Zobacz pełną wersję : Zamek w klapie bagażnika MK II kombi


Monderator
10-01-2007, 17:51
Witajcie. Mam takie pytanko: jestem posiadaczem Mondeo MK II kombi 1997rok i trochę mnie denerwuje działanie mojej klapy bagażnika. Otóż przy wyłaczonym zapłonie klapa otwiera nie normalnie, ale jak tylko przekręcę kluczykiem zapłonu, nie można jej otworzyc. Wiem, że jest to zabezpieczenie antykradzieżowe, ale chciał bym to ominąć. Za każdym razem jak wyciagam drobne rzeczy z bagażnika muszę gasić auto, a to diesel-ek nie bardzo lubi takie manewry. Może ktoś wie jak to można obejśc? Może jest jakiś przełącznik? Pomóżcie proszę.

frompoland
10-01-2007, 17:54
Monderator
jako ze jestes nowy na forum to poprosze o uzupelnienie profilu...

co do zamka to odpowiedz masz >> TU << (http://forum.fordclubpolska.org/search.php)

karex
11-01-2007, 02:24
Monderator, a Ty wiesz, że w nerwach pisząc ten post napisałeś go w dziale Forda Ka?
Przenoszę :D .

A co do tego zabezpieczenia. Rozbierz klapę. Znajdź przewód na którym jest zasilanie po zgaszeniu silnika (tam jest taki mechanizm składający się z kilku części plastikowych i naprawdę nie pamiętam nawet gdzie go szukać). Pociągnij do niego plusa z żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną ale koniecznie wstaw tam zwykłą diodę prostowniczą (taką co najmniej 3 Amperową). Podłącz i wystarczy, że będziesz miał zapaloną pozycję i już możesz otwierać bagażnik. Ale ma to też wadę. Jeżeli zostawisz auto gdzieś na pozycji (nie postojowych ich to nie dotyczy) to zamknięcie centralnym nic nie da, otworzy się bagażnik bez problemu. Bezpiecznik powinien wytrzymać, nie robiłem tego tylko teraz "na szybko" wymyśliłem.
Możesz również i to jest lepsze rozwiązanie szukać właściwego kabla w konsoli, ale to nie wiem nawet gdzie go za bardzo szukać.

Móndek93
28-12-2007, 03:16
Witam, a czy jak pęknie linka od bagażnika to można to jakoś inaczej otworzyć?? z klkuczyka nie działa. Pomocy