Zobacz pełną wersję : Usuwanie uszkodzeń - AC nowe auto


SrebnaStrzała
21-10-2013, 12:57
Witam
Jak to jest z AC w przypadku nowego auta firmowego którymi jeżdżą różne osoby?
Jak wiadomo przy kupnie zakładane jest AC gdzie auto nie ma żadnych uszkodzeń.
Czy jak dojdzie do jakiegoś poważniejszego uszkodzenia to mogę dopiero wtedy całe auto naprawiać, czyli wszelkie otarcia, obicia itd? Czy to musi być robione na bieżąco ?
Są obicia otarcia teraz doszło do drobnej stłuczki ale w zasadzie nie wiem kiedy te obicia czy otarcia powstały.
Ma ktoś tutaj doświadczenie jak to w praktyce wygląda? Auto będzie naprawiane w ASO.
Nic wcześniej nie zgłaszałem.

GWARANT
21-10-2013, 14:41
Witam
Jak to jest z AC w przypadku nowego auta firmowego którymi jeżdżą różne osoby?
Jak wiadomo przy kupnie zakładane jest AC gdzie auto nie ma żadnych uszkodzeń.
Czy jak dojdzie do jakiegoś poważniejszego uszkodzenia to mogę dopiero wtedy całe auto naprawiać, czyli wszelkie otarcia, obicia itd? Czy to musi być robione na bieżąco ?
Są obicia otarcia teraz doszło do drobnej stłuczki ale w zasadzie nie wiem kiedy te obicia czy otarcia powstały.
Ma ktoś tutaj doświadczenie jak to w praktyce wygląda? Auto będzie naprawiane w ASO.
Nic wcześniej nie zgłaszałem.

W takim przypadku musisz to zrobić ze swojego AC np jako szkoda parkingowa i mieć jakąś historyjkę na każde zdarzenie.

Andrzej
21-10-2013, 16:23
Wszystko jest opisane bardziej lub mniej szczegółowo w OWU AC firmy, z którą zawarta jest umowa na to auto. Zazwyczaj firmy dają 30 dni na zgłoszenie szkody. Sposób rozpatrywania szkody (tej dużej w Twoim przypadku) podczas, gdy auto nosi ślady po innych zdarzeniach, zależy tu w dużej mierze od firmy i likwidatora (rzeczoznawcy jakiego przyślą). Zdarza się, że przymykają oczy na te drobne uszkodzenia, a zdarza się, że się czepiają i obcinają wypłatę... Ale z doświadczenia wiem, że przedsiębiorców traktują mniej rygorystycznie jak zwykłego Kowalskiego, zwłaszcza, jak ubezpieczają wiele aut tego przedsiębiorcy...

boncio
22-10-2013, 13:47
Zasada jest prosta, każdorazowo z AC naprawia się uszkodzenie po jednej danej szkodzie.
Nie da się naprawić drobnych otarć przy okazji innej szkody, chyba że mają lub mogą mieć związek z tą szkodą. Przy czym trzeba mieć jakieś argumenty na ten związek.
Czyli jak masz otarcia drzwi, a podczas szkody mogłeś je zrobić np. o mur lub inne auto, to jak najbardziej tak. Ze swojego doświadczeniam napiszę, że zależy to od rzeczoznawcy i likwidatora. Ja co prawda robiłem z OC, ale otarcia na drzwiach zostały uznane i drzwi były lakierowane.