Zobacz pełną wersję : Rozbieżność w wartości auta w wycenach US i ubezpieczyciela. Skąd taka różnica?


MAX2008
01-11-2013, 07:34
Podziele się z Wami ciekawostką jaka mnie spotkała w trakcie kupowania S-maxa. Otóż przed samym kupnem udałem się do Urzędu Skarbowego i Towarzystwa Ubezpieczeniowego w celu otrzymania informacji ile będę musiał mieć całej kasy na kupno zarejestrowanie i ubezpieczenie samochodu. W Urzędzie Skarbowym bez względu jakiej sumy bym nie napisał mniejszej niż oni mają w tabelce chyba z Eurotaxu to podatek za 2009 r auta liczyli mi od 49 tys. czyli jakieś tysiąc złoty. Ok idę do mojego dotychczasowego ubezpieczyciela pytać się ile za ten rocznik wyjdzie za pełen pakiet OC AC i NNW. Pani zaczęła dokładnie wypytywać o dane jakie jej były potrzebne do wyliczenia stawek i też wyceny dokonywała na tabelkach z danymi z Eurotaxu i tu jak się jej zapytałem od jakiej wartości liczy to powiedziała że od 32 tys, bo tu w tabelce ma taką wartość podaną za ten rocznik i model silwer x. To teraz skąd ta różnica prawie 17 tyś między tabelkami Urzędu Skarbowego a ubezpieczyciela????? Czy nasze państwo tak chce nam skórę łoić czy ubezpieczyciel oszczędzać przy wypłacie odszkodowania ??? W końcu i tak auto kupiłem z fak Vat 23 ale ciekawostki się dowiedziałem :619:

kicaj
01-11-2013, 07:39
Złóż oficjalne zapytanie do urzędu celnego dlaczego u nich auto wg.tej samej tabeli jest 17 tys droższe. Być może dasz radę odzyskać cześć pieniędzy za podatek.
Z drugiej strony pismo do ubezpieczyciela dlaczego u nich tak tanio :-) pamiętaj że AC jest do sumy wartości auta...

Tapatalk u mnie...

sizarrio
01-11-2013, 07:52
Być może dasz radę odzyskać cześć pieniędzy za podatek.
jak była Fvat23%, to nie ma osobnego podatku odprowadzanego do US. Moim zdaniem takie pisma nic nie dadzą. US napisze, że korzysta z Eurotaxu, czyli uśrednionych tabel, a Ubezpieczyciel zasłoni się tajemnicą ubezpieczniową, albo powie, że oni korzystają z Eurotaxu, Audatexu Info -Experta i wewnętrznych procedur oceniających.
Wartość auta do ubezpieczenia możesz sprawdzić w konfiguratorach internetowch Ubezpieczycieli. Zrób ze dwie wyceny i porównasz sobie ile wychodzi.

kicaj
01-11-2013, 08:35
w przypadku gdy pisemnie złoży zapytanie urząd musi odpowiedzieć zwłaszcza że do porównania jest inna cena za to samo auto z tego samego katalogu. Urząd ma ileś dni na odpowiedź, ale jeśli nie odpowie to w szczególnym przypadku będzie musiał zwrócić różnicę.

Jak ktoś sie pyta o cło znaczy że raczej to nie fvat

sizarrio
01-11-2013, 09:22
Przeczytałem pierwszy post 3 razy i masz wpisane Urząd Skarbowy .... urząd celny jest, owszem, ale wprowadziłeś go w swoim poście.

Rzeczywiście US musi odpowiedzieć, Ubezpieczyciel nie, szczególnie, że AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i jak Ubezpieczyciel chce, to nie musi przedstawiać nawet oferty na AC (w odróżnieniu od OC). Pytanie czy odpowiedź pt. korzystamy ze średnich danych rynkowych zawartych w katalogach ... (i tu podstawić dane) przedstawia jakąkolwiek wartość?

kicaj
01-11-2013, 13:44
Mea culpa oczywiście urząd skarbowy. Pomyliło mi się i nie wiem czemu...

Tapatalk u mnie...