Zobacz pełną wersję : Ford Mondeo MK4 do oceny


loku1983
21-01-2014, 13:18
Witam.
Noszę się z zamiarem kupna mk4. Wcześniej szukałem mk3 ale nie udało się znaleźć coś w dobrym stanie i postanowiłem sięgnąć głębiej do kieszeni i kupić mk4. W necie znalazłem takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=3934803429 vin WF0GXXGBBG8Y68454
Według sprzedającego Mondeo zostało kupione w Auto Plaza Warszawa
Serwisowane było ASO BEMOMOTORS WARSZAWA AL.KRAKOWSKA 169,I SERWISIE P.L.L.LOT. Auto używane jako służbowe. Na masce posiada 15cm rysę. W aucie zostały porysowane drzwi PP, zostało to polakierowane.
Proszę o ocenę ponieważ sam nie mogę się wybrać (prawie 400km w jedną stronę) a nie chce się przejechać tylko. A może ktoś już oglądał to autko i chciałby się podzielić opinią:027:
Skany serwisowe, które otrzymałem od sprzedającego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8cec4e304dd16b6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6242bf65868e4332.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a18208f6543455c9.html
Dzięki i pozdrawiam.

Usefull
21-01-2014, 14:02
Główne funkcje
Data produkcji: 10.10.2008
Model pojazdu: Mondeo 2007-
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 60
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI (145PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"PL"
Lakier: Morello
Materiał we wnętrzu: New York / Ebony
[Kliknij, aby zmniejszyć]

Mniej ważne funkcje

Bez tylnych chlapaczy
Less Cargo Stowage Device
Bez zestawu do wykończenia wnętrza
Bez przednich chlapaczy
Bez ukł.ułatw.ruszan.na wzn.(HLA)
Ze standardow drzwiami tylu nadwoz
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Bez układu podwójnego ryglowania
Bez pakietu wyp. specj.
Bez opcji flotowych
Bez wielofun.pak.do celów marketin.
Poziom marketingowy 1
Bez wyposażenia RSO
(-) SVP
Z elektroniczna kontr.statecznosci
Bez zestawu do napraw opon
Z Centralnym Zamkiem
Z Szybami Tylnymi Sterow. Elektr.
Szyba barw.nieb - Kompl.
Szyba przedn.barw.nieb
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z popielniczkš w konsoli
Bez schowka pasażera o reg. temp.
Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Z przednimi dywanikami podlogowymi
Z tylnymi dywanikami podlogowymi
Bez osłon przeciwsłonecznych
Bez podpory ładunku
Bez siatki działowej przest. bagaż.
Bez Siatki Zabezpieczenia Ładunku
Z wykładzinš przedziału
Less Rear Screen Sun Blinds
Bez wewnetrznej przegrody
Krata wlotu pow. lakierowana
Bagażnik dachowy - Srebrne relingi
Bez Spojlera
Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Podw.lus.ele/ogrz/skła/lamp.oœ.prog
Bez specjalnych pokrowców siedzen
Bez specjaln. pokrow.przedn.siedzeń
Bez specjaln. pokrowc.tyln. siedzeń
Z Podlokietnikiem
Z ręcznie reg. podporš lędŸw. pas.
Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp.
Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp.
Bez ogrzewanych tylnych siedzeń
Bez zintegrow. fotelika dziecięcego
Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
Bez podłokietników tylnych siedzeń
Bez sprzegu przyczepy
Klamka zewnętrz. w kolorze nadwozia
Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
Elektr.zwalniana blokada drzwi
Pilot zdal.ot.drzwi-2 klucz.ruchome
Bez ukł. otw. drzwi bez kluczyka
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Ze Spryskiwaczem Reflektora
Bez Szyberdachu
Air Curtain Restrnt LH
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Podusz.powiet.ochrony kolan-kierow.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Bez wył. pod. pow. pas.
ze stalowym kolem zapasowym
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Koł.ze stop.lek.6.5 X 16"- Styl D
With Conventional Spare Tyre
Nieblokujšce nakrętki kół
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-I
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-Q
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Bez osłon ochronnych
Sportowe siedzenie przednie
Z kan.tyln./ Sł.B
Bez czujn.fil.pow.
Z 70-l. zbiornikiem paliwa
Standardowa konstrukcja pedalu
Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
Bez Układu Sterowania Prędkoœciš
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
Konwencjonalne wskaŸniki - Poziom 3
Z obwodowym urzadz.p/kradziezy
Z ukladem wspomag.przy parkow.tylem
Z przedn.ukł.pomocy przy park.
Akumulator 52 AH
Bez dod. odtwarzacza CD
Z gniazdem A/V
Bez połšczenia interfejsu Bluetooth
Antena dachowa
Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
Pakiet wyposażenia systemu ICE 2
Z 8 Głoœnikami
Bez Zestawu Do Telefonu
Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
Bez kamery
Reflektor ksenonowy
Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Ze swiatlami progowymi
Z oœw.wnętrza typu
2/3 Row Curt Lamp/2 Row Map Light
Z autom. reg. poz. œwiec. reflekt.
Z automatycznym wł./wył.reflektorów

