Zobacz pełną wersję : Odliczenie pełnego VAT-u


dubik77
27-01-2014, 19:44
Nie wiadomo jak długo, ale na pewno do końca lutego istniej możliwość odliczenia pełnego podatku Vat od zakupionego auta. Qga nam się kwalifikuje wiec czy któryś z kolegów interesował się tematem ?

Z nieoficjalnych informacji w salonie (sami dokładnie nie wiedzą) dowiedziałem się:

1. Nie ma konieczności montowania kratki
2. Auto 4-ro osobowe i takie pozostaje do końca swego żywota
3. Obcinają środkowy pas, jeżeli i tak będzie to auto 4-ro osobowe to raczej nie problem
4. Nie ma możliwości domontowania haku, nigdy
5. Oczywiście homologacja ciężarowa
6. Chyba blokują tylni podłokietnik

Ma to rozwiązanie swoje plusy i minusy. Według Was więcej plusów czy minusów ? Macie jakieś info, może ktoś korzystał.

Byniek73
28-01-2014, 09:51
Nie mają homologacji na Kugę, byłem w sobotę w salonie, klientowi który miał odebrać kugę z homologacją, zaproponowano albo normalną sprzedaż, albo rezygnację. Poza tym jak bierzesz samochód w leasing, z chwilą wejścia w życie nowej ustawy o VAT, będziesz MUSIAŁ udowodnić w US, że wykorzystujesz samochód w celach służbowych w 100%. W innym przypadku nie odliczysz 100% VATU z leasingu. Jedyna bezpieczna opcja to zakup za kredyt/gotówkę.

dubik77
28-01-2014, 19:26
Nie mają homologacji na Kugę, byłem w sobotę w salonie, klientowi który miał odebrać kugę z homologacją, zaproponowano albo normalną sprzedaż, albo rezygnację.
To dziwne, ponieważ salon salonem, ale firmy leasingowe mają informację jak wyglądają wytyczne względem homologacji na auto ciężarowe. Zresztą w salonie przebąkiwali że kratka nie, a środkowy pas do wycinki.
Poza tym jak bierzesz samochód w leasing, z chwilą wejścia w życie nowej ustawy o VAT, będziesz MUSIAŁ udowodnić w US, że wykorzystujesz samochód w celach służbowych w 100%.
Dotyczy to nowych przepisów które będą dopiero obowiązywać. Na dziś dzień, do końca lutego ważne jest aby odebrać auto do końca lutego i do końca marca zgłosić to do US. Spowiadanie się ze autem ciężarowym nie będziemy jechać w niedzielę do kościoła to kolejny rozdział który będzie obowiązywał.

Byniek73
29-01-2014, 13:34
Przebąkiwać a MIEĆ, to są bardzo odległe pojęcia. Na dzień dzisiejszy, zaden salon nie sprzeda Ci Kugi z homologacją. Co będzie za tydzień lub 2, to nawet w Ford Polska nie wiedzą. Co do części 2, US-y z niecierpliwością czekają na pierwszą falę kratkowców:)

dubik77
30-01-2014, 19:36
Na dzień dzisiejszy, zaden salon nie sprzeda Ci Kugi z homologacją. Co będzie za tydzień lub 2, to nawet w Ford Polska nie wiedzą.
Nie wiem dlaczego mieliby nie sprzedać. Jest lista i jeżeli ktoś odbiera auto w terminie obowiązujących przepisów tj. do końca lutego to może zrobić homologacje.
http://www.samar.pl/wiadomosci/rynek-2014-lista-modeli-z-pelnym-odliczeniem-vat?locale=pl_PL

Byniek73
31-01-2014, 12:20
Nie wiem dlaczego mieliby nie sprzedać. Jest lista i jeżeli ktoś odbiera auto w terminie obowiązujących przepisów tj. do końca lutego to może zrobić homologacje.
http://www.samar.pl/wiadomosci/rynek-2014-lista-modeli-z-pelnym-odliczeniem-vat?locale=pl_PL
Wiesz że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele, trzeba czytać cały artykuł do KOŃCA:

"Ponieważ do tej pory nie udało się uzyskać oficjalnego stanowiska Ministerstwa Finansów dotyczącego warunków jakie muszą spełniać "auta z kratką", powyższa lista może się zmienić w momencie, kiedy takie stanowisko zostanie przedstawione. Z tego powodu, osoby zainteresowane tego typu autami, przed podjęciem decyzji zakupowej powinni zweryfikować informację w punktach sprzedaży danej marki."

Z tego wynika, że jak MF poda swoje stanowisko, to większosć tych kratek pójdzie się bujać. :). I tutaj jest cały problem, że prawo Podatkowe w Polsce polega na INTERPETACJACH w stylu "co autor miał na myśli". A to już daje nieograniczone pole do popisu. Dlatego właśnie odpusciłem temat "kratki"

_Big_Mac_
31-01-2014, 15:00
Czy MF ma jakiś termin w jakim mają podać tę interpretację? Mogą z tym zwlekać aż do wejścia w życie tej kolejnej fali przepisów, gdy już trzeba będzie się spowiadać z przebiegu? :)

Byniek73
01-02-2014, 13:39
Nie ma terminu, mogą odpowiedzieć np. W kwietniu, lub wcale. I na tym polega cała zabawa:)