Zobacz pełną wersję : Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?


Pawel
29-03-2014, 13:10
Witam.
szukam mechanika który wymienia rozrządy,zależy mi na takim warsztacie aby po wymianie jeszcze z niego wyjechać:D

Z góry dzięki za pomoc..

Magiczny_Rzeszow
09-04-2014, 12:46
Mogę polecić gościa który pracował w ASO Forda, a teraz prowadzi swój warsztat w Rzeszowie. Jak chcesz namiary to napisz na priv.

Pawel
31-07-2014, 15:49
witam szukam dobrego spacjalisty od silnika 2.o tdci 130km na podkarpaciu ?

Pawel
13-01-2015, 15:38
Witam szukam mechanika w Rzeszowie który w focusie mk1 1,6b zająłby się (w miarę szybko i bez zbędnego marudzenia) tematem półosi bo wszystkie objawy na to wskazują. Warsztatów dużo ale może ktoś z Was naprawiał gdzieś swoje autko z takim tematem. Z góry dziękuję i pzdr.

cudaczek17
14-01-2015, 07:30
Witam :>
Tomaszek 69 masz namiary na priv :!!:

tadek975
31-05-2015, 16:52
Witam szukam dobrego mechanika z podkarpacia do mojego cmaxa 1,8tdci.Problem z silnikiem i ciężko znalesc kogoś kto umie znaleść i usunąć usterkę.

JohnLenin
13-07-2015, 12:45
Witam szukam dobrego mechanika z podkarpacia do mojego cmaxa 1,8tdci.Problem z silnikiem i ciężko znalesc kogoś kto umie znaleść i usunąć usterkę.
Chyba będzie trudno takiego znaleźć, ale jakby Ktoś znał namiar, na Kogoś co zna się na 1.8tdci, to też proszę o namiary.

weuek
13-07-2015, 12:57
Też chętnie skorzystałbym. Bo, niestety, gdzie się nie udam zapytać o wymianę rozrządu, to patrzą na mnie jak na ufo-debila gdy mówię o dolnym pasku w oleju. Nieświadomość jego istnienia jest chyba bardzo powszechna.

maniekrz
20-07-2015, 13:29
Witam

Proszę o namiary na mechanika z Rzeszowa .
od forda.

19maniek75@wp.pl

Forders
20-07-2015, 22:18
Ja też się podepnę

Proszę o namiar na mechanika z okolic Rzeszowa - Na priv

renek
03-08-2015, 21:58
Czy ktoś z Was w ogóle widział dobrego mechanika w Rzeszowie?
Jeśli jednak ktoś zna (nie wszyscy wyginęli) to też poproszę o informację na priv

Pawel
05-10-2015, 20:14
Poszukuję mechanika z Rzeszowa lub okolic, który podejmie się sprawdzenia i ewentualnej regulacji luzów zaworowych oraz wymiany rozrządu. Proszę o info

deemek
13-11-2015, 08:04
Również szukam namiarów na jakiegoś mechanika który ustawi zawory moim focusie, wszelkie info na priv

Amisto
14-11-2015, 09:48
Tez obecnie szukam mechanika który poprowadził by mi autko :).

psylo_rz
14-11-2015, 17:49
To też prośba ode mnie - nie wysyłajcie sobie takich poleceń na priv... Po to tutaj jesteśmy wszyscy, żeby się wymieniać tego typu informacjami.

Też chętnie poznam namiary na dobrego speca od fordów - głównie od 2.0 Duratec. W tym wątku są jednak same pytania...

snecma
01-12-2015, 15:42
Ja tak samo jak koledzy, prosiłbym o namiar na priv na mechanika od rozrządu w okolicach Rzeszowa lub Łańcuta.

