody na prawym pasie jadące w odstępie 20m jeden za drugim).

A gdzie ja wcześniej napisałem, że ktoś źle jedzie? Pokaż mi proszę Cię bardzo! To tylko długi i nudny film o lewym pasie...

Skoro jednak zacząłeś, to czy zauważyłeś dwa fragmenty, gdzie pierdoły jadące (blokujące) lewym pasem są wyprzedzane przez innych prawym? Nie? Szkoda... Pewnie było nudne i nie chciało się uważnie oglądać, ale żeby nie było, ja do niczego nie zmuszam...

Dalej, lewym pasem szybko zbliża się pojazd z tyłu, po co spojrzeć w lusterko i go przepuścić, skoro można mu wyjechać i niech zwolni, ja jadę powoli i niech on tak jedzie...

Tak na marginesie, rozpędzając się do 230km/h chyba lepiej nie jechać slalomem między pasami... :)

Powiem Ci kolego tak, jak ja jadę czy wyprzedzam i widzę, że coś z tyłu szybko mnie dochodzi, to albo przyśpieszam i szybko kończę wyprzedzanie, albo zwalniam i powstrzymuje się przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania, aż mnie wyprzedzi, albo, jak łykam akurat kolumnę - zwalniając chowam się w jej środku i jak mnie łyknie, to ja łykam dalej... Chyba logiczne, proste i bezpieczne, nie sądzisz? Tego też oczekuję od innych... Staram się nie wymagać od innych czegoś, czego sam nie robię, a jak już mi się zdarzy, to wierz mi - jestem świadom co robię źle i nie idę w zaparte, może ciężko będzie Ci w to uwierzyć, ale przeprosić też potrafię, duma mi nie pęka i te słowa też przechodzą przez gardło... A jak trzeba to i soczystą wiązkę pracujących poślę...

kacper69
07-03-2014, 17:10
A mnie zaskoczyła wczoraj policja na DK61, dokładnie jej wyprzedzanie .
Oceńcie sami , jak ONI jeżdżą.

http://www.youtube.com/watch?v=1rDaUh40o2Y&

zombie6
07-03-2014, 18:00
Zachowanie kierowców jadących lewym pasem jest idealnie takie same jak Twoje. Sam uskuteczniasz uporczywą jazdę lewym pasem mimo że 1,5 km przed Tobą na prawym jedzie autobus, ale jak goście wyprzedzają tak samo ciężarówki to już źle. Wiesz doskonale którym pasem powinieneś jechać jak prawy jest wolny (nie mówię jak wyprzedzasz dwa samochody na prawym pasie jadące w odstępie 20m jeden za drugim).

Jakby go ktoś naciskał z tyłu to ok, ale Andrzej pociska ładnie więc spokojnie może być na lewym pasie, bo nikogo nie blokuje....

wes_borland
07-03-2014, 21:28
Ale Andrzej lepiej oglądaj się w lusterkach i nie chodzi mi o jadący za tobą szybciej samochód :wink:..Znam przypadki, właśnie na trasie Jezewo-Bialystok, kiedy sypały się mandaciki za jazdę lewym pasem choć nie było żadnego innego auta w promieniu kilometra..

Markoo
07-03-2014, 21:40
To że się nikogo nie blokuje to nie jest to usprawiedliwienie do ciągłej jazdy lewym pasem, zwłaszcza że prawy wolny na długich kawałkach. Widzimy w tym materiale blokowanie lewego pasa, ale bez przesady jeśli jest to wyprzedzanie z dozwoloną prędkością to ja nie mam o to pretensji (wiem tam też trafił się delikwent którego trzeba było z prawej wyprzedać...). Do pełnej oceny trzeba by znać prędkość Andrzeja, ale jak bywała taka jak się tu wcześniej chwalił to nic dziwnego że co rusz kogoś spotyka na lewym pasie :< ja tego nie pochwalam, zwłaszcza dystansu do poprzedzającego pojazdu.

Forfiter2012
08-03-2014, 07:42
Uwierz mi że 230 km/h to żadna wielka prędkość i żadne mega pociskanie :) Zwłaszcza że samochodem rozpędzamy się do niej godzinę. I zapewniam Ciebie że wtedy mnie nie widzisz w lusterku do momentu aż wjeżdżam prawie w bagażnik. Odnośnie wyprzedzania z prawej strony to tam znawcą prawa nie jestem ale chyba na tej konkretnej drodze w tym miejscu jest zwyczajnie dozwolone.

Andrzej
08-03-2014, 12:50
I zapewniam Ciebie że wtedy mnie nie widzisz w lusterku
A ja zapewniam Ciebie, że nie wiesz co i kiedy widzę w lusterku :)
A 230 to mega kosmiczna i niebezpieczna prędkość jak na nasze warunki drogowe... tak o 100 za duża...

fajnie się Was czyta :)
1. Nie jeździć lewym pasem jak prawy wolny.
2. Prawym pasem wyprzedzać tam gdzie wolno to robić. Sytuacja nie będzie miała miejsca jak spełniony będzie warunek z pkt 1.
3. Jeździć z dozwoloną prędkością.
4. Nie trąbić (to z wcześniejszych komentarzy).

