Zobacz pełną wersję : Komu kończy sie w tym roku OC/AC ? Gdzie sie ubezpieczyć ?


Power
21-08-2004, 21:26
Witam,
Pewnie nie tylko ja mam ten problem ale i Was wielu. Za pare miesięcy kończy mi się ubezpieczenie samochodu, tzw. salonowy Pakiet firmy Alianz. Może ktoś to już przerabiał na forum, co robić żeby nie przepłacić, czy zostać dalej w Alianz (5,3%)tzn kupować pakiet w salonie czy w innej firmie ubezpieczeniowej ? :cry:

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Piotr

AT
22-08-2004, 15:39
Jeżeli nie masz znacznych zniżek (za kilka lat bezszkodowej jazdy) i chcesz mieć AC to pakiet chyba zawsze wyjdzie ci taniej.
Z tego co wiem, to pakiety OC/AC/NW/(i coś tam jeszcze) można kupować nie tylko w salonach ale też u innych agentów.
Ja osobiście zawsze kupuję pakiet w tym samym salonie, tylko właściwie corocznie zmieniam firmę (Allianz, PZU, Cigna, itp.) w zależności od tego która w danym roku proponuje korzystniejsze warunki. Te warunki zmieniają się bardzo często i to czasami w bardzo "drastyczny" sposób. W jednym roku Allianz może mieć np. 5,3% a w następnym 7%, tymczasem PZU miało 8% a w tym momencie 6% - trzeba się dokładnie wypytać.

Dobry salon FORD'a powinien mieć w ofercie przynajmniej kilka pakietów od różnych ubezpieczycieli.
W praktyce u mnie wygląda to tak - jadę do salonu, podaję dane samochodu i po ustaleniu jego wartości pani przygotowuje mi propozycje z każdego pakietu. Wybieram ten, który mi odpowiada i cześć. Czasami sprawę omawiam telefonicznie, pani przygotowuje polisę i umawiam się już na sam jej odbiór (plus sesja zdjęciowa samochodu :) ).

Nie wiem, czy jest to najtańczy sposób, ale dla mnie najwygodniejszy

Adam