Lord Alien
05-12-2015, 07:09
606724471 Jacek
nie robiłem nic u niego ale polecają go, jak chcecie to zadzwońcie

Pawel
22-02-2016, 16:15
Panowie jakiegos speca od silnika 1,6 tdci 90km, problem z niedzialajaca turbina w focusie mk2. z okolic Rzeszowa. podeslijcie prosze namiary.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Rogo64
22-03-2016, 10:21
I ja też szukam - benzyna 1.6 ecoboost

Jeśli znacie dobrego mechanika z Rzeszowa lub okolic - bardzo proszę na priv

mosquito
11-06-2016, 17:16
Cześć,
prośba o namiar na mechanika z okolic rzeszowa

MrQ
18-06-2016, 15:19
Poszukuje dobrego mechanika który wymieni szklanki w focusie mk1 1.6 benzyna w Rzeszowie i okolicach

Pawel
04-07-2016, 00:15
Co racja to racja malo kto wie ze w tym silniku pasek chodzi w oleju:)
Miny ludzi sa bezcenne:p

cudaczek17
07-07-2016, 11:39
Poszukuje dobrego mechanika który wymieni szklanki w focusie mk1 1.6 benzyna w Rzeszowie i okolicach

Motores w Rzeszowie na ul.Podkarpackiej.Ja robię różne naprawy w tym rozrząd i jestem zadowolony :razz:

notturnomarco
15-10-2016, 15:20
Witajcie :) Podpinam się pod temat - szukam dobrego mechanika (Rzeszów lub okolice) do mojego Focus-a 2.0 automat - mam do zrobienia wybierak skrzyni biegów, chłodzenie silnika (termostat(y)), jeden z elektrowentylatorów, łożyska, elektrykę...

Lansky
24-10-2016, 21:37
Witam Was, gdzie warto podjechać na serwis przedzakupowy? Na ASO Forda ludzie wieszają psy więc jest może ktoś kto prywatnie się tym zajmie.

Pawel
25-10-2016, 09:08
Również podłączam się pod temat. U mnie do zrobienia:
- regulacja zaworów
- czyszczenie/wymiana klapek
- sprawdzenie kompresji

Ford Focus c-max 1.8 benzyna + gaz

Nie do końca rozumiem sytuacji, ale dzwoniąc do moich starych mechaników usłyszałem, że się nie podejmują, bo to cyt. 'niewdzięczna robota' z regulacją zaworów. Czy to rzeczywiście jest w fordzie taki 'rocket science'?

Dzięki z góry za informację i pozdrawiam.

cudaczek17
09-02-2017, 20:15
Cześć,
prośba o namiar na mechanika z okolic rzeszowa

Motores w Rzeszowie na ul.Podkarpackiej.Ja robię różne naprawy w tym rozrząd i jestem zadowolony :one:

Pawel
29-03-2017, 21:32
Również się podepnę, po 60 tyś km silnik stracił moc przy przyśpieszaniu, a podczas postoju odczuwalne są mega wibracje, focus mk4 1.6 Ti-VCT. Proszę o namiar :)

ChceMiecCMAXa
10-02-2018, 17:55
A kogo polecicie do wymiany rozrządy w 1.8 125 km Duratec HE ?

positif
02-10-2018, 12:17
odgrzebie i podepnę się do tematu .

szukam dobrego sprawdzonego przez was mechanika z Rzeszowa, żeby nie zdzierał $$ , a wymienił dobrze rozrząd i paski osprzętu w TI-VCT

dawidxt
18-01-2019, 12:50
Z jednej strony nie rozumiem powielających się pytań o mechanika w Rzeszowie/okolicach. Powstało sporo rankingów, gdzie można znaleźć "dobre" serwisy ogólnych marek, patrząc po liczbie i jakości opinii. Tu rodzi się pytanie, czy naprawa Forda wymaga specjalistycznej troski, czy serio ogólna mechanika w rzeszowskich warsztatach jest na niskim poziomie. Osobiście szukam mechanika, który wymieni rozrząd w moim Focusie II. Ale widełki cenowe za samą robotę sięgają od 350-450zł. Rzeszowscy mechanicy raczej skąpią od chęci kalkulacji takiej usługi razem z częściami. Mam umawiać się na wizytę, aby raczyli przed usługą wycenić jej koszty. To trochę kpina, czasy komuny już minęły.
Osobiście patrzyłem po warsztatach korzystając z tej strony https://dobrymechanik.pl/uslugi/mechanika-pojazdowa/rzeszow/

Mam nadzieję, że dopuszczalne jest umieszczanie tego typu linków. Być może to dobry pomysł, aby na forum powstał specjalny temat z polecanymi mechanikami od Fordów w poszczególnym mieście.

