Zobacz pełną wersję : Wróble w garażu


Kristopher 8946
24-11-2013, 12:55
Witam :surprise: mam nietypowy problem jak mozecie to pomozcie.A zatem mieszkam na wsi garaz nie murowany tylko nowy drewniany,na zime w nim chca zagoscic wroble,jest ich tam pelno,kazdego rana jak wstane na Mondku jest pelno glutow,co wytre i tak samo kolejnego dnia,co z tym zrobic probowalem juz wszystkiego,i dziury zakladalem i siatka nic nie pomaga problem ten sam,pomozcie,i prosze bez smiechu bo kazdemu moze sie to trafic he :P

petrus1
24-11-2013, 15:31
Tylko nie próbuj wsadzać do garażu kota. Z poprzednim autem sprawdziłem tę metodę i kocur porysował mi maskę i dach, bo tak zawzięcie starał się z garażu wyjść. A miał tylko myszy przegonić.
Skoro po uszczelnieniu dachu dalej Ci wlatują, tzn że jeszcze jest inne wejście - szczelina nie zatkana.

Kristopher 8946
24-11-2013, 16:06
Właśnie myślalem o kocie nawet o 2 bo garaz spory,dzieki.A moze sa jakies odstraszacze

petrus1
24-11-2013, 16:13
Nie wiem czy to coś w Twoim przypadku da, ale u sąsiada poskutkowało na jaskółki, które chciały lepić gniazda pod okapem i balkonem. Postawił na poręczy balkonu makietę, chyba sowy czy jastrzębia i pomogło.

mmmk
24-11-2013, 16:52
http://allegro.pl/odstraszacz-ptakow-golebi-szpakow-wrobli-birdchase-i3670851196.html :D coś podobnego maja albo mieli w porcie w Gdyni w okolicy magazynów zbożowych, sam się z tego śmiałem ale pracownicy portu mówili, ze pomaga. kolo Auchana tez słyszę jakieś takie powtarzalne dźwięki więc może i to coś daje.

Kristopher 8946
24-11-2013, 19:24
Bardzo smieszne,wiecie,jakby wam ptaki zmienialy kolor auta codziennie to kazdy z was by sie wkurzyl ;-)

RedFord
24-11-2013, 21:31
Bardzo smieszne,wiecie,jakby wam ptaki zmienialy kolor auta codziennie to kazdy z was by sie wkurzyl ;-)

Kristopher ale to nie jest śmieszne - te straszaki naprawdę działają. Posadź takie dwa na dachu. Ja walczyłam z gołębiami, dzień w dzień parapety zasrane, a raz, budzę się rano, coś mi grucha przy łóżku, między łóżkiem a kaloryferem....podnoszę głowę a w domu dwa spacerujące gołębie - to, jest śmieszne :) ale zarąbane auto już nie. Kot też nie pomoże a tylko ci auto podrapie.

Wojtek
24-11-2013, 21:36
Sie ma.

Kolega , stosował to : http://www.skleperpol.pl/pl/p/NAJSKUTECZNIEJSZY-zel-na-golebie%2C-wroble-i-inne-ptaki-Bird-Proof/166
Z tego co wiem , to pozbył się problemu.

Pozdrawiam
Wojtek

mmmk
25-11-2013, 13:55
ja pisałem poważnie a nie jako żart. na allegro jest kilka wyników wyszukiwania jak się wpisze odstraszacz ptaków ale co to daje to nie wiem. te dźwiękowe odstraszacze może na użytek prywatny wydaja się głupie no ale skoro ratują towary za kilkaset tysięcy złotych to może coś w tym jest. a ze zwierzakami i odstraszaczami do nich ciężko trafić. odstraszacz psów z allegro który sobie kupił mój ojciec kompletnie nie działa...

Kristopher 8946
25-11-2013, 15:38
Dzieki wielkie za pomoc,zastosowalem odstraszacze,i czarne ''flagi'' pozatym przyszedl mroz i ptaki uciekly.Dziekuje.Pozdrawiam.
Można zamknac ;-)