Zobacz pełną wersję : klimatyzacja- wentylator ciagle chodzi


dampsik
29-12-2006, 18:58
od niedawna mam forda transita 2.0 z 2004 roku z klimatyzacją. mam 2 problemy:
1) ciągle chodzi jeden wentylator. tzn zalancza sie jakis czas po odpaleniu silnika, nie od razu. na cieplym silniku zalancza sie bardzo szybko
2) spod maski, podczas pracy silnika wydobywa sie specyficzne, metaliczne "tykanie", cos jakby jakis przekaznik cos wlaczal i wylaczal z czestotliwoscia co kilkanascie sekund.

Pierwszy raz mam auto z klima i teraz nie wiem czy fordy tak maja (slyszalem ze tak, przynajmniej o wentylatorze) czy moze cos jest pochrzanione.

Prosze o porade tych ktorzy cos wiedza o klimie w fordach.
Pozdrawiam wszystkich i zycze szczesliwego Nowego Roku

karex
30-12-2006, 00:52
Ad1. Jest dobrze. Po prostu przy chłodnicy jest coś takiego jak skraplacz klimatyzacji (inaczej kondenser) i on ma b. wysoką temperaturę dlatego chodzi wentylator (na I biegu lub jedna sztuka, zależy jaki masz układ).
Ad2. To cyka sprzęgiełko w sprężarce klimatyzacji. Kilkanaście sekund to trochę za często, ale ponoć nic mu się nie stanie, tak słyszałem już od kilku niepowiązanych osób (mi też tyka tak często i nie mam zamiaru tego robić). Przyczyny mogą być różne np. uszkodzony któryś czujnik ciśnienia i oszukuje.

dampsik
30-12-2006, 09:39
widze karex ze masz mondeo. wlasnie w mondeo slyszalem podobne tykanie gdy stal na swiatlach a ja na przejsciu. bylo identyczne

karex
30-12-2006, 10:18
. wlasnie w mondeo slyszalem podobne tykanie gdy stal na swiatlach a ja na przejsciu. bylo identyczne
Hmm, może to było moje auto :fcp13 .
A tak na serio. Więc sam widzisz, że to nie tylko u Ciebie :P .
No i pamiętaj włączać klimę nawet zimą gdzieś raz na miesiąc. Dlaczego i kiedy nie włączać, albo się sama nie włączy to już użyj funkcji "szukaj": http://forum.fordclubpolska.org/search.php . Podpowiem Ci, że możesz wpisać w pole szukania: klima* , poniżej w użytkownika wpisz mnie karex i z listy wyboru zaznacz całe forum. Przejrzyj tematy które Ci się wyświetlą i mam nadzieję, że będziesz wiedział co i jak. Albo po prostu pokombinuj z funkcją szukaj. Nie załamuj się jak Ci na początku wyskoczy z 1000 postów, po prostu w końcu nauczysz się filtrować pytania :D .

I może uzupełnij profil o to skąd jesteś i wiek, lepiej i ładniej to wygląda :P .