Zobacz pełną wersję : [Opinia] o "FORD Autoelektronika w Dąbrowie Górniczej&q


mjr
13-12-2006, 09:14
Od 3 tyg próbuje zainstalować w Mondeo TDCi nowe wtryskiwacze.
Za każdym razem człowiek, który odbiera telefon przesuwa termin na sobotę, po południu.
Nigdy potem nie odbiera telefonu :!:
Dzwonię w tym tyg i stacjonarnego nigdy nikt nie podniósł, a obecnie i komórka milczy.
Jestem zniesmaczony podejściem do klienta :fcp24
Oto cała nazwa firmy, razem z adresem:

FORD Autoelektronika w Dąbrowie Górniczej na
Ul .Ludowej 42b, e-mail: drof2@o2.pl, tel.663800376, 032 7648780.

Auto już tak przerywa, że jutro ojciec wracając z południa Polski, jedzie do serwisu Forda w Warszawie, gdzie zostaną wymienione wtryski, taniej jak można by się spodziewać :!:

Pozdrawiam

blur
13-12-2006, 10:32
Auto już tak przerywa, że jutro ojciec wracając z południa Polski, jedzie do serwisu Forda w Warszawie, gdzie zostaną wymienione wtryski, taniej jak można by się spodziewać :!:

Pozdrawiam

tzn znaczy ile to ma kosztowac ?

marek11
13-12-2006, 12:44
czy to ten sam slynny warsztat od komputerka tak z ciekawosci. Bo jedni pisza peany a tu taka wpada.

blur
13-12-2006, 13:36
To juz chyba nie pierwszy post o negatywnym brzmieniu o tej firmie. Czy ktos wogóle tak robił coś więcej niż komputerek ? Bo kazdy powtarza ze maja wtryski po 650 PLN ale jakos nie udalo sie kupic nikomu :)

mjr
13-12-2006, 14:36
Mnie ktoś z forum prosił, by wyraził swoją opinię po zainstalowaniu.
A że nie można W OGÓLE zainstalować tam nowych wtrysków, więc pisze jak jest. :fcp5

Osobiście sam jestem ciekaw, czy ktoś coś u nich juz nabył :?:

kiceksc
13-12-2006, 15:39
Czy ktos wogóle tak robił coś więcej niż komputerek ?
Osobiście sam jestem ciekaw, czy ktoś coś u nich juz nabył

Ja robiłem ;) Montowałem alarm, czujniki parkowania, zmieniałem filtr paliwa no i oczywiście komputerek.

Więc tak

Alarm: żadncyh problemów, wszystko działa jak powinno

Czujniki parkowania: W 2 kompletach coś padło. W jednym wariowały czujniki (wskazywało że coś jest z tyłu a tego nie było i tak na zmiane - jest, nie ma, po lewej, po prawej). W 2 (ponoć droższym) padł wyświetlacz - odrazu jak testowałem. Po wymianie wyśweitlacza i przy okazji całej centralki (bo kable były luźne) śmiga wszystko ładnie. Oczywiście nic nie dopłacałem i usterki które zaistniały napewno nie wystąpiły z winy złego montażu. Poprostu pech... No ale jest już dobrze (odpukać w niemalowane ;) )

Filtr paliwa: Wymiana bezproblemowa, lecz jak wracałem do domu filtr wypadł z zatrzasków (panowie od Forda zbierają kolejne oklaski... jak można filtr paliwa który troche waży i narażony jest na wstrząsy montować na plastikowe zaczepy? :fcp15 ). Fakt ten zauważył mój tata na ok 2 dni później, mało brakło a przewód zwrotny do filtra by się przetarł o metalową osłone (łańcucha?). Przetarła się zewnętrzna warstwa (stary typ przewodu) wewnętrzna właściwa tylko lekko się przytarła, nic się nie lało, ale postanowiłem pojechac do DG, powiedziałem o zaistniałym fakcie, właściciel powiedział, że będzie to załatwione, podałem numer VIN, mechanik zabezpieczył filtr zipami. Pojechałem do castoramy i dla pewności kupiłem rurke z gąbki (taką do ocieplania rurek z wodą ;) ) i założyłem ją na ten przewód. Na następny dzień zadzwoniłem i umówiłem się na wymiane. Pojechałem, dostałem przewód (nowego typu, bo ponoć takiego jak miałem już nie robią, krztałt ma ten sam tylko jest już bez tej zewnętrznej warstwy i wydaje mi się twardszy), zaproponowano mi jego wymiane, lecz zasugerowano, że ten stary jest dobry bo warstwa właściwa nie została naruszona, więc został, a nowy przewód dostałem na zapas (oczywiście za darmo), zaczepy filtra zostały wymienione na nowe (też za darmo).

Ogólne podsumowanie:
Właściciele są bardzo wporządku, mechanicy zresztą też, do jednego mam tylko zastrzeżenie (co montował czujniki), ale ogólnie ocena jest pozytywna.
Rozmawiałem dłużej z jednym z właścicieli, twierdzą, że ostatnio mają tyle roboty, że poprostu nienadążają, coraz więcej klientów (to dobrze ofkorz ;) ), przy okazji w chwili wolnego chcą zrobić remont i poczekalnie dla klientów, przenieść biuro. Trzeba ich zrozumieć i cierpliwie czekać (na chwilowe...) bo powiedział, że będzie zrobione, ale niestety narazie poprostu nie ma kiedy, a trzeba nad tym posiedzieć (nie jest to takie łatwe jak się niektórym wydaje). Dajmy im czas a napewno wyrosną na godnych konkurentów ASO (nie tylko cenowych ale i jakościowych)

Ps. Ale się rozpisałem :D

Bart
13-12-2006, 16:36
Mnie trochę wkurzyli jak jechałem robić kompa, bo grzecznie się chciałem umówić ale Pan powiedział, że nie trzeba bo są cały czas. Powiedziałem że będę międy 11-12... I byłem. Tylko elektronika od liczników nie było. Chwila rozmowy na temat, że lecę z Krakowa do Dąbrowy i nie chce mi się czekać 2 godziny aż wróci i przyjechał do 15 minut.

A reszta pozytywnie.

Mnie też mówili że wtryski za 650 zł mają.

bibi
28-12-2006, 23:10
Od 3 tyg próbuje zainstalować w Mondeo TDCi nowe wtryskiwacze.
Za każdym razem człowiek, który odbiera telefon przesuwa termin na sobotę, po południu.
Nigdy potem nie odbiera telefonu :!:
Dzwonię w tym tyg i stacjonarnego nigdy nikt nie podniósł, a obecnie i komórka milczy.
Jestem zniesmaczony podejściem do klienta :fcp24
Oto cała nazwa firmy, razem z adresem:

FORD Autoelektronika w Dąbrowie Górniczej na
Ul .Ludowej 42b, e-mail: drof2@o2.pl, tel.663800376, 032 7648780.

Auto już tak przerywa, że jutro ojciec wracając z południa Polski, jedzie do serwisu Forda w Warszawie, gdzie zostaną wymienione wtryski, taniej jak można by się spodziewać :!:

Pozdrawiam

A więc co do wtryskiwaczy to nie chodzi tu o montaż który wykonujemy max. 40 min ale o same części wtryski oczywiście są na miejscu po 650 zł szt ale są o numerach jak na aukcji czyli 3S7Q-9K546-BB (mondeo 2003-2004 już po FL) a większość potrzebuje 2S7Q-9K546-AJ (mondeo 2001-2003) które niestety się nie zamieniają i tych wtryskiwaczy nie mamy (na razie) tzn. możemy je mieć ale już nie po tak atrakcyjnej cenie tylko ok.900 zł szt. nasi dostawcy też nam obiecują że będą i każą jeszcze czekać nie jest to zależne już od nas.Natomiast co do opini na nasz temat to staramy się aby nasi klienci byli zadowoleni oczywiście też popełniamy błędy jak każdy z Waszych opini negatywnych czasami słusznych a czasami nie, staramy się wyciągac wnioski i zmieniać coś, myślę że i tak idziemy w dobrym kierunku chociaż dopiero zaczynamy tj.1.5 roku. Gorąco Pozdrawiamy Wszystkich miłośników Fordów i Naszych Klientów Życząc w Nowym Roku jak najmniej awarii szczególnie TDCI :fcp1
Ford Autoelektronika
bibi

Basia
28-12-2006, 23:18
dajcie znać jak ktoś będzie chciał podjechać do serwisu lub dobrego mechanika w kielcach jest ich dwóch.

sosnek
12-06-2007, 12:10
bibi :Czy podane dane sa jeszcze aktualne a firma dziala ?

Probowalem sie dodzwonic na komore - wylaczona a na stacjonarnym nikt nie odpowiada?

POzdrawaim