Zobacz pełną wersję : demontaż pokrycia drzwi w mondeo mk1


bumbum
11-01-2007, 10:11
Gdzies kiedyś znalazłem link do czeskiego forum gdzie ktoś opisywał demontarz obicia drzwi mk1.Btły tam dokładne zdjęcia itp.
Użyłem funkcji szukaj,żeby nie było,ale i tak nie znalazłem.

abuser
11-01-2007, 10:55
hmm... temat jest stosunkowo prosty...

kilka srub do odkrecenia:
- z boku drzwi - przy zamku - 2 srubki
- na dole - tuz za progiem drzwi - 2 srubki
- przy zawiasie drzwi - 1 srubka
- srubka schowana obok ciegna otwierania drzwi
- trzeba jeszcze zdjac delikatnie przednia czesc poreczy do zamykania drzwi - 1 sruba (jak sie przyjzysz - to zobaczysz ze tam sa takie wkleslosci i w te miejsca trzeba wlozyc cieniutki srubokret i podwazyc - wtedy wyjdzie zaslepka poreczy)
- na koncu zostaje sruba jeszcze ktora znajduja sie przy regulacji lusterek - w miejscu wkleslym podwazasz delikatnie kapturek - ktory schodzi i uzywasz solidnego wkretaka krzyzowego do odkrecenia tej sruby - poniewaz ma duuuza gluwke...

wtedy obicie drzwi lekko od dolu przesuwasz do siebie i pozniej ku gorze i schodzi samo jak nic...

krzysieksa
11-01-2007, 11:13
Gdzies kiedyś znalazłem link do czeskiego forum gdzie ktoś opisywał demontarz obicia drzwi mk1.Btły tam dokładne zdjęcia itp.
Użyłem funkcji szukaj,żeby nie było,ale i tak nie znalazłem.

Zdjęcie tapicerki drzwi jest banalnie proste i zajmuje max 5 minut :) Najtrudniej jest wydłupać tą maskowniczkę, która zaślepia wkręta w tym plastiku od lusterka.

Jak bedziesz chcial to mam porobione fotki co i gdzie trzeba odkręcić :)
Jak już odkręcisz wszystkie wkręty to opuść szybe na maxa w dół i tapicerkę podnieś do góry i ładnie wtedy schodzi :)

bumbum
11-01-2007, 12:25
Po prostu chciałem wiedzieć gdzie są ukryte ewentualnie jakieś śrubki czy mocowania zeby przypadkiem czegoś nie urwać.Tą zaślepke to pryszcz bo kiedys ją ktoś już wydłubywał i łatwo schodzi,gorzej chyba będzie tą zaslepkę od rączki zamykania bo tam napewno też jest jakis wkręt.A fotki jakby co to na maila mozesz podesłać
ernescik2000@o2.pl

krzysieksa
11-01-2007, 17:43
Zdjęcia ze wskazanymi miejscami gdzie są wkręty i jak zdejmować tapicerke polecialy na maila :)

bumbum
12-01-2007, 14:30
dzięki,tył juz mam zdjęty ,klamki naprawione ale zauwazyłem w zagłębieniu klamki wewnętrznej okienko tak jaby miało tam być podświetlenie.
Napewno coś wykombinuje i załoze tam diodę z rezystorem.
Wie ktoś jaki rezystor zastosowac i gdzie pociągnąć 12v?
czy gdzieś w drzwiach znajdę 12V?
nie mam elektrycznych szyb jedynie zamek centralny.

abuser
13-01-2007, 07:58
widze ze kolega dolacza do grona osob, ktore maja podswietlane klamki.. :)
ja juz z tym "bajerem" jezdze ponad rok...


ale teraz musisz jeszcze zobaczyc czy przypadkiem nie masz poprowadzonej wiazki... znajduje sie pod ta czarna mata ... jest tam mocowanie calego podswietlania.. jezeli dochodza 2 przewody to jest w domku... a jak nie, to niestety bedziesz zmuszony poprowadzic sobie przewody...

p.s. nie zakladaj diody z rezystorem - efekt do bani... swieci nierownomiernie.. chociaz mozna powiedziec ze swiatlo jest intensywne... az za bardzo... w nocy jak widzialem to u kolegi - no to naprawde mnie to rozpraszalo i draznilo....

najpierw zobacz co i jak.. a pozniej dokonczymy temat...

chyba ze mam zrobic typowe "HOW TO" dla ogolu, zeby wszyscy mogli miec do tego dostep.. ? bo uwiez mi.. ze mondeo to jest kopalnia wynalazkow.. jest tam wiele rzeczy ukrytych.. o ktorych cala masa ludzi nawet nie wie.. np. podswietlanie nog, sciemnianie oswietlenia w kabinie.. itp...

bumbum
13-01-2007, 14:01
http://republika.pl/abcwap/IMG_0025.JPG http://republika.pl/abcwap/IMG_0026.JPG

Jak widac w przednich dzrwiach jest 13 lub 14 kabelków w tylnych jest 8 bodajze.Z przodu nie zdejmowałem jeszcze pokrycia więc nie wiem gdzie idą ale z tyłu 2 idą do głośnika a 6 do takiej białej puszki która jest zaraz przy zamku drzwi tam się rozgałęzia i idą wpierw 2 przewody i potem za tę puszkę 4 przewody ale dokładnie nie widać gdzie..
Zastanawia mnie przód bo 2 do głośnika 6 do tego sterownika zamka a reszta do czego??
szybki mam białe a nie zielone jak większość tu pisze więc kupiłem diody zielone flux czy jakoś tam na 12 volt.Diode ja umieszcze przodem a nie bokie to będzie rozświetlała równomiernie.
dobrze by było zebyś napisał co i jak a przyda się innym też.

krzysieksa
13-01-2007, 14:36
bo uwiez mi.. ze mondeo to jest kopalnia wynalazkow.. jest tam wiele rzeczy ukrytych.. o ktorych cala masa ludzi nawet nie wie.. np. podswietlanie nog, sciemnianie oswietlenia w kabinie.. itp...

Ściemnianie oświetlenia w kabinie??

Możesz opisac jak to zrobić?? Czy może jest to gotowe tylko trzeba coś z czymś podłączyć żeby działało??

W sumie Mondeo ma dziesiątki bajerów niedostępnych w innych autkach nawet za dopłatą :D

abuser
13-01-2007, 15:31
zeby podswietlanie ladnie przygasalo i rozjasnialo sie trzeba zaontowac 1 tranzystor, 2 rezystory i diode...

jak znajde swoje notatki - to wrzuce artykol na forum

waldek11
13-01-2007, 16:12
:569: Podaję poszukiwany LINK (http://mondeo.fordclubs.org/) do czeskiej strony.