brać skany dokumentów i dzwonić do stacji gdzie był serwisowany :619:

mefkm
22-01-2014, 07:18
trochę dziwna sprawa z tym autkiem - chociaż może możliwa, wg paragonu wystawionego przez firmę "mechanika pojazdowa paweł ptaszek" auto w dniu 20-09-2013r. miało nalatane 80 tyś. km, a obecnie zgodnie z treścią ogłoszenia stan licznika wynosi 105 tyś. km - czyli w 3 miesiące ktoś autkiem zrobił 25 tyś. km, gdzie wcześniej średnio na rok było to 16 tyś. km

jeszcze jedna sprawa - zdjęcia robione chyba w zeszłym roku, bo wg zdjęcia przedstawiającego licznik auta temp. na zewnątrz 26C

ew autko zmieniło właściciela, który już serwis zmienił na nieautoryzowany i od wymiany el. eksploatacyjnych natrzaskał 25 tyś. km - ale to powinna być następna wymiana oleju i następny paragon/faktura, bo olej wymienia się chyba co 20 tyś. km - nio i te zdjęcia coś za ładna pogoda jak na styczeń

qndziu
22-01-2014, 10:57
Zdjęcia na pewno nie robione na bieżąco, bo drzewa mają liście zielone, więc pewnie gdzieś pod koniec lata pstrykane.

mefkm
22-01-2014, 11:08
heh, a na paragonie z wymiany oleju itp. przebieg 80 tysi

chyba, że to handlarz podkrecił licznik do przodu - zeby na skręcony nie wyglądał, może tylko chciał uwiarygodnić!!

loku1983
22-01-2014, 12:17
Według mnie, zdjęcia były robione we wrześniu 2013r. Sprzedający twierdz, że jest pierwszym uzytkownikiem tego samochodu, było to jego auto służbowe i jest szefem floty firm Expander, P.L.L.Lot, JKL Property. Dostałem jeszcze od niego skan książki serwisowej oraz fakturę za serwis, oto one:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b07560d10dd5ad17.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f45be38a1268c507.html

mefkm
22-01-2014, 14:21
wg skanu ks serwisowej 80 tyś. km auto miało już we wrzesniu 2012 r., a wcześniej pokazałeś rachunek z firmy "mechanika pojazdowa paweł ptaszek" i dokładnie rok później (tj. w dniu 20-09-2013r.) auto też ma 80 tyś. km,

czyli jak, przez rok auto stało i nikt nim nie jezdził, po czym po zaledwie 3 miesiącach przybyło 25 tyś km. i ostatecznie stan licznika to 105 tyś. km

juri2069
22-01-2014, 14:29
Skoro samochód kupiony w Polsce to wszystko da się sprawdzić w serwisie przynajmniej przez pierwsze 2-3 lata kiedy to był gwarancja. Zamiast się rozwodzić proponowałbym się przejechać i sprawdzić. Wtedy kupisz lub gość znajdzie się na czarnej liście forum