Jeszcze jakieś wskazówki jak zostać lepszym kierowcą? :D

Co do przestrzegania przepisów - przykład idzie z góry, widać na filmie Kacpra :)

Rob^
12-03-2014, 22:01
_lI45MN16q8

majek32
12-03-2014, 22:05
No no ciesz się że nie skręcałeś w prawo :p

RedFord
12-03-2014, 22:37
Jejuu, chyba bym szczękę zbierała...raz w życiu, zdarzyło mi się póki co wjechać pod prąd...do dziś dnia jadąc tamtędy, mam obawy żeby znowu tak nie pojechać...
Ale to co zobaczyłam teraz....:pomysl: ręce opadają....na takim rozjeździe??!!

M.A.G.
12-03-2014, 22:51
Również dorzucę linka - skręt w lewo :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=lr8x8tApSaY

Andrzej
12-03-2014, 23:02
no nawet mnie zamurowało... chyba również dlatego na nagraniu nie słychać nawet komentarza :D

kacper69
14-03-2014, 16:42
Warszawa, ul Jagielońska koło numeru 63.
Tam co chwila ktoś wjeżdża w uliczkę jednokierunkową "pod prąd".

http://youtu.be/J8PHwIUN-kk

Kajus18
19-03-2014, 19:53
Tak sobie poprzeglądałem wasze filmiki i mam jeden wniosek :D
Kamerka przyciąga problemy :D, narazie nie kupie

kacper69
25-03-2014, 17:14
Nie zauważył, że mu się chodnik skończył...

http://youtu.be/RMd_1OzIuBk

Rob^
27-03-2014, 17:09
Się kierownik pogubił przy tych remontach. Link -> http://tn.1j.pl/5o8z6/

Daję taki link bo forum cenzuruje brzydkie wg niego słowa ;)
Niestety Jutub ma inne zdanie na ten temat i zlepek liter wygenerował taki jaki wygenerował ;)

andrejus17
27-03-2014, 17:30
Troszkę się wystraszyłem, żona bardziej ;)
http://www.youtube.com/watch?v=W0HkAk0Wci4 (https://www.youtube.com/watch?v=W0HkAk0Wci4)

Rob^
05-04-2014, 12:02
Niby lajtowe ... niby nic groźnego ... ale widziałem w oczach tej pani że nie ogarnia tego co robi ;)

V8cviPPvkp4

Andrzej
05-05-2014, 21:41
fYWY00LPFkc
konia z rzędem temu co mi wyjaśni, co ten kolo chciał zrobić? Do tej pory nie wiem o co mu chodziło...

TOMAS
05-05-2014, 21:43
Andrzej o nim nie wiemy ale widzimy Twoje podwójne ciągłe :P

I gdzie Bippppppppppppppppppppppppppppppp :D :D :D

RedFord
05-05-2014, 21:50
Facet wykonał / rozpoczął manewr wyprzedzania...ale jakiś piiiib na podwójnej ciągłej, któremu się spieszyło....mrugał mu długimi.
Załamałam się :(

Markoo
05-05-2014, 21:55
No normalnie skończyła się ciągła to zabrał się za wyprzedzanie, zakładając że tam nie ma prawa nikogo być no bo jest jeszcze ciągła, nie brał pod uwagę że Kolega Andrzej włączył jakiś dopalacz i wyskoczy jak filip z konopki :) A potem, spokojnie sobie pomyślał, skoro tak się tamtemu za mną śpieszy no to trzeba mu zrobić miejsce, po czym powoli powrócił na swoje miejsce. A teraz pomyśl, jakby inny podobny skasował miejsce dla Ciebie na prawym pasie ten przodu trochę by Cie przytrzymał i ładnie na czołowe wystawił.... ale ja już o tym pisałem chyba nawet w tym wątku.

kacper69
06-05-2014, 05:52
Hmm, policja jak zobaczy ten filmik to autorowi może wstawić rachunek na parę zł za wyprzedzanie na ciągłej , stresowanie innych kierowców, przekroczenie dozwolonej prędkości , tak ja to widzę.

paoloWawa
06-05-2014, 07:41
Moim zdaniem lekko przesadzacie z linczem na Andrzeju - fakt, rozpoczął manewr jeszcze na ciągłej. Swoją drogą bardzo łatwo kolegę Andrzeja krytykujecie - niech niewinny pierwszy rzuci kamieniem ;) W takim razie po co niektórym CB radia i yanosiki, skoro wszyscy jeździcie 90 km/h jak Bozia przykazała ;) Nie uważam aby rozpoczynanie manewru na samej końcówce ciągłej było czymś bardzo nagannym, lepiej zacząć na końcu ciągłej niż skończyć po jej ponownym początku....Choć trzeba dodać że akurat Andrzej rozpoczął ten manewr całkiem wcześnie, może trochę za wcześnie :)

I szczerze powiem że nie wiem jak ten samochód przed nim chciał dokończyć ten manewr na czas, na filmiku widać że jedzie kilka sekund na lewym pasie i jakby w ogóle nie przyspieszał, nie sądzę żeby wyprzedzając takim tempem zdołał dokończyć manewr przed kolejną ciągłą.

