Zobacz pełną wersję : Montaz radia


jezierek
07-01-2007, 09:30
Zaczne od momentu, kiedy to kupiłem radio na CD i chcąc zamontowac je do transita 98rok potrzebowałem przejsciówek + zaślepke. Montaz nie był w cale taki trudny wszystko ładnie i pięknie. Denerwowało mnie to, zeby grało radio trzeba było miec przekręcony kluczyk. Kolega z pracy połączył mi kabelek zółty z czerwonym i od tamtej pory byłym szczęsliwy :fcp1
Problem zaczął sie w Jumbo 2004r. nie miałem radia wiec zamontowałem je i tak samo uzyłem tych przejsciówek + złączone były kabelki. Po podczepieniu radia swieciły mi sie wyswietlacze od godziny i przebiegu :fcp8 Po pewnym czasie zapaliła mi sie kontrolka od akumulatora i po 1dni jazdy samochód odstawiłem do serwisu forda. W wyniku czego do wymiany jest alternator + jakaś tam wiązka elektryczna :570: .

Powiedzcie mi jak mam podłączyc teraz radio zeby działało mi bez kluczyka, zeby uniknąc takiej sytuacji :fcp20

mondzio III
07-01-2007, 09:52
poszukaj kabla w kostce który ma stały prąd bez kluczyka
i podłącz zasilanie radia do tego przewodu
pewnie trzeba będzie zmostkować ten żółty z czerwonym
a jak go nie ma w kostce to podciągnij z innego miejsca
ja bym tak zrobił ,ale może inni mają lepsze rozwiązanie

jezierek
07-01-2007, 10:15
no to miałem złączone kable czerwony z zółtym i przez to pewnie mi alternator padł bo swieciły sie ciągle wyswietlacze te dwa jak po przekręceniu kluczyka :fcp11

mondzio III
07-01-2007, 11:21
bo swieciły sie ciągle wyswietlacze te dwa
no to pewnie było podłączenie w taki sposób w kostce
że po zapaleniu świateł w radiu powinno przygasać podświetlenie
tak jak w fordowskim i dlatego to się działo,czyli zle
dobrze abyś wziąć miernik i popatrzyć jak kształtują się napięcia w kostce
bez kluczyka i po przekręceniu kluczyka
nie koniecznie po podłączeniu przejściówek podłączenie będzie dobre
ja u siebie musiałem przekładać kable
bo podtrzymanie zasilania nie trzymało pamięci w radiu
i za każdym razem musiałem radio na nowo stroić
głośniki na pewno będą pasować w podłączeniu przez przejściówkę

jezierek
07-01-2007, 22:25
Głosniki działają idealnie
mam teraz auto w serwisie forda wiec powiem jutro im zeby mi radio wstawili - jak cos to będzie na nich :fcp2