Zobacz pełną wersję : Pomocy. Co to za kontrolka?


Anna Bomba
12-12-2006, 20:58
Witam

Proszę o pomoc. Jeżdźę explorerem rocznik 97 od 1,5 roku, od kilku miesęcy po przejechaniu kilkunastu kilometrów zapala mi się jakaś kontrolka - taki przekreślony pomarańczowy samochodzik i zupełnie nie wiem co to znaczy. Z samochodem niby nic się nie dzieje. Być może moje pytanie jest bez sensu (może ona ma się zapalać), ale ja zupełnie nie znam się na samochodach, jest to mój pierwszy samochód i uczyłam się nim jeżdzić na wyczucie, a przy moim stanie wiedzy z pewnością przydałaby się jakaś instrukcja.

Dziękuję jeżeli ktoś zechce mi odpowiedzieć
pozdrawiam

Tomasz Janczak
12-12-2006, 21:13
Czy aby napewno samochodzik ,może kontrolka katalizatora.Była już tu opisywana.

Anna Bomba
12-12-2006, 21:24
Dziękuję za szybki odzew

Nie wiem co to jest kontrolka katalozatora, ale to na pewno jest samochodzik przekreślony z podkreślonym tylnym kołem, świeci na pomarańczowo w prawy górnym rogu deski rozdzielczej.

Zaforg
13-12-2006, 07:58
To kontrolka od NIVO, zapala się gdy NIVO jest wyłączone(np. zmiana opon, przewożenie na lawecie) przełącznik jest tam gdzie klucz do kół.

Rad-T
13-12-2006, 08:41
zapala sie jak jest wylaczone albo jak spadnie z mocowania czujnik od NIVO, zajrzyj pod spob auta miedzy wydechem a tylnym mostem (tak mniej wiecej) - znajdziesz tam wiszace od gory dwa zebrowane (chyba nawet plastikowe) mocowania ktore powinny byc zaczepione do prostopadlego kawalka blachy z dwoma trzpieniami zakonczonymi zaokraglonymi lebkami - zobacz czy ktores z tych mocowan po prostu nie spadlo.


Aha - NIVO - to ustrojstwo ktore pompuje tylne zawieszenie w zaleznosci od obciazenia auta - taki hamerykanski wynalazek zastepujacy regulacje swiatel :)

Anna Bomba
13-12-2006, 19:06
Dziękuję bardzo za informacje. Jutro zaglądnę pod samochodzik. Pewnie sama nic nie zrobię, ale przynajmiej już wiem o co biega. Jakiś rok temu miałam wymieniany ten czujnk od połozenia zawieszenia (nie wiem czy to tak się nazywa), bo w serwisie powiedzieli że jest zepsuty - był dość drogi to przynajmniej jak wymienili to niech działa jak trzeba.
Jeszcze raz dzięki.

Rad-T
13-12-2006, 20:15
taaaaa mnie tez chcieli namowic na wymiane ale jakos stwierdzilem ze moge bez tego zyc.. potem zajrzalem sam pod spod i sie wszystko wyjasnilo... a koszt niemaly.. cos kolo 200 USD

Anna Bomba
13-12-2006, 21:41
Jeszcze małe pytanko - ten przełącznik w bagażniku (sukces wiem który to jest) ma być włączony podczas normalnej jazdy? czy jest możliwe że jeździłam z wyłączonym i samochód mi się pompował (a pompuje się jak szalony).

manius
14-12-2006, 09:12
musi byc wlaczony, wtedy dziala automatyczne poziomowanie (slychac kompresor ze pompuje), wylacza sie np. przy zmianie kola, w terenie itd.

lesny_ludek
14-01-2007, 14:52
Witam,
kontrolka ta jest zapalona, jeżeli wyłaczymy automatyczne poziomowanie (w bagażniku po lewej stronie). Niestety kontrolka ta zapala się również, jeżeli z mechanizmem tym jest coś nie tak, a mamy go włączonym co już moi przaedmówcy pisali.