Zobacz pełną wersję : [Maverick 2000-2007] 3.0L 203KM automat - skrzynia biegów uszkodzona?


Pawel
26-10-2013, 17:27
Witam,

Szukam zakładu mechanicznego zajmującego się automatycznymi skrzyniami biegów w lubuskim albo ew. okolice Szczecina... a jeszcze lepiej nie za drogiego fachowca w Szwecji.

Dziś podczas próby mocniejszego depnięcia na gaz (wyprzedzanie z czwartego biegu) skrzynia przełączyła się się na 2 bieg, lecz potem "nie chciała" wejść automatyczna trójka ani czwórka.

Zaczęła mrugać kontrolka "O/D OFF" i auto nie ma już chyba trzeciego biegu, a może nawet dwójki - jeszcze nie mogłem wyczuć.
Kiedy odpalam auto kontrolka nie mruga, zaczyna po jakiejś minucie jazdy lub kiedy staram się mocniej przyspieszyć.

Wyczytałem w instrukcji że mrugająca dioda oznacza problem ze skrzynią, takie były moje podejrzenia. Sprawdziłem też olej... jest minimum.

Może ktoś ma jakieś sugestie?

Robek46
23-12-2013, 16:02
I jak ze skrzynią?

Pawel
23-12-2013, 16:18
Oleju musi być maximum , Mierzy się na pracującym silniku. Jak by od depnięcia gazu psuły sie skrzynie automatyczne, to chyba nikt by ich nie kupował.

bananmin
23-11-2022, 10:26
witam podepnę się , bo szukam mechanika od skrzyń automatycznych , możecie kogoś polecić kto ogarnia , skrzynia w mavericku v6 3l SKRZYNIA AUTOMAT CD4E, jest problem że nie wyrzuca z ciągnięcia gdy się hamuje , i dusi silnik przy zatrzymywaniu się .