loku1983
22-01-2014, 14:32
Też zauważyłem tą nieścisłość i napisałem maila w tej sprawie do sprzedającego. Zdjęcia auta ponoć były robione w pazdzierniku-listopadzie 2013r. A tak mi odpisał sprzedający:
To jest paragon za przegląd w 2012r
Ja nie brałem faktur.paragonów.pokwitowań
Musiałem to wszystko odtwarzać
Na wszystkich dokumentach powinna być data 2013r
juri2069, zanim pojadę te 400km to chciałbym parez rzeczy wyjaśnić sobie, bo nie widzi mi sie jechać tyle km po to żeby tylko zobaczyć auto. Na sprawdzenie w ASO muszę poczekać do piątku, bo znajomy, który pracuje w serwisie Forda do jutra jest na urlopie.

Usefull
22-01-2014, 21:31
. Dostałem jeszcze od niego skan książki serwisowej oraz fakturę za serwis, oto one:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b07560d10dd5ad17.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f45be38a1268c507.html

jeżeli chodzi o książkę i fakturę na tych linkach to auto przyjęte do serwisu 18,05,2010 - stan licznika w książce - 40500 a faktura za przegląd wystawiona 19,05,2010 - stan licznika na fakturze 41100
na przeglądzie śmignięto na 600 km :P :619:

loku1983
22-01-2014, 23:10
Auto z Warszawy, serwis robiony w Poznaniu. Trasa Warszawa-Poznań i z powrotem to akurat 600km. Serwis Bemo Motors z Warszawy ma swój oddział również w Poznaniu.

mefkm
23-01-2014, 06:21
niby tak, ale i tak dziwne, ze auto wstawione do serwisu w warszawie (a nie jak sugerujesz w poznaniu) i fk tez z tego serwisu - wystawiona dzien pozniej, a rozbieznosc 600km

Bump: Też zauważyłem tą nieścisłość i napisałem maila w tej sprawie do sprzedającego. Zdjęcia auta ponoć były robione w pazdzierniku-listopadzie 2013r.

może być, tylko to by świadczyło o jakiejś ew. awarii auta, że przez 2-3 miesiące stoi i czeka na nabywcę (obecny stan licznika to 105, a na zegarach ze zdjęcia jest 104474), ew faktycznie mało jeżdziło

ja sam mało jezdzę (ok. 10kkm rocznie) i nie twierdzę, że auto przez tyle lat ma za mało przejechane (ja bym za ten czas zrobił jeszcze mniej km) - tylko są pewne niewielkie nieścisłości w papierach - mając firmę powinien brać faktury za każdy serwis (w 2010 fk brał na firmę, to co się zmieniło w tym niby 2012 - "paragon" z nieautoryzowanego serwisu)

c-matix
23-01-2014, 08:39
Stoi moim zdaniem za kolor, rzadkość a i ja bym się tym kolorem nie zachęcił.

loku1983
23-01-2014, 09:41
Kolor to mogę sobie wybrać w salonie jak bym kupował nowy. Uważam, że najważniejsze przy kupnie używanego auta jest jego stan techniczny, jak właściciel o niego dbał i czy jest bezwypadkowy. Ten akurat kolor znam i nie uważam żeby był brzydki. Na ulicy widać same czarne i srebrne, które mi się nie widzą za bardzo. Każdy ma to co lubi:)

Pejotwroc
23-01-2014, 15:48
Według mnie kolor jest bardzo ładny i dodatkowo bardzo rzadki. Mnie by taki kolor dodatkowo zachęcił do kupna. O wiele bardziej niż srebrny lub czarny.

artur1970
26-01-2014, 17:22
Jak mu się udało i to dwukrotnie trafić na przegląd z przebiegiem 60000 i 80000 km. Takie ładne okrągłe i zgodne z zaleceniem producenta wykonane przegłądy ?

Towarzysz
27-01-2014, 10:19
Po prostu typy w warsztacie zaokrąglają?

TOMAS
28-01-2014, 10:11
Można ucelować równy przebieg, to mi się trafiło w służbowym aucie jak wjechałem na plac serwisu. Podczas przyjmowania samochodu jak podałem 60 tyś to padło pytanie
60tyś i co dalej??
A ja no 60 tyś - więc zostałem poproszony o oddanie kluczyka celem scanowania.
Zdziwienie było okrutne.
Teraz na 90 tyś też pojadę na równo, tzn postaram się :P

loku1983
02-02-2014, 10:43
Ktoś z forumowiczów może mieszka w warszawie i mógłby podejść i sprawdzić w jakiej kondycji jest blacha i silnik? Do warszawy mam spory kawałek a nie chcę zrobić sobie wycieczki. Oczywiście się odwdzięczę :)

loku1983
05-02-2014, 11:10
Witam. W poniedziałek byłem oglądać tego mondka. Auto nie polecam. Właściciel twierdził, że drzwi przednie prawe były porysowane i polakierowane. W rzeczywistości auto dostało mocnego strzała w ten element, linie nie równe i drzwi trochę siadły w dół. Auto zostało wykupione przez niego po lizingu od expandera. Wg. licznika 107 tyś. km. Naprawdę sądzę, że ma dużo więcej najechane. Środek oceniam na dobry. Karoseria posiada dużo małych rysek, odprysków i większych rys. Ze skrzyni biegów musiał polecieć olej, bo jest po nim plama, którą ktoś tylko wytarł. Do wymiany wszystkie tarcze i klocki, z tyłu klocki i tarcze zjechane na maxa i ocierają mocno o tarcze co słychać w trakcie jazdy a wg. sprzedającego tarcze i klocki wystarczą jeszcze na ok. 50 tyś. km. Do wymiany również wydech, wszystkie filtry, olej i płyny. Ogólnie jak liczyłem co do wymiany jest to na zamiennikach wyszło mi, że gdzieś ok. 4500zł jeszcze trzeba w niego wsadzić. Jak się pytałem właściciela o różne rzeczy to z wielkim nerwem i pretensją wyskakiwał. Zawołał mechanika, który od długiego czasu nim się zajmuje. Mechanik nie potrafił odpowiedzieć na proste pytania, motał się w odpowiedziach, na kilka tych samych pytań odpowiedzi były inne. Cena 36,5tyś. zł z oponami letnimi, bez opon letnich 36tyś. zł. Więcej właściciel nie chciał zejść ponieważ wg. niego auto jest zadbane i nie trzeba w niego inwestować, gotowe do jazdy. Sprzedający gdy z nim rozmawiałem twierdził, że auto jest w bardzo dobrym stanie i nikomu lipy by nie wciskał, bo jego nazwisko w motoryzacji znaczy więcej niż jakieś mondeo. W poniedziałek przekonałem się jednak, że jego nazwisko nic nie znaczy i chce wcisnąć komuś mocno zmęczonego mondka. Ogólnie auto, nie biorąc pod uwagę tego co z nim było i co jest do zrobienia podobało mi się nawet, kolor bardzo ciekawy ale z powodu, że był bity i za dużo kręcenia ze strony sprzedającego i mechanika odpuściłem sobie go. Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub chciałby zobaczyć fotki to podać adres mailowy to podeślę. Ogólnie patrząc NIE POLECAM Z CAŁEGO SERCA TEGO AUTA!!!!! Pozdro.

czeslaw555
05-02-2014, 11:17
Do wymiany wszystkie tarcze i klocki, z tyłu klocki i tarcze zjechane na maxa i ocierają mocno o tarcze co słychać w trakcie jazdy a wg. sprzedającego tarcze i klocki wystarczą jeszcze na ok. 50 tyś. nie widziałem tych tarcz więc trudno to oceniać ale jak auto dłużej stoi to często podczas pierwszych km. słychać takie tarcie jakby wszystko było już zjechane na maksa, jednak sądząc po Twoim opisie to auto jednak do odrzucenia

loku1983
05-02-2014, 19:43
Tak wyglądają tylne tarcze:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99b737812459db83.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54897df017660215.html

czeslaw555
05-02-2014, 20:12
Do wymiany

mefkm
07-02-2014, 06:55
ale kupujac uzywane auto trzeba sie liczyc z podstawowymi wydatkami - rozrząd, oleje i filtry, jak trzeba to i hamulce zrobić, no i opony nowe

ale to akurat auto juz wczesniej było mi podejrzane