Nie pochwalam z kolei mrugania długimi, bo może za kółkiem siedziała jakaś mało doświadczona osoba i mogła jeszcze spanikować w takiej sytuacji. W Niemczech za takie rzeczy na autostradzie jest spory mandat.

RedFord
06-05-2014, 07:51
Ooooo nie linczujemy Andrzeja. Andrzej lubi z nami rozmawiać :D

Ja może dużo nie jeżdżę, ale jeżdżę. Nie korzystam z CB, ani z innych udogodnień. Staram się jeździć zgodnie z przepisami, choć zdarzyło się i nie raz się pewnie zdarzy, jakieś gapiostwo z mojej strony.
Jednak oznakowanie na drodze i przy drodze, staram się konsekwentnie "szanować" ;) Ale ... nie zawsze można ... czasem człowiek przeleci ... ;)

Ale, ale, jak się chce psa obić, to i kij się znajdzie :D

Andrzej jest taki jaki jest, to już wszyscy wiemy, ale pewnie po analizie jeszcze kilkudziesięciu filmów - zauważać będziemy kolejną poprawę ;)
Etap pierwszy: mniej trąbimy ;)

no_fear
06-05-2014, 08:01
...niech niewinny pierwszy rzuci kamieniem ;) W takim razie po co niektórym CB radia i yanosiki, skoro wszyscy jeździcie 90 km/h jak Bozia przykazała...
nie wrzucaj wszystkich do jednego wora :p

używam Yanosika i CB, tylko w korkach przestrzegam ograniczeń prędkości...ale NIGDY nie ignoruje zakazów wyprzedzania, linii ciągłych. Nigdy.

btw Andrzej uważaj z wrzucaniem takich filmików do internetów - filmik + nr rej który słabo zakrywasz (BI 6742*) = mandacik...

zombie6
06-05-2014, 08:41
Wyrywny Andrzej jak zawsze w formie :mrgreen:

Andrzej
06-05-2014, 10:57
Słyszeliście komendę na cb przed pierwszym manewrem?

Tym autem jechał jakiś kolo, nie strachliwa kobitka.

Ten filmik jest lajtowy, a takie kontrowersje... Zgadzam się z przedmówcą, lepiej zacząć na ciągłej niż na niej kończyć. I tak najwazniejsza jest widoczność. Widzę to jadę.

Kurde, trąbić nie wolno, błyskać nie wolno... Zwrócić uwagi nie wolno (bo albo Cię oleją albo spaluja). Najlepiej nic nie robić...

Co do karania - o ile została przekroczona prędkość? Jest projekt, by za przekroczenie prędkości o 50, nie ważne gdzie, kierować na powtórny egzamin...

zombie6
06-05-2014, 11:06
=> Andrzej
Niby tak - widzę - jadę, ale kurde jak świadomie łamię przepisy i wyprzedzam na ciągłej to już nie błyskam na innych g:DD Za prędkość żaden piesek Cię nie usadzi - nie ma dowodów, ale za ciągłą mógłby przy odrobinie zachodu, a szef MSW by triumfował, że kolejny pirat internetowy został surowo ukarany g:DD Poza tym cholera wie czy jakiś zawistny konfident nie wyśle linka do Twoich filmików, bo to ostatnio modne i jakże popiera się i przyklaskuje donosom :P Ludzie mają frajdę jak komuś dowalą, zresztą jak oglądam niektóre filmiki na Youtubie zatytułowane "Debil", "Pirat", "Idiota" to zastanawiam się jakim debilem czy niedorajdą drogową trzeba być by wrzucać taki shit....kolo jedzie specjalnie 30 km/h, ktoś go wyprzedza na ciągłej z widocznością na 10 km i zerowym ruchem, a ten pomstuje i klnie jak szewc, normalnie kabaret :D
P.S. Ja Cię trochę rozumiem, bo też pociskam ostro (nawiedzony na prędkość szef MSW by mnie potępił siarczyście :D ) , ale wybaczam innym to i owo, nie trąbię i nie błyskam w błahych sytuacjach, a już na pewno nie jak sam jednak nie jestem czysty w danym momencie - ludziska nie potrafią oceniać odległości, a zbliżasz się zawsze jednak znacznie szybciej niż zwyczajny Kowalski w kapeluszu - oni nie spodziewają się Ciebie jeszcze ;) Wszystko luzacko i nie za wszelką cenę trzeba brać, to że pewnie czujesz się za kółkiem i ogarniasz furę nie podlega dyskusji jak dla mnie, jeszcze bardziej wyluzuj na błędy innych i będzie git - taka moja rada ;)

kacper69
06-05-2014, 13:02
Co do karania - o ile została przekroczona prędkość? Jest projekt, by za przekroczenie prędkości o 50, nie ważne gdzie, kierować na powtórny egzamin...

