Zobacz pełną wersję : Dowód rejestracyny ( zabrany przez policje)


exe2468
19-12-2013, 16:24
Witam, mam takie pytanie. Miałem kolizje drogową i został uszkodzony zderzak oraz reflektor policja zabrała dowód rejestracyjny do czasu przejścia przez badanie techniczne. Samochód jest mi bardzo potrzebny w przyszłym tygodniu. W tej chwili jest u blacharza, jeśli odbiore samochód przejde badanie techniczne a dowodu nie bedzie jeszcze do odbioru w urzedzie komunikacji czy oni wystawiają jakieś zaświadczenie abym mogł się poruszać samochodem czy tez mozna przez jakiś czas do odbioru dowodu poruszać sie na tym samochodem , jak to wygląda ?

Pawel
19-12-2013, 17:58
Policja powinna ci wystawić pokwitowanie zatrzymanego dowodu. Jeżeli zgłosisz się z przeglądem do wydz kom, to mogą ci przedłużyć ważność tego pokwitowania policyjnego, lub powiedzą że możesz jeżdzić mają ze sobą przegląd, i to pokwitowanie.

exe2468
19-12-2013, 18:53
Zgadza sie mam pokwitowanie, tylko waznosc jego chyba nie jest istotna bo zabrania poruszania sie samochodem ze wzgledu na uszkodzenia...

winmajor
19-12-2013, 18:56
Nawet chyba nie. Policja dosc szybko przekazuje dowod do wydzialu komunikacji. Pokwitowanie i dokument zz przegladu i wydaja dowod spowrotem. Chyba dodatkowo przedluza to termin badania ale nie mam pewnosci.

Wysłane z mojego LG-E975

jarhel74
19-12-2013, 20:14
Z tego co wiem, jeśli będziesz miał kwitek z SKP potwierdzający przejście przeglądu, możesz z tym zaświadczeniem jeździć przez 30 dni. W tym czasie zgłaszasz się do WK i odbierasz dowód.

majek32
19-12-2013, 20:23
Z tego co wiem, jeśli będziesz miał kwitek z SKP potwierdzający przejście przeglądu, możesz z tym zaświadczeniem jeździć przez 30 dni. W tym czasie zgłaszasz się do WK i odbierasz dowód.

Dokładnie tak jest

Cena badania powinna byś chyba 20 zeta.
Uważaj bo na prywatnej stacji mogą chciec ok 200 zeta

Szeryf455
19-12-2013, 21:23
Cena badania powinna byś chyba 20 zeta.

Za każdy uszkodzony-naprawiony element.

majek32
19-12-2013, 21:34
Nie
Zależy co w zastępczym dowodize jest wpisane. Jeżeli "kolizja" to koszt 20 zeta, jeżeli "wypadek" to badanie pełne takie coroczne i dodatkowo powypadkowe stokilkadziesą zeta, nie pamietam teraz dokładnie.

Miałem taki przypadek że przywatna stacja własnie tak chciała za badanie pokolizyjne, a na wojewódzkiej wzieli tylko 20 zeta. Pytając dlaczego tak, wyjasnili mi to co powyżej napisąłem. Na prywatnej stacji ma prawo więc czemu nie skorzystac?

exe2468
20-12-2013, 19:51
Przegląd zrobiony kosztował 94 zł, ale cena nie jest istotna bo i tak mi zwracają za to z ubezpieczenia za okazaniem faktury. W każdym razie poiwedzieli że na tym zaswiadczeniu moge jezdzić jak kolega wpominał 30 dni... Dzieki za pomoc :-)