Zobacz pełną wersję : zimny kopci i nie chce palic


PREZYDENT
10-12-2006, 16:19
witam!
mam problem ze swoim transitem(tourneo)2,5TD 1996:
gdy jest zimny ciezko kreci, kopci bialym dymem, kontrolka czerwona od silnika pali sie dluzej niz powinna, zdarza sie ze zgasnie po odpaleniu, nie chce wejsc na obroty, jakby sie dusil,skacza obroty na luzie.
gdy jest cieply nic takiego sie nie dzieje, odpala normalnie na dotyk, nie kopci.
jest ciut slabszy ale ledwo to sie odczuwa, za to silnik troszke glosniej chodzi.
:fcp29
prosze o odpowiedz
pozdrawiam

wiktor133
04-01-2007, 15:29
ja myśle że to coś z pompą paliwową miałem coś takiego dwa lata temu , dałem na warsztat do regulacji i od wtedy wszystko gra , ale nie gwarantuje, że to ta przyczyna

mondzio III
04-01-2007, 21:29
obawiam się ,że powinieneś sprawdzić wtryski
a świece żarowe sprawdzane
czy jest tam płomieniówka bo tego nie wiem
zacznij od świec następnie wtryski i jak co to zostaje pompa

PREZYDENT
05-01-2007, 12:16
dziekuje bardzo, zaczne od wtryskow bo wymiana pompy to chyba nic przyjemnego, jutro sie za to zabiore i dam znac czy pomoglo


rozkrecilem wtryski i okazlo sie ze z nich kapie, nie ma charakterystycznego dzwieku itp, takze jutro kupuje wtryski i wymieniam, zobaczymy co bedzie dalej
pozdrowionka

[ Dodano: 2007-01-18, 09:28 ]
po wymianie wtryskow objawy nie ustapily, takze zostala pompa. na szczescie znalezlismy dobrego speca od diesli no i zrobil nam to w 2 dni. przerobil nieszczesna pompe lucasa na bosha mechaniczna autko chodzi jak nowe. koszt wymiany 2 tys zlotych.
jakby ktos potrzebowal namiar to chetnie podam, facet jest w poznaniu.