Prędkość auta na filmie można pomierzyć po ... słupkach przy drodze , które stoją co 100 metrów.
Słyszałem, że ktoś już dostał mandat za prędkość w ten sposób obliczoną na podstawie filmu z YT.

zombie6
06-05-2014, 13:09
Nie ma takiej opcji - legendy ludowe :p Prędkość może być zmierzona jedynie homologowanym urządzeniem pomiarowym obsługiwanym przez uprawnioną osobę - słupki to tak jakby mierzyć prędkość na oko, nie ma opcji by z tego był mandacik ;)

Andrzej
06-05-2014, 13:49
Zombie, mądrze piszesz... Uwierz te światła to i tak kamień milowy w komunikacji z innymi kierowcami na drodze... Wciąż pracuję nad sobą ��

Rob^
06-05-2014, 13:51
...Prędkość może być zmierzona jedynie homologowanym urządzeniem pomiarowym obsługiwanym przez uprawnioną osobę -...
Pewno przy dobrych wiatrach znalazł by się sąd który by wykazał że słupki skoro stoją to mają homologację a przy drodze sadziła je osoba mająca odpowiednie uprawnienia ;)
:D:D:D

hak64
06-05-2014, 14:53
Prędkość auta na filmie można pomierzyć po ... słupkach przy drodze , które stoją co 100 metrów.Nie ma takiej opcji - legendy ludowe Prędkość może być zmierzona jedynie homologowanym urządzeniem pomiarowym obsługiwanym przez uprawnioną osobę - słupki to tak jakby mierzyć prędkość na oko, nie ma opcji by z tego był mandacik W zasadzie obaj panowie macie rację. Dlaczego obaj? Bo gdy chodzi o wykroczenie polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, to istotnie na podstawie filmiku (liczby słupków i przebytej drogi nie jest możliwe ukaranie kierującego). Jednak gdy mamy do czynienia z wypadkiem, to ten sam filmik, może posłużyć powołanemu na potrzeby śledztwa, biegłemu z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych do określenia prędkości. Biegły wykonując ekspertyzę, sporządzi analizę czasowo-przestrzenną, porówna z obliczeniami wynikającymi z pozycji powypadkowych pojazdów i dość precyzyjnie (z tolerancją do 5 km/h) określi prędkość. Opinia biegłego to nie wyrok (te są domeną sądów), ale sąd opierając się na opinii biegłego wskaże winnego. Hipotetycznie możemy mieć nawet do czynienia z sytuacją, w której poszkodowany (jadący zbyt szybko), ucierpi w wypadku spowodowanym przez innego kierującego (np ścinającego zakręt) i obaj uczestnicy zdarzenia mogą zostać ukarani. Pierwszy za wykroczenie, drugi za przestępstwo z art 177 kk.

potraff
07-05-2014, 08:43
Jak dla mnie wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to jest wykroczenie i tyle. Gość jedzie kilkanaście metrów na lewym pasie wjeżdżając na niego przez podwójną ciągłą. Ile to punktów? 10! i tyle.
Owszem zachowanie później gościa dziwne, ale wrzucanie filmu pokazującym swoje łamanie przepisów świadczy...
Dobry kierowca ma jak najmniej sytuacji niebezpiecznych. Bo umie przewidywać sytuację na drodze.

zombie6
07-05-2014, 10:24
Jak dla mnie wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to jest wykroczenie i tyle. Gość jedzie kilkanaście metrów na lewym pasie wjeżdżając na niego przez podwójną ciągłą. Ile to punktów? 10! i tyle.


Podwójna ciągła to 5 punktów i 200 zł jeśli już sięgamy do taryfikatora :P

potraff
07-05-2014, 13:37
Ok kiedyś było 10, aż tak na bieżąco nie jestem.

kordyl
07-05-2014, 14:47
Wywaliłem ten film, za dużo problemów może być... Jak mam jeździć i zeznawać po Sądach to dziękuję bardzo...

Andrzej
07-05-2014, 15:53
ten to dopiero pojechał :)

RedFord
07-05-2014, 16:04
Ooooooo, niezłe!

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

lukaszek_socho
07-05-2014, 16:48
Moim zdaniem problemem nie jest prędkość i ciągła ale fakt, że Andrzej przez 8 sekund jechał po pasie kolizyjnym za autem, które nie wiadomo dlaczego jedzie po kolizyjnym. Na drodze są różni ludzie w różnym stanie umysłu i moim zdaniem jazda za takim kimś po stronie kolizyjnej to już przegięcie. Skąd wiadomo czy ktoś nie blokuje specjalnie żeby nadziać tego z tyłu na czołowe a później cieszyć się, że fajnie się zderzyli???

Wielu dobrych kierowców o wysokich umiejętnościach i latach doświadczenia wychodzi z opresji w beznadziejnych sytuacjach a kości połamali sobie na dziecinnym błędzie bo zgubiła ich.... rutyna.

Co do CB to oprócz funkcji typowo informacyjnej służy mi do unikania sytuacji gdzie na prostej drodze, którą znam zapłacę za przekroczenie o 20km/h bo policjant sobie limity wyrabia. Już widziałem jak policja stojąc 250m za tablicą "teren zabudowany" mierzy prędkość miernikiem laserowym, który ma przymiar z 500m. Nie chcę po prost zaplacić za to, że 250m przez zabudowanym miałem 70km/h a nie 50 km/h :D

Markoo
07-05-2014, 17:45
I niech mi tu ktoś napisze że to donosisielstwo i bee poinformować kogo trzeba o wyczynianiach takiego golfa to mu będę życzył czołowego spotkania z takim delikwentem... no :) Nie żeby mi chodziło o te wysepki...tylko całkowity brak widoczności na wzniesieniu, no chyba że w rzeczywistości to inaczej tak jest :(

hak64
07-05-2014, 18:07
Kierowca tego golfa najwidoczniej ma głębokim poważaniu innych użytkowników drogi, ale nawet nie będąc jasnowidzem, nie wróżę mu długiej kariery za kierownicą. Sądząc po stylu jego jazdy, raczej wcześniej, niż później zaznaczy swoją obecność na jakimś drzewie i oby to było drzewo, a nie auto jakiegoś Bogu ducha winnego innego kierowcy.

potraff
07-05-2014, 19:32
Oby, choć taki film powinien trafić do policji...

Mediana
07-05-2014, 20:06
kordyl, jak widać tablice tego Golfa to wyślij nagranie do KW Policji - takich "kierowców" trzeba eliminować.

M...

kordyl
07-05-2014, 21:24
Muszę sprawdzić koleją minutę filmu, bo za tą górą go dogoniłem i tablice się nagrały... Problem w tym, że mogłem nie zapisać tego momentu. Pamiętam, że pierwsze litery to BGR

Jutro sprawdzę... czy aby ja nie będę wzywany na komendę jako świadek jak podeślę ten film ??

lukaszek_socho
07-05-2014, 21:30
Na podstawie filmu nie bardzo można ukarać. Trzeba mieć zeznania nagrywającego. Gorzej jak koleś nie przyjmie mandatu i wybierze sąd. Wtedy jeszcze na sprawy będziesz latał :(

Poczytaj tu:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-nagrales-pirata-wyslesz-nagranie-policji,nId,1396355?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

"Policja dysponująca nagraniami, ale bez zeznań świadków, które pozwolą potwierdzić datę, miejsce i okoliczności zdarzenia jest bezradna. Sam film nie jest dowodem"

Andrzej
07-05-2014, 22:24
i taki oskarżony ma wgląd w akta sprawy, w tym w dane świadka :)

majek32
07-05-2014, 22:37
Andrzej
"Idziesz" w dobra stronę :wink:
Wstawiaj dalej filmiki i może nie będą takie jak sam łamiesz przepisy i powiemy "uzdrowiony" :P

Co do tego "gościa" pewnie sam bym go podobnie potraktował bo w sumie nie wiadomo do końca co chciał zrobić.

Wszyscy pewnie mamy jakiś grzeszki na sumieniu na drodze. Cóż "sory taki mamy klimat"
Co do "donoszenia" na Policję takich filmików jak gigus z Golfa to wg. mnie to wiele nie pomoże a tylko zajmuje dużo czasu. Nie mówię ze NIE ale sądze ze to by się skończyło na kilkuset złotowym mandacie a i tak by dalej latał podobnie. Niestety ale mamy takie prawo nie inne i kary za wykroczenia drogowe są śmiesznie niskie i nie wpływają prewencyjnie na zachowanie kierowców na drodze.

Mediana
08-05-2014, 08:08
i taki oskarżony ma wgląd w akta sprawy, w tym w dane świadka :)

Tylko, jakby ten kierowca powybijał całą rodzinę wyjeżdżającą z bocznej drogi - decyzja należy do właściciela nagrania.

M....

Andrzej
10-05-2014, 18:54
Teraz lajtowe...

F-bHrMEJ_8o
chyba nie wszyscy patrzą na znaki, a ścinając skrzyżowanie gubią się całkowicie...

lt0vDf4mmzg
tym razem się udało :)

FU_18OTHR94
to było na gazetę, tylko dlatego, że autobus zatrzymał się kilka metrów przed skrzyżowaniem...

mariusz gorzów
10-05-2014, 19:00
Andrzej gdybyś tam stał aż do zmiany cyklu świateł to wizyta u blacharza i w lakierni byłaby murowana

TOMAS
10-05-2014, 19:38
że autobus zatrzymał się kilka metrów przed skrzyżowaniem...

Andrzej z jego punktu widział sygnalizację OK, jak by podjechał bliżej nie widział sygnalizatora, sygnalizator stojący jest dla jazdy na wprost i w prawo, autobus jechał w lewo

Andrzej
10-05-2014, 20:38
z jego punktu widział sygnalizację OK, jak by podjechał bliżej nie widział sygnalizatora
to nie to, on ma wielką szybę i zazwyczaj autobusy podjeżdżają bliziutko. do linii wyznaczającej punkt zatrzymania, a nawet dalej zachowując widoczność sygnalizatora, miał sporo miejsca, sam bym się zmieścił jeszcze przed nim i zostałoby miejsce jeszcze, nawet chciałem tam wjechać i przetrzymać go na skrzyżowaniu całą zmianę świateł, ale z tyłu byli też normalni kierowcy...

kacper69
12-05-2014, 18:43
Dziś w Skierdach nagrałem dwóch idiotów.
http://youtu.be/qtS2R7fYNiE

Rob^
02-07-2014, 18:54
a ja jednego:

vnoYoXAKL3k

kacper69
02-07-2014, 20:10
Ja ostatnio miałem taką przygodę.

http://youtu.be/kzhd2_bBrhg

jvc
02-07-2014, 21:05
Robert w jakim programie przycinasz ,dodajesz napisy itp ?

Rob^
03-07-2014, 06:28
kacper69 - ale znak był ? był ! ;)

jvc: To akurat robione było testowym Sony Vegas.

jvc
03-07-2014, 07:32
A coś prostszego do samego ucinania filmów ?

Rob^
03-07-2014, 10:21
http://www.dobreprogramy.pl/Free-Video-Editor,Program,Windows,33621.html

Choc on chyba nie obsługuje .mov

Rob^
03-07-2014, 20:31
coś za często mnie te wymuszenia spotykają ostatnio ... trzeba uważać ;)

eSfOrWgQEx4

... klakson z pozdrowieniami dla Andrzeja ;)

zombie6
04-07-2014, 06:51
To ćwierknięcie a nie klakson :mrgreen:

RedFord
04-07-2014, 09:33
To ćwierknięcie a nie klakson :mrgreen:

Hyhyhyhyhyh. Bo to Rob jechał nie Andrzej :569:Biiiiiiiiip! ;)

kacper69
20-08-2014, 17:41
A ja dzisiaj nagrałem samobójcę w Warszawie.
Na szczęście kierowca autobusu był przytomny.

http://youtu.be/YEJ4gAeg5RU

hak64
20-08-2014, 18:22
Najpierw miał fantazję, a później pełne gacie...

Pitek S.
21-08-2014, 11:29
Chciał dać popracować turbinie g:D

lukaszek_socho
24-08-2014, 18:02
Późne żółte

4X2eOIH8cgk

Andrzej
31-08-2014, 22:16
Miałem chwilę co by trochę materiału obrobić...

Jechała pod prąd rozmawiając przez telefon: https://www.youtube.com/watch?v=cSkjpQuCxWo&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q

Sytuacja parkingowa, bez trąbienia!: https://www.youtube.com/watch?v=JhSPJUvvuhM&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q

Co jej się stało? Nie wiem: https://www.youtube.com/watch?v=0N-5tg2igOg&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q

Klasyczne wymuszenie: https://www.youtube.com/watch?v=mxbHTp4k6tQ&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q

Ładny popis: https://www.youtube.com/watch?v=rQinBHhanGQ&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q

Tu oczywiście z trąbieniem: https://www.youtube.com/watch?v=NRvpb1DgZ2s&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q

Rob^
01-09-2014, 07:45
CEft5RR6XWs

... i tak prawie 200km ;)
Czas przejazdu - około 5 godzin :D:D:D

Andrzej
01-09-2014, 18:27
e tam... słyszę, że Czesiek Ci podróż umilał :D

M.A.G.
01-09-2014, 22:00
"Kuku" na skrzyżowaniu:

https://www.youtube.com/watch?v=q5I4twqthF8

zygiboos
01-09-2014, 22:07
Byłem na wczasach w Krynicy Morskiej. Kilka ciekawych niespodzianek:


xg8aTMte6Ys


sF3OPEZPaXY


dj2ufHgFBUY


https://lh5.googleusercontent.com/-puK1tNfdrzk/U--m7ZK87uI/AAAAAAAA8BE/X1vW0qVVx8g/w652-h367-no/20140816_155145.jpg

Mio MiVue 366

savo
04-09-2014, 21:55
To mi się przydarzyło dzisiaj w Gdn.
Pod prąd (po dwa pasy w każdą stronę) i na czerwonymg:galy
ItcXgNo-JvU
Nie życzę nikomu takich spotkań;)

Ps. Jak wrzucacie filmy prosto w posty?

cyqanek
05-09-2014, 13:09
chciała kobitka na czerwonym dokończyć przechodzenie przez jezdnie.
Pokarało ją.
MKeaZm2fpsw

lukaszek_socho
09-09-2014, 09:47
...Jak wrzucacie filmy prosto w posty?

Część skróconego linku wkładasz między [*yt] [*/yt] (w znaczniku nie dajesz * ja wstawiłem żeby Ci się wyświetliło, czyli dajesz [yt])

Wkładasz tylko to co na grubo http://youtu.be/ItcXgNo-JvU Zobacz jak w Twoim poście to zrobiłem, jak otworzysz edycję to wyświetli się kod zamiast filmu.

Andrzej
17-09-2014, 21:07
dokładnie 2 miesiące od poprzedniego nagrania ta sama sytuacja w tym samym miejscu: https://www.youtube.com/watch?v=W-iO6-Bjb9w&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q
pani pasażerka tego auta bardzo mocno chwaliła się środkowym palcem...

i klasyczne zajechanie: https://www.youtube.com/watch?v=Gh2C9FKiMdo&list=UUtqFSVkcUzVfYhnIfq-VV8Q

Jeszcze cieplutkie...

