Zobacz pełną wersję : Fotelik z isofix jak zamontować ?


rafal8967
14-01-2014, 15:14
Witam posiadam fotelik z bazą isofix, lecz sprawdzając aukcje internetowe dostrzegłem że do fotelika można dokupić pas podtrzymujący górna część fotelika który póżniej zapina się za tylnym siedzeniem. I mam pytanie czy to dodatkowa opcja czy obowiązek, dodam że nigdy nie mialem fotelika z bazą isofix, no i jeszcze jedno czy taki fotelik da się zamontować bez bazy w aucie które nie posiada uchwytów do isofixa fotelik ma przedzial wiekowy 9-36 . Dzięki za wszelkie podpowidzi pozdrawiam Rafał..

Palek_PL
14-01-2014, 15:47
Witam.Tez spotkałem sie z mocowaniem fotelika poprzez dodatkowe pasy.Wydaje mi sie że to jest tzw. miekki isofix. Skuteczność tego rozwiązania nalezy sprawdzić w testach fotelikow /ADAC/. Co do wymogu stosowania bazy i pasu dodatkowego to najlepiej poczytać na stronie producenta. W foteliku , którego modelu nie pamietam , było to jako zalecana , dodatkowa opcja. Ja raczej skłaniam sie ku isofix'owi twardemu.Tak mam u najmłodszego juniora /MC Cabriofix z baza isofix/ a dla starszego planuje kolejny MC lub Concord Transormer tez na twardym isofixie. Ma to ogromny plus przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwa oraz w wygodzie i szybkości montażu.pzdr!
PS.
"...no i jeszcze jedno czy taki fotelik da się zamontować bez bazy w aucie które nie posiada uchwytów do isofixa fotelik ma przedzial wiekowy 9-36..."
Jestem przekonany , że tak. Na przednich fotelach /kierowcy i pasażera/ nie masz mocowan isofixa , wiec każdy fotelik powinien miec mozliwość mocowania przy pomocy pasów bezpieczeństwa.

boncio
14-01-2014, 16:27
Ten górny pas to moim zdaniem jest tzw TopTether, czyli dodatkowy, 3 punkt mocowania zapobiegający obróceniu się fotelika podczas kolizji.
Jest dodatkiem do dwóch metalowych mocowań isofix w kanapie. Jest trochę upierdliwy, ale mniej niż dodatkowa stopa przed kanapą, no i po coś go wymyślono. Jak w każdym razie używam.
Nie jest obowiązkowy, ale isofix też nie jest.

savo
15-01-2014, 06:03
czy taki fotelik da się zamontować bez bazy w aucie które nie posiada uchwytów do isofixa fotelik

Każdy fotelik powinno się udać zamontować za pomocą pasów. Poczytaj w instrukcji:wink:

Lukaszko
15-01-2014, 07:28
Czytam co piszecie i jestem przerażony!
Czy ktoś z was czytał instrukcję i się chwilę zastanowił?
Rafal8967 jaki masz fotelik? To co piszesz to prawdopodobnie pas TopTether. Jest to tak zwany trzeci punkt mocowania Isofix. W niektórych fotelikach jest on obowiązkowy w innych go nie ma a w innych jest opcjonalny lub zależny od sposobu montażu. O tym wszystkim mówi instrukcja!
Ogólnie foteliki 9-36 to kiepski pomysł.
Sava nie każdy fotelik da się zamontować za pomocą pasów, są foteliki tylko isofix i tylko na pasy lub uniwersalne.
Siedzę trochę w temacie fotelików bo mam dwójkę dzieci i temat zgłębiłem dość dokładnie.
Podaj Rafał model fotelika to zobaczymy co z tym zrobić.