Pawel
24-01-2019, 09:06
Witam jestem świeżym posiadaczem Focusa 2.0 z LPG Mk2. Jakiego polecacie mechanika w Rzeszowie lub okolicy?

dawidxt
05-02-2019, 11:45
Ktoś wcześniej polecił mechanika AUTO-JACK z Racławówki - http://www.auto-jack.pl . Osobiście próbowałem się z nim skontaktować trzy razy w trzech różnych dniach. Nikt nie odbiera, nikt nie oddzwania. Osoba niepoważna. Inni mechanicy jeżeli nie odebrali, zawsze oddzwaniali. Widać, gdzie szanowny Pan ma klienta. Osobiście odradzam.

edit: zdecydowałem się zrobić rozrząd w Cars Concept na ul. Panoramicznej w Rzeszowie. Pierwsze wrażenie warsztatu jak najbardziej pozytywne. Posiadają sprzęt i kawał budynku. Koszt roboty 400zł + 300zł części (firma Ina) bez pompy wody - bo tej nie trzeba było wymieniać, bo jest poza rozrządem i powiedziano mi, że ma inne, niezależne czasy zużycia. Nie wiem, czy drogo/tanio. Szkoda, że nie zaproponowano mi niższej ceny, skoro zakładanie pompy nie wchodziło w stawkę. Dzwoniąc po innych warsztatach było podobnie z pompą wody. Miłym zaskoczeniem było zobaczenie właściciela otwierającego warsztat, który przyjechał również Fordem :D
Na pewno tam wrócę i będę serwisował auto.

Pawel
12-03-2019, 18:32
Z wymiana rozrzadów w fordach nie ma problemu potrzeba jedynie blokady oraz ewentualnie schemat ustawienia posiadam blokady do większości fordów oprócz 2.0 ecoboost 1.6 ecoboost również posiadam miejscowość Jarosław

stiff43
24-04-2019, 18:55
Potrzebuję zrobić diagnozę silnika 1,8 Duratec Flexifuel bo zaczął brać olej i ewentualnie potem jakiś remont.Dajcie jakieś namiary.

pan_p
25-04-2019, 23:26
Witam. Koledzy - gdzie dobrze i nie drogo zrobią rozrząd do 1.6 Duratec - rocznik 2011. Jakieś osobiste doświadczenia?
Ten Cars Concept, o którym dawidxt pisze wyżej wygląda zachęcająco. Dziwi mnie tylko, ze nie wymienili pompy wody. Z tego co się orientuje to wymiana tego to standard przy wymianie rozrządu.

weuek
26-04-2019, 05:04
Standard w autach, w których ta pompa jest na pasku rozrządu. Czyli nie w twoim.

dawidxt
27-04-2019, 17:34
Witam. Koledzy - gdzie dobrze i nie drogo zrobią rozrząd do 1.6 Duratec - rocznik 2011. Jakieś osobiste doświadczenia?
Ten Cars Concept, o którym dawidxt pisze wyżej wygląda zachęcająco. Dziwi mnie tylko, ze nie wymienili pompy wody. Z tego co się orientuje to wymiana tego to standard przy wymianie rozrządu.

No właśnie, powiedziano mi, że pompa wody jest poza paskiem rozrządu i jej nie wymienia się, bo ona ma swój czas eksploatacji.
Miałem już dwie wizyty w tym warsztacie i mam mieszane uczucia. I raczej odradzam ten serwis niż go polecam. Opinie raczej są sztucznie podbijane. Obecnie poszukuję innego mechanika do przyszłych spraw, które mnie jeszcze czekają do zrobienia.