M.A.G.
20-09-2014, 23:13
Jeden krótki... ze mną :p

VrZb1_NEVYE

kacper69
21-09-2014, 09:28
Stolyca...

1KuQOyWnr9E

Rob^
30-09-2014, 17:05
rl5fVWoiD50

cobi-zsw
01-10-2014, 21:33
Może i nie zadużo widać ale za to słychać :)
No się żona zdenerwowała :619:

http://www.youtube.com/watch?v=03YIrLgh9r0

M.A.G.
03-10-2014, 22:33
Moja połowica też się nerwowa robi jak prowadzi :D

kacper69
05-10-2014, 15:28
Baba wymusiła....
http://youtu.be/DfKCWPKHrmA

Andrzej
05-10-2014, 20:59
Kolejna porcja:

Z ptaszkiem:
SQ-1aa6_Qw8

Ze zmianą pasa:
bsMNSEnSbBc
Tu gdybym nie zdjął nogi z gazu, to bym zahaczył o audi. Takie zmiany pasa przez dwa pojazdy jednocześnie, w połączeniu z chwilą nieuwagi, mogą zakończyć się różnie...

Ktoś się zamyślił:
ZJr3oBElUtA

Piesza na czerwonym z pełnym wyrachowaniem:
NwzJv7eNm1Q

I na koniec znowu kierowca autobusu:
EPX3unEHHHE
Gościu obrusza się, że pojazd z pierwszeństwem po jego prawej mu nie ustąpił... Tak na marginesie, to ford express? czy jak to się nazywało?

majek32
05-10-2014, 21:50
To ostatnie to Escort Van

kacper69
09-10-2014, 07:58
Przepuszczanie pieszych na pasach to chyba policji nie obowiązuje?
http://youtu.be/rS29YH8zTZI

potraff
11-10-2014, 23:10
Baba wymusiła....

No nie wiem, nie widzę znaków, jednak sądząc po liniach. które Ty miałeś a ona nie, to chyba odwrotnie było, to Ty wymusiłeś.

radek9103
12-10-2014, 07:08
No nie wiem, nie widzę znaków, jednak sądząc po liniach. które Ty miałeś a ona nie, to chyba odwrotnie było, to Ty wymusiłeś.

Wystarczy spojrzeć na znaki poziome i przeanalizować kto gdzie jechał.

potraff
12-10-2014, 09:29
Wystarczy spojrzeć na znaki poziome i przeanalizować kto gdzie jechał.
Ja widzę, linie przerywaną ( znak P-14 ), którą przejeżdża nagrywający (ustąp pierwszeństwa), a nie widzę takiej lini, którą przejeżdża niby wymuszająca. Więc jak dla mnie dalej jest odwrotna sytuacja. Chyba, że ja oglądam inny film, albo Cię nie zrozumiałem.
W Dąbrowie G. kiedyś było takie skrzyżowanie. Droga leciała, obok krajowej 94, na światłach było skrzyżowanie i ta droga wtedy też miała wjazd na to skrzyżowanie (obecnie już zamknięto); tam jadąc od strony wschodniej pierwszeństwo nie było do jazdy na wprost, tylko w kierunku drogi krajowej, lustrzane odbicie tej sytuacji. Czyli nie jazda na wprost oznacza pierwszeństwo, a osoba jadąca z na przeciw i skręcająca w lewo, czy ta niby wymuszająca.

kacper69
12-10-2014, 17:35
Więc tak:
P-14: linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów. Znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych lub przed sygnałem świetlnym.
Nie należy go mylić z dość podobnym znakiem :
P-13: linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów. Znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7.

A dziś filmik z Zegrza, takie fajne skrzyżowanie ...
http://youtu.be/ox_Ua3UztDw

potraff
12-10-2014, 18:58
No tak, racja, choć ja źle przeczytałem : (...)Znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych lub przed sygnałem świetlnym.(...).
W sumie nie wskazuję, że trzeba się zatrzymać.
Choć ja bym jednak chyba zwolnił, czy nawet się zatrzymał. Przez brak tego znaku na pasie na przeciw.

jvc
12-10-2014, 20:17
Tak się wyprzedza na Śląsku...:D

1lYLz32SFxo

potraff
12-10-2014, 20:21
Ech odkąd Sosnowiec to Śląsk? ;)

Po co on poleciał na to pobocze?

jvc
12-10-2014, 20:45
No dobra, Górny Śląsk ;)

Lecieli we dwóch ,obaj BMW..., dosyć szybko bo ze 160km/h
A po co to nie mam pojęcia, bo gość może myślał że jest miszczem :D

lukaszek_socho
12-10-2014, 20:47
Zapewne było to szukanie adrenaliny na zasadzie im bardziej przyświruję tym lepsza zabawa.

potraff
12-10-2014, 20:53
No dobra, Górny Śląsk
Ech Zagłębie, Zagłębie :p

A wracając do tego gościa to baran, nie obrażając zwierza. Sam czasem na tym odcinku przyciskam, ale to już przegięcie co on zrobił.

Pitek S.
13-10-2014, 06:08
Może żelazko zostawił włączone w domu i dlatego tak się spieszył :)

M.A.G.
02-11-2014, 18:10
Kolizja "po pijaku"

https://www.youtube.com/watch?v=ToX9fTUUP4o

M.A.G.
13-11-2014, 17:22
Poniżej gostek ciągnikiem ledwo zakręt wyrobił - powiem szczerze, że już widziałem w myślach jak zahacza tego dostawczaka :?

https://www.youtube.com/watch?v=9wO01VmW4Ac

No i "pierwszy raz" czarnej strzały :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=FVC8NJaqj1w

P.S. coś mi nie działa :?

paoloWawa
13-11-2014, 17:46
Co do drugiego linku jedno pytanie i jedna uwaga - ile leciałeś? ;)

A uwaga jest taka, że po raz kolejny widać wedle jakich kryteriów ustawiane są fotoradary: piękna, prosta droga, zabudowań itd itp BRAK. Żenada.

PS: współczuję i następnym razem zabieraj yanosika na pokład ;)

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

M.A.G.
13-11-2014, 17:52
Wiedziałem, że jest aktywny fotoradar (z CB i nawigacja też informowała) dlatego jechałem przepisową "stówką" a i tak "pstryknęło" - zobaczymy co na fotce wyjdzie - patrząc na prędkościomierz to miałem o 8km/h za dużo i pierwszy raz spotkałem, że na trasie fotoradar równo ustawiony na 90km :shock:

Juzek
13-11-2014, 18:16
MAGu gdzie taka puszka stoi? Na drodze do Zielonej :) ?

radek70
13-11-2014, 18:28
pierwszy raz spotkałem, że na trasie fotoradar równo ustawiony na 90km :shock:
W tym miejscu robią to chyba celowo, wyskakujesz zza łuku i nie ma czasu na reakcję, jak zobaczysz "żółtka". Niedawno miałem tam 90km/h na liczniku i gość mnie dochodził i też "pstryknęło". Dalej jechał już za mną do Zielonej :)

Bump: MAGu gdzie taka puszka stoi? Na drodze do Zielonej :) ?
MAG offline, więc odpowiem. Jadąc z Polkowic do Nowego Miasteczka S3 jest stromy podjazd na Zimnej Brzeźnicy, potem mijamy Miłaków, jest łuk w lewo. Następnie jest łuk w prawo, na górce w lesie i tam stoi "żółty" przed Nowym Miasteczkiem.
Dokładnie tu: https://www.google.pl/maps/@51.6830078,15.7549682,3a,75y,318.07h,93.63t/data=!3m4!1e1!3m2!1syYfPBEd78z5gJI2_OMLF6Q!2e0

Speedo
14-11-2014, 07:21
No i "pierwszy raz" czarnej strzały

tym radarem sie nie przejmuj, on jest dziwny, ja czesto jezdze do mojego przyjaciela do Lubina i wiem ze on stoi na gorce przed Nowym Miasteczkiem i zawsze zwalniam do 90 a on i tak na mnie mruga, oczywiscie nic nigdy nie przyszlo

M.A.G.
14-11-2014, 08:58
paoloWawa, myślę, że akurat to dobre miejsce na fotoradar - nie widziałeś drogi poprzedzającej ale masz ją opisaną przez radek70 dwa posty wyżej.

Jeśli byś "zapierdzielał" to bardzo łatwo można wpaść w kłopoty - górka ze zjazdem po łuku który widać dopiero jak właściwie się na niego wjeżdża - brak czasu żeby w razie potrzeby wykonać jakieś gwałtowne hamownie lub ominięcie.

Co do mandatu to tragedii nie będzie 1pkt i max 50PLNów - poczekamy zobaczymy :wink:

Pozdrawiam :)

Juzek
14-11-2014, 13:19
Jadąc z Polkowic do Nowego Miasteczka S3 jest stromy podjazd na Zimnej Brzeźnicy, potem mijamy Miłaków, jest łuk w lewo. Następnie jest łuk w prawo, na górce w lesie i tam stoi "żółty" przed Nowym Miasteczkiem.

A to znam :)

rotor
14-11-2014, 19:53
Koledzy, na trasie wawa-Białystok tez jest taki żółtek, co pstryka nawet poniżej limitu. Prędkość dopuszczalna to 90, a pstryknelo mi przy licznikowych 80-85. Wkurzyłem się, ze będzie słitfocia, a na miejscu od razu połajanke od żony dostałem. Odszedłem na drugi krąg i ponowny nalot z prędkością 70 i... tez pstryknęło! Sprawę wyjaśnił mi po kilku dniach "śfagier" (podzwonił do drogówki i popytał o co kaman). Otóż akurat w tamtym miejscu bardzo często ustawiają próg bulu portfelowego sporo poniżej limitu, by praktycznie każdemu pstrykało. Jaki cel? Wyłapanie kierowników bez pasów i zestawów głośnomówiących.