Traktujcie fotelik dla dziecka bardzo poważnie, jego wybór i sposób montażu jest kluczowy dla bezpieczeństwa.

jvc
15-01-2014, 08:34
Ja kupowałem fotelik dla córy jakieś 5 lat temu, z górnej półki z isofix z tzw. dodatkową nogą mocowaną do podłogi, drogi był z tego co pamiętam w granicach 1400 zł. Żadnych dodatkowych pasów nie mam i powiem szczerze że pierwsze słyszę, może trochę się zmieniło od tego czasu.

Lukaszko
15-01-2014, 08:40
JVC z całym szacunkiem ale to że ty nie masz dodatkowych pasów to nie znaczy że takie nie istnieją. Pas toptether zapobiega obrotowi fotelika do przodu przy zderzeniu czołowym. W twoim foteliku tą rolę pełni właśnie noga. Ogólnie w większości fotelików isofix 9-18 jest albo noga albo pas TT. Nieco inaczej jest w fotelikach innych klas gdzie TT jest rzadko spotykane i warunki jego użycia są różne.

jvc
15-01-2014, 09:02
Czy ja gdzieś napisałem że takie nie istnieją? :)
Ja mam coś takiego
http://megatanio.pl/fotelik-samochodowy-maxi-cosi-pearl-2014-total-black-baza-wysylka-gratis-p17240.html
Dlatego zaciekawiło mnie o co chodzi z tymi pasami bo jakoś przy isofixie wcześniej o tym nie słyszałem

edit.
Dobra ,żona mnie opitoliła że wiadoma sprawa że jest albo pas ,albo dodatkowa noga. Jak kupowaliśmy to też tak było, to ona wybierałą i stąd moja niewiedza.

rafal8967
15-01-2014, 09:19
To jasne że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze wiem o tym bo mam dwóch małych rozrabiaków i dla każdego kupowałem foteliki dobrych marek i zawsze sprawdzałem dokładnie co kupuje, lecz ten fotelik dostał brat w gratisie przy zakupie autka i opinie są różne daje link do fotelika może ktoś go zna
http://dino.sklep.pl/nowy/advanced_search_result.html?manufacturers_id=337&inc_subcat=1&keyword=+%09Roan+Kiwy+SLF+123+


jest też tu na pozycji 56,
http://opinie.wozki-dla-dzieci.com/foteliki-samochodowe-testy-adac/

paprykro
15-01-2014, 11:41
Odsyłam do http://fotelik.info/pl/news/top_tether_gorny_pas_isofix,117.html.
Też niedawno miałem ten dylemat,
Kupiłem, Romera Trifix, w standardzie ma pas TT ( jeśli fotelik jest w niego wyposażony to należy go bezwzględnie używać ;) ). Tego modelu nie można zamocować inaczej niż Isofix.
Generalnie idea pasa TT przyszła do Europy ze Stanów. Wydaje mi się, że mimo wszystko jest wygodniejsza i bezpieczniejsza. Ponadto problem ze stopą pojawia się kiedy w podłodze są schowki.

Lukaszko
15-01-2014, 14:20
Trochę wynalazek ten twój fotelik Rafał. A ile twoje dziecko waży?
Bo o ile tak od wieku 4 lat i z 18kg bym się odważył go używać to dla mniejszego dziecka nie bardzo.
Tak czy inaczej szukaj instrukcji i czytaj jak się używa tego fotelika i kiedy potrzebny jest ten pas. Jak nie jest drogi to może warto dokupić ten pas. Ale najpierw przeczytaj instrukcję.

rafal8967
15-01-2014, 14:34
Wiem że wynalazek dla tego pytam bo pierwszy raz cos takiego widzę a co do istrkcji to szukam i czytam, no i znalazlem pas za około 90 zł, ale zawsze warto też poczytać opinie forumowiczów . Fotelik bedzie woził starszego synka dziennie jakieś 5 km do przedszkola i bedzie w drugim samochodzie a syn ma skączone 4 lata więc myśle ze wraz z tym pasem bedzie bezpieczniej...

Lukaszko
15-01-2014, 15:26
Bo nie wiadomo czy do każdej wagi i sposobu montażu można użyć tego pasa.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka