Zobacz pełną wersję : Mkra zima a pisk paska


ansi
07-01-2007, 18:07
Wtam,
Wjechalem dzisiaj w duza kaluze wody i w chwile pozniej dobiegl mnie z prawej strony samochodu pisk paska klinowego.
Pisk ustal w kilka sekund ale przez moment zauwazylem, ze rowniez obrotomierz wskazal drastyczny spadek obrotow, silnik jednak pracowal normalnie...
W chwile pozniej znowu wjechalem w wielka kaluze i znowu pisk i znowu spadek wskazan obrotomierza.
Rozumiem, ze ktorys pasek jest luzny i niewielka ilosc wody powoduje jego slizganie...
Paski mialem niedawno wymieniane wszystki, podejrzewam qwiec, ze wystarczy naciagnac. Tylko pytanie ktory pasek...
Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
A.

karex
08-01-2007, 00:26
No pasek alternatora :) . U Ciebie obrotomierz bierze sygnał z alternatora. Ale naciąg może być prawidłowy (prawie) i to będzie znów na krótką metę. Lepiej jest sobie dorobić kawałek osłony przy półosi napędowej (ale uwzględniając jej pracę na dziurach) i spokój gwarantowany. Za kilka dni będę robił fotkę takiej osłonki jak ja sobie zrobiłem, wygląda byle jak, ale jest skuteczna i niewidoczna dla nikogo więc mi na jej wyglądzie nie zależy. Czas wykonania 10 minut. Dłużej trwa podniesienie auta i zdjęcie koła.
Przypomnij mi się we wtorek poprzez PW, to wrzucę do tego tematu.
A tak wogóle to sprawdź może czy masz prawe nadkole :P .