Zobacz pełną wersję : serwis klimatyzacji w Zielonej Górze


Jaro_ZG
22-03-2014, 21:15
Witam,
szukam dobrego serwisu klimatyzacji w Zielonej Górze (sprawdzenie czynnika, odgrzybianie, wymiana filtra kabinowego) - Focus I.
A na marginesie to czy zawsze trzeba przepuszczać czynnik przez tą maszynę i go uzupełniać nawet jeżeli kima działa i nie ma wycieków? Słyszałem na ten temat różne opinie. Niektórzy mówią że przecież tak samo działa lodówka i nikt w niej nie uzupełnia czynnika.
A co do odgrzybiania to jaki rodzaj najlepszy? Pianki, ozon....?

String
24-03-2014, 08:45
Jedź do Ziemka AutoMuza na Dąbrowskiego. Bardzo uczciwy człowiek i świetny fachowiec.

krzyspvfr
28-03-2014, 18:50
Proponuję pana Bazydło na ulicy Wacława:
http://klima.auto.pl/

Nie wiem jak w tym roku, ale w zeszłym w kwietniu załapałem się na wiosenną promocję: uzupełnienie czynnika (czyli pełen cykl na "maszynie") i dezynfekcja ozonem za 100 zł.

Jaro_ZG
31-03-2014, 10:40
obecnie na stronie tego Pana widnieje cena 123 zł. a ile minut trwa ozonowanie? Różne warsstaty oferuja różny czas. Ile minut wystarczy?

krzyspvfr
31-03-2014, 14:08
obecnie na stronie tego Pana widnieje cena 123 zł. a ile minut trwa ozonowanie? Różne warsstaty oferuja różny czas. Ile minut wystarczy?

Nie pamiętam ile trwa samo ozonowanie, coś mi się kojarzy że 15 minut, ale mogę się mylić.

Jaro_ZG
01-04-2014, 09:36
a filtr kabinowy też zmienia? W Focusie I niektóre serwisy maja problem z wymianą tego filtra. Często wyrywają te zaczepy na których mocowane jest podszybie.

krzyspvfr
01-04-2014, 10:56
a filtr kabinowy też zmienia? W Focusie I niektóre serwisy maja problem z wymianą tego filtra. Często wyrywają te zaczepy na których mocowane jest podszybie.

Oczywiście że zmienia, o ile pamiętam to za darmo jak się kupi u nich - ale Focusa I nie miałem więc nie wiem czy w nim też zmienia ;)

Jaro_ZG
02-04-2014, 11:28
a zmieniał ktoś z Was ten filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) w Focusie I ?? Różne serwisy róznie do tego podchodzą. Podobno łatwo urwać te spinki podszybia i po zdjeciu podszybia trzeba je uszczelniać (i nie każdy to robi). Niektórzy podobno próbują wymieniać filtr tylko uchylając podszybie do góry bez jego demontażu. Jakie macie doświadczenia?

Jitter
03-04-2014, 20:58
Proszę, oto tutorial z zaprzyjaźnionego forum: http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41994

Jaro_ZG
07-04-2014, 20:35
i po sprawie :-) byłem u Pana Bazydło i udało mu się wymienić filtr bez ściągania podszybia. Klima tez nabita i odgrzybiona. Bardzo miła obsługa. Tylko zastanawiam się czy 15-20 min. odgrzybiana ozonem to wystarczy, tym bardziej jak nie odgrzybiałem klimy z 3 lata? Mówił że wystarczy :-) nie śmierdziało to i nie śmierdzi ale czy wszystkie zarazy wytępione to nie wiem.
Bynajmniej polecam ten serwis.

mariusz gorzów
07-04-2014, 20:45
Ozonowanie trwa od 20 do 30 minut także spokojnie wystarczy

krzyspvfr
08-04-2014, 07:49
iTylko zastanawiam się czy 15-20 min. odgrzybiana ozonem to wystarczy, tym bardziej jak nie odgrzybiałem klimy z 3 lata? Mówił że wystarczy :-)

U mnie przez ponad rok nie śmierdziało po tym ozonowaniu, a przedtem zazwyczaj sam sobie dezynfekowalem preparatem Wurth z Allegro.

Ile zapłaciłeś za wszystko?

Jaro_ZG
09-04-2014, 10:26
Zapłaciłem 123 zł (bez ceny filtra). Jak następnym razem do niego przyjadę ma być taniej.

janek75
09-06-2014, 11:04
Też byłem u p Bazydło - polecam szczerze,