88mph
17-02-2020, 19:50
Przejrzałem cały post i nie znalazłem żadnego poleconego mechanika. W swoim Focusie mk2 1.6 Ti-Vct chce wymienić rozrząd i sprawdzić luzy zaworowe, ewentualnie wyregulowac. W warsztatach w których byłem mechanicy twierdzą że w tym silniku się nie reguluje luzów. A reguluje się ;) Jak ktoś już robił luzy to proszę o polecenie mechanika. A może był ktoś u mechanika który był polecany w pierwszych wiadomościach, ten co pracował w ASO

Pzdr

kerim2305
01-03-2020, 09:10
Witam. Ja z moim mondkiem MK4 2.0 benzyna + lpg tułałem się po Podkarpaciu po mechanikach i nikt nie był w stanie zdiagnozować co mu dolega. Jeden za ściągniecie miski olejowej by sprawdzić panewki i po tym świece zgarnął 250 pln i nie podjął się roboty. Drugi jak zobaczył forda to nie chciał nic robić tylko filozofował. Następni dali mi do zrozumienia że robią inne auta a fordów nie lubią, czemu? Z tego co zauważyłem od ponad 20 lat to na Podkarpaciu ciężko znaleźć mechanika który byłby w stanie coś zrobić przy silniku czy to diesel czy benzyna. Tarcze i klocki może by zrobili i też trzeba umieć je założyć bo jeden z nich nie potrafił a drugi mi sprawdził i pokazał przed ściągnięciem co zrobił. Po przeczytaniu różnych artykułów na temat pewnej firmy od Fordów która mieści się w Warszawie postanowiłem się udać i zostawić do obejrzenia i naprawy. Nie będę się rozpisywał bo długi temat więc napisze że oni wykonali robotę w 100%. Mój silnik na biegu jałowym jakoś pracował , dopiero gdy był obciążony np. 1,2,3,4,5 bieg zaczęło coś stukać. Zaczął okropnie brać olej. Do Wawy na max poziomie oleju brał tyle że tam nie miałem na bagnecie. Jak dla tej firmy to nie było problemu, zrobili mi głowice, panewki, pierścienie na 4 tłokach i jeden tłok do wymiany i efekt mam taki. Po przejechaniu zero ubytku oleju. Sprawdzam na poziomym parkingu i nadal na max a już przejechałem 3 tyś. Po przejechaniu 20tyś mam wymienić a ubytek ma być około 0.5 litra. Od nowości silnik tak nie pracował teraz to inna bajka. Nie dam nikomu na Podkarpaciu w łapy tego silnika jedynie co to mogą mi zmienić koła na letnie.
Wiem że daleko ale za około 120 pln do wolę tam oddać Forda. Firma to SOLID GARAGE Warszawa. Z tego co zauważyłem to na ich placu stoją tylko Fordy benzyna, diesel, ecobo... itd.

mazurLTD
13-03-2020, 12:53
#kerim2305 - możesz napisać ile zapłaciłeś za tą robotę? I na ile musiałeś zostawić samochód?

xxmarcinxx
21-01-2021, 21:33
Witam. Ja z moim mondkiem MK4 2.0 benzyna + lpg tułałem się po Podkarpaciu po mechanikach i nikt nie był w stanie zdiagnozować co mu dolega. Jeden za ściągniecie miski olejowej by sprawdzić panewki i po tym świece zgarnął 250 pln i nie podjął się roboty. Drugi jak zobaczył forda to nie chciał nic robić tylko filozofował. Następni dali mi do zrozumienia że robią inne auta a fordów nie lubią, czemu? Z tego co zauważyłem od ponad 20 lat to na Podkarpaciu ciężko znaleźć mechanika który byłby w stanie coś zrobić przy silniku czy to diesel czy benzyna. Tarcze i klocki może by zrobili i też trzeba umieć je założyć bo jeden z nich nie potrafił a drugi mi sprawdził i pokazał przed ściągnięciem co zrobił. Po przeczytaniu różnych artykułów na temat pewnej firmy od Fordów która mieści się w Warszawie postanowiłem się udać i zostawić do obejrzenia i naprawy. Nie będę się rozpisywał bo długi temat więc napisze że oni wykonali robotę w 100%. Mój silnik na biegu jałowym jakoś pracował , dopiero gdy był obciążony np. 1,2,3,4,5 bieg zaczęło coś stukać. Zaczął okropnie brać olej. Do Wawy na max poziomie oleju brał tyle że tam nie miałem na bagnecie. Jak dla tej firmy to nie było problemu, zrobili mi głowice, panewki, pierścienie na 4 tłokach i jeden tłok do wymiany i efekt mam taki. Po przejechaniu zero ubytku oleju. Sprawdzam na poziomym parkingu i nadal na max a już przejechałem 3 tyś. Po przejechaniu 20tyś mam wymienić a ubytek ma być około 0.5 litra. Od nowości silnik tak nie pracował teraz to inna bajka. Nie dam nikomu na Podkarpaciu w łapy tego silnika jedynie co to mogą mi zmienić koła na letnie.
Wiem że daleko ale za około 120 pln do wolę tam oddać Forda. Firma to SOLID GARAGE Warszawa. Z tego co zauważyłem to na ich placu stoją tylko Fordy benzyna, diesel, ecobo... itd.

POTWIERDZAM
Też tam byłem. Mój ledwo się do Warszawy dotoczył. Po wcześniejszym umówieniu się Panem Grzegorzem Zarzyckim z Solid Garage tel 502 472 028 al Jerozolimskie 228 już na mnie czekał. 2 lata tułaczki po podkarpackich JANUSZACH i nie mogli naprawić. p. Grzegorz naprawił (ŹLE ZŁOŻONY ROZRZĄD - przestawiony) i w ten sam dzień wróciłem do Rzeszowa. Auto jak rakieta. Jak na podkarpackie warunki DROGO, ale warto. Polecam.

bany18pl
24-04-2021, 15:13
Mam nadzieję że jest tu ktoś kto poleci swojego mechaniora któremu bez wachania można powierzyć swojego Mondolota 2.0 TDCi 163km 2014r., Problem to wymiana rozrządu, wyciek z pompy cr

pepelank
01-10-2021, 22:48
Witajcie.
Czy ma ktoś wiedzę odnośnie tego czy na podkarpaciu (ew. małopolska) jest mechanik, który w przeszłości pracował w ASO forda a obecnie prowadzi warsztat ?

Dejv095
10-10-2021, 10:17
No jest bieda na podkarpaciu ja również szukam mechanika już ponad 2 msc, jeżdżąc z niesprawnym samochodem. Jeden warsztat naciągnął na kasę usterki nie zlikwidował, następny trzymał auto miesiąc i zdążył jeden czujnik wymienić. Po prostu porażka.

Xaxupi
20-02-2022, 15:55
Mamy w Dębicy godnego mechanika od Forda? Ford mk4 2.0 140KM wyje mi pompa wody:(

Bobann
27-02-2022, 20:41
Czy mogę również prosić o mechanika znającego się na fordach 2.0 tdci. Jakiegoś rzetelnego żeby nie trzebabyło pół auta wymienić nim dojdzie co może być powodem usterki 🤔

Łebek
12-03-2022, 17:58
No właśnie, powiedziano mi, że pompa wody jest poza paskiem rozrządu i jej nie wymienia się, bo ona ma swój czas eksploatacji.
Miałem już dwie wizyty w tym warsztacie i mam mieszane uczucia. I raczej odradzam ten serwis niż go polecam. Opinie raczej są sztucznie podbijane. Obecnie poszukuję innego mechanika do przyszłych spraw, które mnie jeszcze czekają do zrobienia.I jak? Udało się kogoś znaleźć przez 3 lata ?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka